reklama
 
 

Spokojený Smrž. V brněnské kvalifikaci skončil pátý

9. 7. 2011 19:41
Superpole si zajistil Ital Max Biaggi

Brno - Jakub Smrž na motocyklu ducati dosáhl pátého času v závěrečné kvalifikaci na nedělní osmé pokračování seriálu mistrovství světa superbiků na Masarykově okruhu v Brně.

Takzvanou superpole vyhrál favorit brněnského závodu čtyřicetiletý Ital Max Biaggi na aprilii před svým krajanem Markem Melandrim na yamaze. Třetí skončil vedoucí jezdec průběžné klasifikace šampionátu Španěl Carlos Checa na ducati.

Tři jezdci pokořili hranici 1:59 na jeden okruh. Nejrychlejší Biaggi dosáhl času 1:58,580, Smrž za ním zaostal o 0,961 sekundy.

Čtěte také:

Smrž dojel v Salt Lake City osmý, opět vyhrál Checa
Stoner vrazil úmyslně do Abrahama. Málem se poprali

"S výsledkem jsem maximálně spokojen. Kdyby mi ještě ve čtvrtek někdo tvrdil, že skončím v kvalifikaci v Brně pátý a vyjedu do závodu z druhé řady, tak bych mu sdělil, ať si dá mokrý ručník na hlavu," uvedl po kvalifikaci spokojený, ale viditelně unavený osmadvacetiletý Smrž.

V posledních dvou dílech seriálu ve Španělsku a v Itálii ani jeden závod nedokončil a vyšel bodově naprázdno. Navíc v Misanu dvakrát spadl.

"Cítím, že se situace otáčí k lepšímu. Rád bych před domácími fanoušky dosáhl co nejlepší výsledek. Za dva dny přípravy v Brně jsme udělali s týmem hodně práce na motorce. I já se cítím nyní opět v pohodě," dodal Smrž.

V dnešním třídílném superpole zvolil v první jízdě nové pneumatiky, další nové nasadil do druhé jízdy. Tím vyčerpal svůj příděl a poslední superpole s osmi jezdci už musel absolvovat na ojetých.

"Nechtěl jsem ponechat nic náhodě. Mým cílem bylo zajistit si hned v prvním superpole postup. V poslední části jsem se už proto nezlepšil. Čtyři nejrychlejší přede mnou naopak jeli poslední superpole na nových pneumatikách," objasnil Smrž svoji volbu v rozhodující fázi dnešní kvalifikace.

I když hned před ním bude startovat horký favorit Biaggi, o taktice pověsit se za něj neuvažuje. "Závod se může vyvíjet hned po startu různě. Pokusím se jet co nejlépe a reagovat na momentální situaci," dodal Smrž.

Vítěz superpole Biaggi potvrdil, že mu Masarykův okruh jezdecky dokonale vyhovuje.

"Už jsem několikrát řekl, že brněnskou trať znám dokonale a považuji ji za domácí. Kvalifikace je ale jedna věc a zítřejší dva závody druhá. Může se přihodit cokoliv. Ale rád bych rozšířil sérii svých brněnských vítězství a vylepšil si letošní bodovou bilanci," poznamenal Biaggi, který v Brně vyhrál už desetkrát.

Nedělní první závod superbiků začne ve 12:00, druhý odstartuje v 15:30.

autor: ČTK | 9. 7. 2011 19:41

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama