V Japonsku vyhrál Evans a získal korunu vicemistra světa

rav rav
19. 11. 2023 8:33
Sledujte s námi aktuální výsledky světového šampionátu v rallye, který díky Středoevropské rallye letos poprvé zavítal také do České republiky.
Sébastien Ogier, Toyota na trati Mexické rallye 2023
Sébastien Ogier, Toyota na trati Mexické rallye 2023 | Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Po Monte Carlu proměnil Sébastien Ogier i svůj druhý start v letošní sezoně ve vítězství a ujal se tak vedení v šampionátu. Pilot Toyoty triumfoval v Mexiku už posedmé, když o 27,5 sekundy porazil Thierryho Neuvilla v Hyundai. Třetí byl Elfyn Evans s další Toyotou. Martin Prokop ve Fordu byl pátý v hodnocení WRC2 a celkově obsadil 11. místo.

Mexická rallye: 1. Ogier, Landais (Fr./Toyota Yaris) 3:16:09,4, 2. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -27,5, 3. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -27,9, 4. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -1:55,3, 5. Sordo, Carrera (Šp./Hyundai i20) -2:58,8, 6. Greensmith, Andersson (Brit., Švéd./Škoda Fabia) -12:31,5, …11. Prokop, Ernst (ČR/Ford Fiesta) -18:56,1.

Průběžné pořadí (po 3 z 13 soutěží): 1. Ogier 56 b., 2. Neuville 53, 3. Rovanperä 52, 4. Tänak (Est./Ford Puma) 47, 5. Evans 44.

Pořadí týmů: 1. Toyota 127, 2. Hyundai 100, 3. M-Sport/Ford 73.