Přesun do Ducati? Ne. Rossi zůstane věrný Yamaze

Ivo Pospíšil, ip
10. 11. 2009 20:00
Chyba byla v interpretaci novinářů, hájí se Rossi
Valentino Rossi bude i nadále soupeřem Caseyho Stonera
Valentino Rossi bude i nadále soupeřem Caseyho Stonera | Foto: Reuters

Řím - Sedminásobný motocyklový šampión Valentino Rossi by měl i v příštích letech zůstat závodníkem prestižní stáje Yamaha.

Fenomenální Ital vyvrátil v úterý všechny spekulace, které hovořily o tom, že by mohl přejít do Ducati, a stát se tak novým týmovým kolegou Caseyho Stonera.

Rossi totiž v letošním roce působil v týmu s talentovaným Španělem Jorge Lorenzem, který se ukázal být postupem času velmi úspěšný a s mnohdy nejrychlejším závodníkem často sváděl vyrovnané souboje. A to mu prý mělo vadit.

Čtěte také: Překvapivý přestup? Rossi váhá nad nabídkou Ducati

"Yamaha se bude muset pro rok 2011 rozhodnout mezi mnou a Lorenzem," citoval ho nedávno britský server BBC.

Jenže nyní Rossi obrátil. Jeho slova byla prý špatně pochopena.

"Ten problém spočívá v interpretaci novinářů. V příštím roce nás čeká spousta nových věcí a teprve čas ukáže, do jaké pozice se dostaneme," vysvětluje Rossi na stránkách Autosport.com.

Nemám s Rossim problém, říká Lorenzo

"V tom dlouhém rozhovoru se mě ptali, jaké by byly mé další možnosti, kdybych byl propuštěn. V takovém případě by se asi jako nejlepší nabízel odchod do Ducati," upřesňuje.

Třicetiletý Rossi působí v Yamaze už od roku 2004 a mezitím s ní vyhrál čtyři mistrovské tituly.

"Jsem v Yamaze šťastný a chci za ní jezdit i nadále. Nestanovuji si žádné podmínky pro výběr týmových kolegů. Je mi jasné, že majitelé jsou rádi, když mají dva skvělé jezdce. A může to být pozitivní i pro ostatní, kteří vidí v soutěži novou motivaci," tvrdí Rossi.

Samotný Lorenzo skončil v konečném pořadí letošního ročníku hned na druhém místě, přičemž ztrácel na Rossiho pětačtyřicet bodů. Nečekaná slova jeho kolegy ho však prý nechala chladným.

"Nemám s ním žádný problém. Jsem rád, že působí v našem týmu a je normální, že se ho snažím porazit. Nevím sice, zda to řekl, ale jestli ano, pak je to jen on, kdo má problém," uzavřel Lorenzo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Dominantní kanoista Fuksa si na MS zajistil finále na 500 metrů

Kanoista Martin Fuksa na mistrovství světa dominoval v rozjížďce na 500 metrů a s přehledem si zajistil nedělní finále. Tam může získat třetí světový titul na této neolympijské trati. Rozjížďku na 500 metrů vyhrál na šampionátu v Kodani také kajakář Jakub Zavřel, ale tam se přímo do finále nepostupovalo. Mistra Evropy z roku 2017 a letošního bronzového medailistu z ME Zavřela tak čeká v sobotu semifinále.

před 16 minutami

Ministr zahraničí Kulhánek vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlavním tématem bude Afghánistán

Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO). S národním projevem vystoupí v rámci všeobecné rozpravy v rámci sobotního programu.

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Proslov bude mít ministr Kulhánek také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se i neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Zdroj: Domácí
Další zprávy