Vettel v Singapuru překonal Sennu a myslí na pátý titul

Radek Vičík Radek Vičík
21. 9. 2015 10:12
Sebastian Vettel svým včerejším 42. triumfem v kariéře překonal v historických tabulkách formule 1 legendárního Ayrtona Sennu. Po vítěství ve Velké ceně Singapuru teď namotivovaný jezdec Ferrari myslí na pátý titul mistra světa. A nebrzdí ho ani fakt, že na vedoucího Lewise Hamitona v Mercedesu stále ztrácí 49 bodů.
Sebastian Vettel líbá trofej pro vítěze Velké ceny Singapuru.
Sebastian Vettel líbá trofej pro vítěze Velké ceny Singapuru. | Foto: Reuters

Singapur - Téměř bezchybný závodní víkend završený suverénním triumfem ve včerejší Velké ceně Singapuru zvýšil sebevědomí Sebastatiana Vettela natolik, že pilot Ferrari náhle cítí šanci dokázat nemožné - dohnat 49bodovu ztrátu na Lewise Hamiltona a vybojovat letos svůj pátý titul mistra světa formule 1.

Arrivabene: Jezdí jako Senna

"Kdybychom měli víc podobných víkendů, tak ano," odpověděl včera 28letý Němec na otázku, zda Ferrari dokáže ve zbývajících šesti závodech bojovat s Mercedesem.

Svým 42. triumfem v Grand Prix Vettel překonal v historických tabulkách formule 1 na třetím místě legendárního Ayrtona Sennu. Na druhého Alaina Prosta mu ovšem chybí devět vítězství a lídr Michael Schumacher vyhrál více než dvojnásobek Velkých cen než zatím Vettel. Pilot Ferrari ovšem nesmí zapomínat i na Hamiltona, jenž je se 40 triumfy momentálně pátý.

Pořadí jezdců F1 podle počtu vítězství:

"Sebastian je šampion, což dokázal tím posledním bláznivým kolem. Něco takového jsem viděl naposledy u Reutemanna nebo Senny," chválil svého jezdce šéf stáje Ferrari Maurizio Arrivabene.

Ani šest vítězství nemusí stačit

V ideálním "světě podle Vettela" by zisk letošního titulu podpořily výhry ve všech šesti zbývajících závodech. Jenže ani to nestačí, protože pokud by za ním vždy dojel Hamilton, smazal by z Britova náskoku pouze 42 bodů. Takže letošní nováček v kokpitu Ferrari potřebuje, aby v jeho prospěch zaúřadovala také paní Štěstěna.

"Musíme se starat o sebe, maximálně útočit. To, co udělají oni, není v našich rukách. Máme malou šanci, možná dokážeme proměnit nemožné v možné. A určitě se o to pokusíme," řekl  Vettel odhodlaně.

Ať už boj o titul mistra světa dopadne jakkoliv, německý pilot dokázal Ferrari definitivně etablovat v éře nových turbomotorů. Vždyť mu v této sezoně přinesl první vítězství od Barcelony 2013 (a přidal zatím další dvě) a včera spolu s Kimi Räikkönenem první "dvojité pódium" od španělského závodu před dvěma lety.

 

Právě se děje

Další zprávy