Přesun do Ducati? Ne. Rossi zůstane věrný Yamaze

Ivo Pospíšil, ip
10. 11. 2009 20:00
Chyba byla v interpretaci novinářů, hájí se Rossi
Valentino Rossi bude i nadále soupeřem Caseyho Stonera
Valentino Rossi bude i nadále soupeřem Caseyho Stonera | Foto: Reuters

Řím - Sedminásobný motocyklový šampión Valentino Rossi by měl i v příštích letech zůstat závodníkem prestižní stáje Yamaha.

Fenomenální Ital vyvrátil v úterý všechny spekulace, které hovořily o tom, že by mohl přejít do Ducati, a stát se tak novým týmovým kolegou Caseyho Stonera.

Rossi totiž v letošním roce působil v týmu s talentovaným Španělem Jorge Lorenzem, který se ukázal být postupem času velmi úspěšný a s mnohdy nejrychlejším závodníkem často sváděl vyrovnané souboje. A to mu prý mělo vadit.

Čtěte také: Překvapivý přestup? Rossi váhá nad nabídkou Ducati

"Yamaha se bude muset pro rok 2011 rozhodnout mezi mnou a Lorenzem," citoval ho nedávno britský server BBC.

Jenže nyní Rossi obrátil. Jeho slova byla prý špatně pochopena.

"Ten problém spočívá v interpretaci novinářů. V příštím roce nás čeká spousta nových věcí a teprve čas ukáže, do jaké pozice se dostaneme," vysvětluje Rossi na stránkách Autosport.com.

Nemám s Rossim problém, říká Lorenzo

"V tom dlouhém rozhovoru se mě ptali, jaké by byly mé další možnosti, kdybych byl propuštěn. V takovém případě by se asi jako nejlepší nabízel odchod do Ducati," upřesňuje.

Třicetiletý Rossi působí v Yamaze už od roku 2004 a mezitím s ní vyhrál čtyři mistrovské tituly.

"Jsem v Yamaze šťastný a chci za ní jezdit i nadále. Nestanovuji si žádné podmínky pro výběr týmových kolegů. Je mi jasné, že majitelé jsou rádi, když mají dva skvělé jezdce. A může to být pozitivní i pro ostatní, kteří vidí v soutěži novou motivaci," tvrdí Rossi.

Samotný Lorenzo skončil v konečném pořadí letošního ročníku hned na druhém místě, přičemž ztrácel na Rossiho pětačtyřicet bodů. Nečekaná slova jeho kolegy ho však prý nechala chladným.

"Nemám s ním žádný problém. Jsem rád, že působí v našem týmu a je normální, že se ho snažím porazit. Nevím sice, zda to řekl, ale jestli ano, pak je to jen on, kdo má problém," uzavřel Lorenzo.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Seemanová postoupila na kraulařské padesátce v českém rekordu do semifinále ME

Barbora Seemanová překonala v rozplavbách na mistrovství Evropy v Budapešti na kraulařské padesátce vlastní český rekord a časem 24,93 postoupila do večerního semifinále. Blízko semifinále byl také Jan Čejka, jenž zůstal na 50 m znak první pod čarou.

Jednadvacetiletá olympionička Seemanová na nejkratší trati vylepšila rekordní čas 25,06, který zaplavala při triumfu na juniorském ME v Netanje v červenci 2017. V rozplavbách byla dvanáctá, v redukovaném pořadí bez třetí nizozemské zástupkyně jde dál jako jedenáctá. Druhá česká reprezentantka, předchozí rekordmanka Anna Kolářová, zaplavala 26. čas.

Těsně uniklo semifinále dvacetiletému znakaři Janu Čejkovi ve sprintu na 50 metrů. Předloňský juniorský mistr Evropy na této trati zaplaval v rozplavbách čas 25,29, kterým společně s dvěma soupeři zaostal o setinu sekundy za dvěma závodníky na patnácté příčce. Tomáš Franta obsadil 21. místo.

Ostatní čeští reprezentanti měli v úvodní den bazénových disciplín v Budapešti k postupu už dál. Barbora Janíčková zaplavala na 100 m motýlek pětadvacátý čas, trio Ondřej Gemov, olympionik Jan Micka a Jakub Štemberk skončilo na 400 m volný způsob ve čtvrté desítce, Matěj Zábojník a Filip Chrápavý byli na prsařské stovce 41. a 42.

Další zprávy