Triumfující Alonso: Teď se teprve začne pořádně závodit

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
27. 9. 2010 9:46
Španělský pilot vyhrál poslední dva závody MS
Fernando Alonso
Fernando Alonso | Foto: Reuters

Singapur - Zpátky do hry o celkový triumf se vrátil během posledních pěti závodů F1 španělský pilot Fernando Alonso. Někdejší dvojnásobný mistr světa v tomto období získal hned tři vítězství, včetně posledního závodu v Singapuru.

Na prvního Marka Webbera tak ztrácí před posledními čtyřmi závody sezony pouhých jedenáct bodů, což je ztráta, kterou může za příznivých okolností snadno smazat během jediného závodu.

Ostatně první pětice pilotů, tedy Mark Webber, Fernando Alonso, Lewis Hamilton, Sebastian Vettel a Jenson Button, je seřazena v rozmezí 25 bodů, což je přesně ten počet, kolik se dá získat za výhru v závodě.

Čtěte také:

Alonso vyhrál noční závod v Singapuru a je druhý v MS
V Itálii triumfovalo domácí Ferrari. Vyhrál Alonso

"Je to velice těsné. Mark stále ještě o chloupek vede... takže se musíme všichni snažit, abychom ho dohnali. Šance nás pěti jsou víceméně vyrovnané, možná jen Mark je má o trochu vyšší, protože vede," uvedl aktuálně druhý muž seriálu bezprostředně po skončení nočního závodu.

"Pro mě mistrovství světa začalo teprve teď. A za to jsem velice šťastný," prohlásil španělský pilot, který v Singapuru triumfoval již podruhé ve své kariéře.  

Pořadí šampionátu F1

1. Webber 202
2. Alonso 191
3. Hamilton 182
4. Vettel 181
5. Button 177

Celý závod mu přitom doslova šlapal na paty německý pilot Red Bullu Sebastian Vettel, který nakonec protnul cílový prostor jen o necelé tři desetiny sekundy později, než španělský jezdec.

"Snažil jsem se na něj tlačit co to šlo, ale on neudělal žádnou větší chybu. Na tomto okruhu je těžké předjíždět, takže jsem se nakonec spokojil s druhým místem," prohlásil Vettel.  

Fernando Alonso a Luca di Montezemolo
Fernando Alonso a Luca di Montezemolo | Foto: Reuters

Také on, byť ještě nedávno odepisovaný, má stále solidní šanci na celkový triumf. Stejně jako zbylí čtyři jmenovaní piloti, o jejichž osudu může rozhodnout jeden (ne)podařený závod.

"V těch zbývajících čtyřech závodech se může stát cokoliv. Každý z nás může vyhrát dva, nebo tři závody po sobě. Nebo dvakrát či třikrát nedojet, což ho může z boje o titul vyřadit," prohlašuje Alonso.

"Když (za čtrnáct dní) v Japonsku neuděláme chybu a budeme se plně soustředit, tak si můžeme udržet současnou formu," myslí si španělský pilot Ferrari.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy