Šampion Jorge Lorenzo prodloužil smlouvu s Yamahou

ČTK Sport ČTK, Sport
12. 6. 2012 14:23
Aktuální lídr třídy MotoGP prodloužil smlouvu o dva roky.
Foto: Reuters

Silverstone - Trojnásobný světový šampion v závodech silničních motocyklů Jorge Lorenzo ze Španělska bude i v příštích dvou letech hájit barvy továrního týmu Yamaha v kategorii MotoGP. Vedení Yamahy potvrdilo, že s aktuálním lídrem královské třídy prodloužilo smlouvu pro roky 2013 a 2014.

Pětadvacetiletý Lorenzo přestoupil do Yamahy i do kategorie MotoGP v roce 2008 a hned v první sezoně se stal nováčkem roku, když v celkovém hodnocení obsadil čtvrté místo. Titul získal v roce 2010, loni byl stejně jako ve své druhé sezoně druhý.

"Jsem nesmírně šťastný, že jsem podepsal smlouvu na další dva roky," uvedl Lorenzo v týmovém prohlášení.

"Měli velký zájem, abych v týmu zůstal, za což jim děkuji. Od roku 2008 jsem součástí rodiny Yamahy a rád s ní spolupracuji. Zůstat v týmu bylo moje první přání, takže jsem moc rád, že jsme se dohodli," řekl rodák z Baleárských ostrovů.

"Mým snem bylo vždy ukončit kariéru v Yamaze a teď je to blíže realitě," dodal Lorenzo, který má ve své sbírce dva tituly mistra světa ve třídě do 250 ccm.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliardy korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covid-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Úrokové sazby hypoték stouply v květnu počtvrté v řadě, ukázal index

Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Hranici dvou procent překročily v březnu.

Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 Kč. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy