FOTO Hvězdy MotoGP zůstanou příští rok "doma", přijde mládí

Nejen Valentino Rossi se už teď může radovat z jistého místa na startovním roštu MotoGP 2015. Podívejte se, jak se v příští sezoně promění složení největší favoritů v boji o vítězství.
U Hondy, která v tomto roce suverénně kraluje šampionátu, se samozřejmě řídí hesla "nikdy neměň vítězný tým". Marc Marquez, který až v Brně poznal pocit poraženého, se japonské stáji upsal už v půlce května do konce roku 2016.
Marqueze na Masarykově okruhu porazil týmové kolega Dani Pedrosa, který už měl v té době v kapse také dvouleté prodloužení smlouvy.
Jorge Lorezo by si sice musel k tomu, aby pokračoval v tradici "sudých" titulů, na motorku namontovat přídavnou raketu,...
... ale pro Yamahu je natolik cenný, že se s ním přesně před měsícem dohodla na dalších dvou letech.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
28. 8. 2014 7:00
Nejen Valentino Rossi se už teď může radovat z jistého místa na startovním roštu MotoGP 2015. Podívejte se, jak se v příští sezoně promění složení největší favoritů v boji o vítězství.

Více o MotoGP čtěte ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Hlavní soutěž filmového festivalu Febiofest vyhrál švédský film Charter režisérky Amandy Kernellové o matce hledající cestu ke svým dětem

před 48 minutami

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy