V Japonsku vyhrál Evans a získal korunu vicemistra světa

Sledujte s námi aktuální výsledky světového šampionátu v rallye, který díky Středoevropské rallye letos poprvé zavítal také do České republiky.
Sébastien Ogier, Toyota na Rallye Monte Carlo 2023
Sébastien Ogier, Toyota na Rallye Monte Carlo 2023 | Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

19.1. - 22.1. Rallye Monte Carlo

Sébastien Ogier v Toyotě vyhrál už podeváté v kariéře Rallye Monte Carlo. V historických tabulkách se Francouz odpoutal od krajana Sébastiena Loeba, který po startu v Rallye Dakar letos chyběl. Pilot Toyoty Ogier vyhrál o 18,8 sekundy před obhájcem titulu a týmovým kolegou Kallem Rovanperäm. Třetí skončil Thierry Neuville v Hyundai se ztrátou 44,6 sekundy.

V kategorii WRC2 byl český pilot Erik Cais při své premiéře se Škodou Fabia RS Rally2 čtvrtý. Od stupňů vítězů ho dělilo 20 sekund, celkově se umístil na dvanácté pozici.

Rallye Monte Carlo: 1. Ogier, Landais (Fr./Toyota Yaris) 3:12:02,0, 2. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -18,8, 3. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -44,6, 4. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -1:12,4, 5. Tänak, Jarveoja (Est./Ford Puma) -2:34,9, 6. Kacuta, Johnston (Jap., Ir../Toyota Yaris) -3:32,6, …12. Cais, Těšínský (ČR/Škoda Fabia RS) -11:33,8.