Svět F1 se loučil s Bianchim: zanechal nesmazatelnou stopu

Radek Vičík Radek Vičík
19. 7. 2015 7:00
Svět formule 1 se loučil se zesnulým Julesem Bianchim.
Jules Bianchi.
Jules Bianchi. | Foto: Sahara Force India Team F1

Praha - Celý svět formule 1 se včera na sociálních sítích loučil s Julesem Bianchim, který po devíti měsících v kómatu podlehl vážnému zranění hlavy z loňské Velké ceny Japonska.

I když mají jezdci i týmy díky zrušené Velké ceně Německa volno, už krátce od oficiálního zveřejnění informace o Francouzově skonu, zaplavily twitter i facebook reakce smutných jezdců i zástupců stájí formule 1.

Bianchi se za pouhé dvě sezony stačil vypracovat mezi jednoho z nejoblíbenějších závodníků a děsivá havárie způsobila fanouškům i jeho soupeřům velký šok.

"Tuto noc jsme ztratili skvělého kluka a opravdového soupeře. Julesi, odpočívej v pokoji. Upřímnou soustrast jeho rodině a přátelům," napsal například šampion z roku 2009 Jenson Button.

S Bianchim se rozloučil i jeho bývalý tým Marussia. Nejdřív krátkou zprávou a pak i dojemným vzkazem jezdcově rodině i všem příznivcům týmu, jemuž zesnulý pilot vybojoval zatím jediné body v jeho historii.

"Žádná slova nemohou vyjádřit hloubku smutku, jaká náš tým dnes ráno postihl. V našich životech zanechal nesmazatelnou stopu a navždy bude součástí všeho, čeho dosáhneme," dodal britský tým, který po Bianchiho havárii prošel těžkým obdobím hraničícím se zánikem.

I když rodák z Nice nikdy nezávodil za tým Ferrari, jako jeden z nejtalentovanějších jezdců patřil do jeho vývojového programu. Byla to právě italská stáj, jež mu jako nový dodavatel motorů dala v roce 2013 šanci pilotoval monopost Marussia. Také proto Bianchi podle twitteru z Maranella zůstává v srdcích lidí z nejslavnější stáje historie F1.

Na Bianchiho vzpomínali také fanoušci F1, však se hashtag #RIPJules včera přes den umístil na špičce pomyslné twitterové hitparády.

Příznivci Grand Prix také vymýšleli, jak by šlo nejlépe uctít památku zesnulého pilota v samotném šampionátu. Z řady nejrůznějších nápadů získala asi největší podporu myšlenka po vzoru například NHL, navždy ze startovní listiny vyškrtnout Bianchiho číslo 17.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy