FOTO Alonso triumfoval i na Velké ceně Singapuru

FOTO Alonso triumfoval i na Velké ceně Singapuru
Heikke Kovalainen závod jen těsně nedojel - jeho monopost začal hořet v psoledním kole.
Fernando Alonso na trati.
Jenson Button během nočního závodu v Marina Bay.
Ani Nick Heidfeld závod nedokončil, osudným mu byl střet s Michaelem Schumacherem.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
26. 9. 2010 16:59

Druhé vítězství za sebou si připsal v šampionátu F1 pilot Ferrari Fernando Alonso. Po vítězství v Imole totiž triumfoval i na Velké Ceně Singapuru a dotáhl se na druhé místo průběžného pořadí seriálu. Podruhé za sebou naopak závod nedokončil Lewis Hamilton, který musel odstoupit po kolizi s Markem Webberem, aktuálně vedoucím mužem šampionátu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Majetkovému úřadu se ani napotřetí nepodařilo prodat Palác Broadway v Praze

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se ani na třetí pokus nepodařilo v elektronické dražbě prodat pražský Palác Broadway. V aukci s vyvolávací cenou 1,05 miliardy korun nikdo nepřihodil ani minimální příhoz 200 tisíc korun. Ve středu to sdělila mluvčí úřadu Michaela Tesařová. Úřad se funkcionalistickou budovu, kde sídlí Divadlo Broadway, již neúspěšně pokusil prodat letos v březnu a loni v září.

Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého se nachází mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná a pochází ze 30. let 20. století. Stejně jako v předchozích dvou aukcích složil požadovanou kauci 20 milionů korun jeden zájemce, následně se ale dražby, která skončila dnes v poledne, nezúčastnil.

Majetkový úřad nyní nabídne prodej paláce za vyvolávací cenu stávajícímu nájemci, kterým je Divadlo Broadway a jeho majitel Oldřich Lichtenberg. Přednostní právo vyplývá ze smlouvy, kterou úřad převzal v roce 2016 od tehdejší SŽDC, dnes Správy železnic. 

Lichtenberg po březnové aukci řekl, že palác koupit chtít nebude kvůli zmíněné smlouvě, kterou je palác zatížen a kvůli níž by ještě několik desítek let majiteli nevydělával. To je podle něj také důvod, proč se palác v dražbě opakovaně nedaří prodat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy