Vettel v Singapuru překonal Sennu a myslí na pátý titul

Radek Vičík Radek Vičík
21. 9. 2015 10:12
Sebastian Vettel svým včerejším 42. triumfem v kariéře překonal v historických tabulkách formule 1 legendárního Ayrtona Sennu. Po vítěství ve Velké ceně Singapuru teď namotivovaný jezdec Ferrari myslí na pátý titul mistra světa. A nebrzdí ho ani fakt, že na vedoucího Lewise Hamitona v Mercedesu stále ztrácí 49 bodů.
Sebastian Vettel líbá trofej pro vítěze Velké ceny Singapuru.
Sebastian Vettel líbá trofej pro vítěze Velké ceny Singapuru. | Foto: Reuters

Singapur - Téměř bezchybný závodní víkend završený suverénním triumfem ve včerejší Velké ceně Singapuru zvýšil sebevědomí Sebastatiana Vettela natolik, že pilot Ferrari náhle cítí šanci dokázat nemožné - dohnat 49bodovu ztrátu na Lewise Hamiltona a vybojovat letos svůj pátý titul mistra světa formule 1.

Arrivabene: Jezdí jako Senna

"Kdybychom měli víc podobných víkendů, tak ano," odpověděl včera 28letý Němec na otázku, zda Ferrari dokáže ve zbývajících šesti závodech bojovat s Mercedesem.

Svým 42. triumfem v Grand Prix Vettel překonal v historických tabulkách formule 1 na třetím místě legendárního Ayrtona Sennu. Na druhého Alaina Prosta mu ovšem chybí devět vítězství a lídr Michael Schumacher vyhrál více než dvojnásobek Velkých cen než zatím Vettel. Pilot Ferrari ovšem nesmí zapomínat i na Hamiltona, jenž je se 40 triumfy momentálně pátý.

Pořadí jezdců F1 podle počtu vítězství:

"Sebastian je šampion, což dokázal tím posledním bláznivým kolem. Něco takového jsem viděl naposledy u Reutemanna nebo Senny," chválil svého jezdce šéf stáje Ferrari Maurizio Arrivabene.

Ani šest vítězství nemusí stačit

V ideálním "světě podle Vettela" by zisk letošního titulu podpořily výhry ve všech šesti zbývajících závodech. Jenže ani to nestačí, protože pokud by za ním vždy dojel Hamilton, smazal by z Britova náskoku pouze 42 bodů. Takže letošní nováček v kokpitu Ferrari potřebuje, aby v jeho prospěch zaúřadovala také paní Štěstěna.

"Musíme se starat o sebe, maximálně útočit. To, co udělají oni, není v našich rukách. Máme malou šanci, možná dokážeme proměnit nemožné v možné. A určitě se o to pokusíme," řekl  Vettel odhodlaně.

Ať už boj o titul mistra světa dopadne jakkoliv, německý pilot dokázal Ferrari definitivně etablovat v éře nových turbomotorů. Vždyť mu v této sezoně přinesl první vítězství od Barcelony 2013 (a přidal zatím další dvě) a včera spolu s Kimi Räikkönenem první "dvojité pódium" od španělského závodu před dvěma lety.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy