Zlomeniny, pády a nečekaný vítěz. Tak v Jerezu konečně začala sezona MotoGP

Zlomeniny, pády a nečekaný vítěz. Tak v Jerezu konečně začala sezona MotoGP
Valentino Rossi a jeho rivalové se v neděli konečně dočkali. Po dlouhých 244 dnech začala ve španělském Jerezu i pro kategorii MotoGP letošní sezona.
Koronavirovová pandemie a s ní související karanténa v Kataru zabránila pilotům elitní třídy, na rozdíl od závodníků Moto2 a Moto3, závodit začátkem března v Losailu. Důraz na ochranu před covidem-19 byl během víkendové Velké ceny Španělska všudypřítomný.
Na motocyklistech bylo od příjezdu do Jerezu vidět, jak jsou nažhavení a chtějí bojovat do posledních sil.
Ani v klání třídy Moto3 nebyla nouze o pády. Jeden z nich si skoro ručně vyříkávali mladíci Carlos Tatay a Dennis Foggia.
Foto: Reuters
Reuters rav Reuters, rav
20. 7. 2020 20:00
Prohlédněte si fotografie z nedělní Velké ceny Španělska silničních motocyklů, v jejímž rámci v Jerezu začala odložená sezona elitní kategorie MotoGP.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Při útoku v Nigeru zemřelo osm lidí, z toho šest Francouzů

Při útoku neznámých ozbrojenců v Nigeru zahynulo osm lidí, z toho šest francouzských humanitárních pracovníků, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní činitele. Podle guvernéra regionu Tillabéri se útok odehrál asi 65 kilometrů od nigerské metropole Niamey - v oblasti, která je domovem posledních stád žiraf v západní Africe. Motiv útoku je zatím neznámý.

"Zemřelo osm lidí: dva občané Nigeru - turistický průvodce a řidič - a šest Francouzů," uvedl guvernér Tidjani Ibrahim Katiella. Útočníci přijeli na motorkách do žirafí rezervace v oblasti Kouré. Celý incident nyní vyšetřuje policie a další podrobnosti zveřejní později, dodal guvernér.

Francouzská vláda varovala své občany před cestami do mnoha částí Nigeru, kde operují radikálové z několika ozbrojených skupin, například z uskupení Boko Haram či ozbrojenci napojení na Islámský stát. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy