Přesun do Ducati? Ne. Rossi zůstane věrný Yamaze

Ivo Pospíšil, ip
10. 11. 2009 20:00
Chyba byla v interpretaci novinářů, hájí se Rossi
Valentino Rossi bude i nadále soupeřem Caseyho Stonera
Valentino Rossi bude i nadále soupeřem Caseyho Stonera | Foto: Reuters

Řím - Sedminásobný motocyklový šampión Valentino Rossi by měl i v příštích letech zůstat závodníkem prestižní stáje Yamaha.

Fenomenální Ital vyvrátil v úterý všechny spekulace, které hovořily o tom, že by mohl přejít do Ducati, a stát se tak novým týmovým kolegou Caseyho Stonera.

Rossi totiž v letošním roce působil v týmu s talentovaným Španělem Jorge Lorenzem, který se ukázal být postupem času velmi úspěšný a s mnohdy nejrychlejším závodníkem často sváděl vyrovnané souboje. A to mu prý mělo vadit.

Čtěte také: Překvapivý přestup? Rossi váhá nad nabídkou Ducati

"Yamaha se bude muset pro rok 2011 rozhodnout mezi mnou a Lorenzem," citoval ho nedávno britský server BBC.

Jenže nyní Rossi obrátil. Jeho slova byla prý špatně pochopena.

"Ten problém spočívá v interpretaci novinářů. V příštím roce nás čeká spousta nových věcí a teprve čas ukáže, do jaké pozice se dostaneme," vysvětluje Rossi na stránkách Autosport.com.

Nemám s Rossim problém, říká Lorenzo

"V tom dlouhém rozhovoru se mě ptali, jaké by byly mé další možnosti, kdybych byl propuštěn. V takovém případě by se asi jako nejlepší nabízel odchod do Ducati," upřesňuje.

Třicetiletý Rossi působí v Yamaze už od roku 2004 a mezitím s ní vyhrál čtyři mistrovské tituly.

"Jsem v Yamaze šťastný a chci za ní jezdit i nadále. Nestanovuji si žádné podmínky pro výběr týmových kolegů. Je mi jasné, že majitelé jsou rádi, když mají dva skvělé jezdce. A může to být pozitivní i pro ostatní, kteří vidí v soutěži novou motivaci," tvrdí Rossi.

Samotný Lorenzo skončil v konečném pořadí letošního ročníku hned na druhém místě, přičemž ztrácel na Rossiho pětačtyřicet bodů. Nečekaná slova jeho kolegy ho však prý nechala chladným.

"Nemám s ním žádný problém. Jsem rád, že působí v našem týmu a je normální, že se ho snažím porazit. Nevím sice, zda to řekl, ale jestli ano, pak je to jen on, kdo má problém," uzavřel Lorenzo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 53 minutami

V Česku se nakazily covidem přes čtyři miliony lidí, tempo výrazně zpomalilo

V pondělí bylo potvrzeno 2958 nových případů covidu, o 482 méně než o týden dřív. Počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají 12. den v řadě.

Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. V dalších více než 291 tisících případech mají hygienici podezření na opakovanou nákazu novým typem koronaviru. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví. Od začátku epidemie zemřelo v Česku 40 587 lidí pozitivně testovaných. Podle dříve zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) byl covid v loňském roce nejčastější příčinou úmrtí.

První případy nákazy covidem byly v Česku potvrzeny 1. března 2020. Od té doby testy odhalily 4,002.616 nakažených, z nichž zhruba 3,95 milionu se již uzdravilo. V téměř 291 500 případech existuje podezření na opakovanou nákazu. Takzvané reinfekce ministerstvo eviduje zvlášť, a nejsou proto zahrnuty v souhrnném počtu více než čtyř milionů nově potvrzených případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy