V Brně je skvělý okruh, ví Rossi. Chce znovu bavit lidi

Ivo Pospíšil
12. 8. 2010 17:00
Valentino Rossi se po zlomenině objeví i při VC ČR
Bude Valentino Rossi v Brně slavit?
Bude Valentino Rossi v Brně slavit? | Foto: Reuters

Brno - Jen šest týdnů chyběl na trati kvůli zlomenině nohy. Nedávno se vrátil opět na závodní okruhy a při poslední VC USA na okruhu v Laguna Seca obsadil třetí místo.

Nyní se čeští diváci mohou těšit na to, kterak bude motocyklový fenomén Valentino Rossi bavit tento víkend i obecenstvo na Masarykově okruhu v Brně.

Čtěte také:
Rossi uznal: Ošklivý pád. A absolvoval druhou operaci
Rossi se rychle uzdravuje. Stihne už závod v Brně?
Motocyklista Abraham bude příští rok jezdit v MotoGP

"Mám za sebou přestávku a ta mi pomohla, abych se dostal do správné fyzické kondice. Cítím se dobře, noha i rameno jsou v pořádku, a tak doufám, že budu během tohoto víkendu ještě silnější," citují ho stránky Autosportu.

Zpočátku se ale nezdálo, že Rossi letošní sezonu dokončí. Na začátku června si totiž při domácí Grand Prix v Mugellu zlomil po pádu nohu a délka jeho rekonvalescence nebyla známa.

Okruh v Brně mám rád, říká Rossi

Jenže operace a sádra jsou minulostí, "The Doctor" je zpět, a VC České republiky tak nebude postrádat na zajímavosti.

"V Brně je skvělý okruh. Pro mě je to tady vždy speciální, neboť právě zde jsem vyhrál poprvé závod mistrovství světa. Minulý rok jsem tu také absolvoval skvělou Grand Prix. Letos to bude o něco horší, protože ještě nejsem stoprocentně zdravotně v pořádku. Už se ale těším, až znovu usednu na svůj motocykl," říká italský fenomén.

"Do konce ještě zbývá půlka sezony a naším cílem je, aby se nám v té druhé půli dařilo," má jasno.

V čele průběžného bodování je zatím jeho týmový kolega Jorge Lorenzo. Rossiho budoucnost navíc není v týmu Yamaha vůbec jistá, neboť stále sílí hlasy o jeho možném odchodu do Ducati. Devítinásobný mistr světa se však těmito spekulacemi nechce zabývat. Namísto toho se těší na víkendovou Velkou cenu.

"Česká republika je krásná, jsou zde skvělí lidé a samozřejmě je tu i vynikající okruh. Je velmi rychlý a je zde několik kopečků. Po závodě navíc v Brně zůstanu v Brně a budu testovat nějaké novinky na motocyklu. Je to skvělé místo pro nový začátek," uzavřel Rossi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy