Zlomeniny, pády a nečekaný vítěz. Tak v Jerezu konečně začala sezona MotoGP

Zlomeniny, pády a nečekaný vítěz. Tak v Jerezu konečně začala sezona MotoGP
Valentino Rossi a jeho rivalové se v neděli konečně dočkali. Po dlouhých 244 dnech začala ve španělském Jerezu i pro kategorii MotoGP letošní sezona.
Koronavirovová pandemie a s ní související karanténa v Kataru zabránila pilotům elitní třídy, na rozdíl od závodníků Moto2 a Moto3, závodit začátkem března v Losailu. Důraz na ochranu před covidem-19 byl během víkendové Velké ceny Španělska všudypřítomný.
Na motocyklistech bylo od příjezdu do Jerezu vidět, jak jsou nažhavení a chtějí bojovat do posledních sil.
Ani v klání třídy Moto3 nebyla nouze o pády. Jeden z nich si skoro ručně vyříkávali mladíci Carlos Tatay a Dennis Foggia.
Foto: Reuters
Reuters rav Reuters, rav
20. 7. 2020 20:00
Prohlédněte si fotografie z nedělní Velké ceny Španělska silničních motocyklů, v jejímž rámci v Jerezu začala odložená sezona elitní kategorie MotoGP.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy