Opatrný Mosley: Nový šampionát? Jen za souhlasu všech

Sport Sport, Red Spo
8. 7. 2009 19:30
Týmy F1 se nesmí odtrhnout bez souhlasu všech stájí
Prezident FIA Max Mosley
Prezident FIA Max Mosley | Foto: Reuters

Nürburgring- Týmy formule 1 (FOTA) si nemohou založit vlastní šampionát, aniž by měly plný souhlas všech (tzn. nových i vyloučených) stájí.

Alespoň to prosazuje prezident mezinárodní automobilové federace FIA Max Mosley, který se ve středu zkontaktoval se sdružením stájí a zaslal jim dopisy, v nichž toto pravidlo prosazuje.

Legislativní vložka by měla být zahrnuta i do regulí pro příští rok a všichni zástupci týmů by ji pak měli stvrdit svým podpisem.

Čtěte také:  Vatanen proti Mosleymu. Chce kandidovat do čela FIA

„Jak je vám známo z článku 66 mezinárodního sportovního řádu, nesmí být provedeny žádné změny bez souhlasu všech potvrzených účastníků," cituje server Autosport Mosleyho dopis.

„V důsledku připravovaných změn v pravidlech pro rok 2010 proto očekáváme vaše potvrzení a souhlas," pokračuje.

Za těchto okolností by se tak v tuto chvíli nemohlo odtržení realizovat, neboť týmy Williams a Force India byly z FOTA vyloučeny a do budoucích plánů jsou taktéž zahrnuty i další tři nové stáje Campos, Manor a USF1

„Chtěl jsem vás proto poprosit o rychlé zapojení a nalezení dohody pro zformování tohoto předpisu pro FIA. Kdyby vznikly nějaké problémy, musel bych o nich jednat v senátu FIA, ale doufám, že to nebude nutné," píše dále Mosley.

„Jakmile budou tyto úpravy k vaší spokojenosti dokončeny, kontaktuje FIA, že s navrhovanými pravidly souhlasíte," uzavřel Mosley.

Zdá se tedy, že několikaměsíční svár mezi Mezinárodní automobilovou federací a FOTA se konečně blíží ke konci.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Koudelka byl v Rašnově osmnáctý, vyhrál lídr SP skokanů Kraft

Také ve druhém závodě Světového poháru skokanů na lyžích v rumunském Rašnově bodoval z Čechů pouze Roman Koudelka, který obsadil 18. místo. Vyhrál Stefan Kraft z Rakouska a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu.

Koudelka jako jediný z českých reprezentantů zvládl první kolo. Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa se stejně jako v pátek, kdy transylvánské středisko hostilo Světový pohár skokanů úplně poprvé, do nejlepší třicítky nevešli. Koudelka předvedl dva vyrovnané skoky dlouhé 94,5 a 94 metrů a oproti pátečnímu závodu si polepšil o devět míst. V hodnocení Světového poháru mu patří se ziskem 219 bodů 24. příčka.

Kraft si díky skokům 103 a 97,5 metru připsal dvacáté vítězství ve Světovém poháru a počtvrté za sebou skončil na stupních vítězů. V pátek byl v Rašnově třetí a stejnou bilanci jako v Rumunsku zaznamenal i před tím na domácích závodech v Kulmu. V průběžném pořadí seriálu má Kraft náskok 118 bodů před dnes druhým Karlem Geigerem z Německa.

Další zprávy