Schumacher prý nepodváděl, Ferrari touží po výjimce

Sport Sport, ČTK, Red Spo
1. 8. 2009 13:44
Michael Schumacher prý testoval nové pneumatiky

Mugello - Mezinárodní automobilová federace (FIA) hodlá prozkoumat podrobnosti pátečního tréninku německého pilota Michaela Schumachera, který se po třech letech vrací do formule jedna.

Panuje totiž podezření, že zatímco využil dva roky starý monopost, aby neporušil pravidla testování, na jeho voze byly pneumatiky, které pravidla pro testování zakazují. Upozornil na to německý deník Bild.

Sedminásobný šampion začal na okruhu v Mugellu testovat dva dny po oznámení, že ve zbytku sezony nahradí vážně zraněného Felipeho Massu v kokpitu vozu Ferrari.

Čtěte dále: Schumacher prý není starý. A vyhraje, soudí elita F1

Čtyřicetiletý Němec si u techniků vyžádal dva roky starý monopost Ferrari F2007, protože s aktuálním vozem nesmí podle současných pravidel v průběhu sezony testovat.

Na voze však byly využity pneumatiky Bridgestrone s hladkým povrchem, které se mohou využívat až od této sezony.

Čtěte také: Schumacher je zpět v kokpitu. Trénuje na starém Ferrari

A právě s vybavením určeným na aktuální sezonu je testování zakázáno. Ferrari se však brání tím, že šlo o pneumatiky určené pro juniorskou sérii GP 2. FIA však hodlá Schumacherovo testování prošetřit, což německé agentuře DPA potvrdila i mluvčí federace.

Do soutěžního vozu usedne Schumacher pravděpodobně až 21. srpna při prvním tréninku na Velkou cenu Evropy ve Valencii, která se jede v neděli 23. srpna.

Čtěte více: Slavné návraty legend. Od Aliho až po Schumachera

Ferrari však usiluje o udělení výjimky a zažádalo o povolení, aby Schumacher mohl nový vůz testovat již dříve.

K tomu ale potřebuje souhlas všech týmů. Sedm stájí sdružených do organizace FOTA naznačilo, že souhlas udělí. Otázkou však je, jak se vyjádří stáje Williams a Force India.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Carnegie Hall bude mít zavřeno do dubna 2021

Slavná newyorská koncertní síň Carnegie Hall zůstane zavřená minimálně do 5. dubna 2021. Kvůli pandemii koronaviru o tom rozhodli její provozovatelé, píše agentura AP. Tím pádem má Carnegie Hall šanci stihnout jen závěr sezony 2020/21. Budova, která stojí od roku 1891 a zahrnuje tři sály, je zavřená od 12. března. Některé plánované koncerty se uskutečnily on-line. Začátkem příštího roku se kvůli pandemii ruší například večer filmové hudby Johna Williamse, autora soundtracků k Hvězdným válkám či Indiana Jonesovi, nebo vystoupení orchestrů z Vídně a Šanghaje.

Zdroj: AP
před 17 minutami

Starosta Novotný napsal, že chce aby komunista Ondráček "visel". Trestný čin to není, rozhodl soud

Starosta Prahy-Řeporyj Pavel Novotný (ODS) nespáchal trestný čin, když loni v květnu na Twitteru mimo jiné napsal, že by si přál, aby poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) "visel". Na konci září tak rozhodl odvolací Městský soud v Praze, který potvrdil, že by se skutkem měl zabývat správní úřad.

Novotný čelil obžalobě z podněcování k trestnému činu za to, že na twitteru napsal, že by si přál, aby komunistický poslanec Ondráček za návštěvu Doněcké lidové republiky "visel". Reagoval tak na příspěvek předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který o Ondráčkově cestě na ukrajinské území okupované proruskými separatisty zmínil, že se to "blíží vlastizradě".

Další zprávy