Překvapivý přestup? Rossi váhá nad nabídkou Ducati

Sport Sport, Red Spo, ČTK
9. 11. 2009 18:44
Rossi přemýšlí, že by za rok přestoupil z Yamahy

Valencie - Motocyklový mistr světa Valentino Rossi dostal zajímavou nabídku na angažmá od výrobce strojů Ducati a naznačil, že by mohl za rok opustit svého dosavadního zaměstnavatele Yamahu, pokud nebude v týmu jasnou jedničkou.

Rossi řekl stanici BBC, že by k tomu mohlo dojít v případě, že Yamaha bude do budoucna více sázet na jeho mladšího týmového kolegu a čerstvého vicemistra světa Jorgeho Lorenza ze Španělska.

"Yamaha se bude muset pro rok 2011 rozhodnout mezi mnou a Jorgem. Já dostal skvělou nabídku od Ducati," uvedl sedminásobný šampion třídy MotoGP Rossi ve Valencii, kde o víkendu skončilo mistrovství světa.

Čtěte dále: Zase Rossi. Král MotoGP si dojel už pro devátý titul

Třicetiletého Itala láká možnost závodit na stroji italské značky a získat s ním titul.

"To je zajímavá výzva. Momentálně ale každopádně preferuji zůstat u Yamahy. Bude ale záležet na tom, jak se vyvine příští sezona, jaké budu mít výsledky a jak se mi povede proti Jorgemu. A také bude záviset na tom, co bude chtít Yamaha," dodal Rossi.

"Máme spolu skvělý vztah. Pokud bude pro Yamahu důležité, abych u ní zakončil kariéru, bude to důležité i pro mě," dodal.

Na yamaze vyhrál Rossi letos už čtvrtý titul v královské třídě MotoGP, tři předtím vybojoval s hondou a v obou nižších kubaturách triumfoval na aprilii. S ducati by rovněž mohl mít mistrovské ambice; na stroji této značky se stal předloni šampionem v MotoGP Australan Casey Stoner, který letos skončil čtvrtý.

"Vždy jsem byl na ducati zvědavý, protože jsem si jistý, že by to nedopadlo špatně," uvedl už dříve Rossi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Začíná vánoční čas, je první adventní neděle

Začíná vánoční čas, dnes je první adventní neděle. Na adventním věnci je čas zapálit první ze čtyř svíček. Dříve advent býval dobou duchovní přípravy na Vánoce, dobou rozjímání a dobročinnosti, nyní je pro značnou část lidí ale spíš obdobím nakupování dárků. Už podruhé advent ovlivní epidemie koronaviru a omezení, která mají šíření viru zpomalit. Vláda tento týden zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů.

Ještě před jejich zákazem mnozí organizátoři avizovali, že omezí kulturní program nebo nebudou slavnostně rozsvěcet vánoční stromy tak, aby zbytečně nelákali velké množství lidí. Plánovali ale otevření prodejních stánků i provoz dalších atrakcí či doprovodný program.

První adventní neděle se označuje železná, druhá bronzová, třetí stříbrná a čtvrtá zlatá. Slovo advent pochází z latinského adventus, tedy příchod. Pro křesťany první adventní neděle připomíná příchod Ježíše Krista. Věřící přinášejí věnce do kostela, kde je kněz požehná. I přes omezení mohou stále lidé přijít rozjímat na roráty, což jsou ranní mše ke cti Panny Marie. Začínají brzy ráno ještě za tmy a v některých kostelích jsou slaveny jen při svíčkách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soubor Kupkových kreseb se bude v neděli na pražském Žofíně dražit za 25 milionů korun

Bez přítomnosti veřejnosti se dnes bude konat aukce výtvarného umění na pražském Žofíně. Galerie Kodl se tak rozhodla vzhledem ke zhoršující se situaci s pandemií nemoci covid-19. Po internetu či telefonu se tak budou sběratelům nabízet desítky položek, k nejvýznamnějším patří cyklus kreseb Františka Kupky vytvořených pro encyklopedii Člověk a Země, vydané ve Francii v letech 1904 až 1907. Cyklus se bude vyvolávat za 25 milionů korun.

Kupkovy kresby vznikaly na objednávku autora této šestisvazkové historie lidstva Élisée Recluse (1830 až 1905). Ten se v ní pokusil shrnout dějiny lidstva od prehistorických počátků až po tehdejší současnost kritickým pohledem, což mimo jiné dokládá předjímání ekologických témat nebo boj za práva zvířat. Soubor představuje nejrozsáhlejší a nejucelenější ilustrátorskou práci Františka Kupky z počátku 20. století, místy anticipující jeho abstraktní tvorbu.

Aukce nabídne i mnohé další autory 20. století, k dílům s vyvolávací cenou v několika milionech korun patří obrazy Emila Filly, Františka Foltýna, Václava Špály či Mikuláše Medka. Z poválečného období se skrze díla Františka Hudečka, Bohumíra Matala a Kamila Lhotáka představuje malba generace umělců ze Skupiny 42. Výjimečnou kolekci tvoří tři práce teprve nyní doceňované Běly Kolářové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy