reklama
 
 

Smrž dojel v Salt Lake City osmý, opět vyhrál Checa

31. 5. 2011 11:00
Byl to skvělý víkend, hodnotí český závodník

Salt Lake City - Český motocyklový závodník Jakub Smrž skončil v druhé jízdě pátého dílu mistrovství světa superbiků v Salt Lake City na osmém místě. Ve Velké ceně USA tak získal celkem 28 bodů a v průběžném pořadí šampionátu mu patří devátá příčka. Také druhý americký závod vyhrál Španěl Carlos Checa, jenž v sezoně triumfoval už pošesté a v MS s přehledem vede.

"Myslím si, že to byl rozhodně velice pozitivní víkend. Celou dobu si s námi hrálo počasí, ale byli jsme vepředu jak na vodě, tak na suchu," uvedl Smrž na svých oficiálních internetových stránkách.

Osmadvacetiletý jezdec si z Utahu odvezl vyrovnané nejlepší umístění v kariéře. Druhý a osmý předtím dojel i na konci března v britském Donington Parku.

Čtěte také:

"V první jízdě jsem měl díky jinému nastavení opatrnější začátek, ale postupně se dotahoval dopředu a stihl to až na druhé místo. V druhé jízdě jsem začal zhruba stejně, ale už v úvodu jsem cítil, že grip zadní gumy není moc dobrý a trápil jsem se s tím v celém závodě," popsal Smrž oba závody.

Checa v první jízdě porazil nejvážnějšího konkurenta Smrže o necelé tři sekundy, v druhém závodu bylo jeho vítězství mnohem výraznější. Brita Camiera předčil o více než sedm vteřin, třetí dojel do cíle Ital Biaggi.

Mistrovství světa pokračuje šestý dílem 12. června v Misanu.

autor: ČTK | 31. 5. 2011 11:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama