Trestná zatáčka Kornfeila nerozhodila, mazaná strategie mu vynesla výsledek roku

Radek Vičík Radek Vičík
1. 7. 2019 7:23
Jakub Kornfeil sice v Assenu zajel třetím místem výsledek sezony, v neděli ale bylo ve hře mnohem víc. Nebýt trestu, mohl se konečně zapsat na seznam vítězů závodu světového šampionátu silničních motocyklů.
Jakub Kornfeil slaví třetí místo v závodě Moto3 v Assenu.
Jakub Kornfeil slaví třetí místo v závodě Moto3 v Assenu. | Foto: JNyk

Po výborném startu a mírném propadu pořadím se český závodník v poslední třetině Velké ceny Nizozemska rázem ocitl v čele před Lorenzem Dalla Portou z Argentiny. Jenže naděje na premiérový triumf utnul trest. Pilot týmu Redox PrüstelGP musel projet delší variantu zatáčky za to, že si zkrátil šikanu těsně  před cílem.

Rodák z Kyjova však neztratil nervy a snažil se navýšit svůj náskok v čele. "Když jsem dostal penaltu, bylo to jasné. Chtěl jsem ujet co nejvíc, aby to bolelo co nejmíň. Když jsem viděl, že byl rozestup největší, vydal jsem se mimo trať si odpykat trest," popsal Kornfeil svoji strategii.

Průběh finále Grand Prix dokázal, že byla správná. Sice po absolvování trestu přišel dvě kola před koncem o vedení, když ho kromě Argentince předjel i Ital Tony Arbolino, ale na trať se vrátil třetí těsně před smečkou pronásledovatelů.

Šťastný Jakub Kornfeil na stupních vítězů v Assenu.
Šťastný Jakub Kornfeil na stupních vítězů v Assenu. | Foto: JNyk

Těm navíc v posledním kole a půl dokázal uniknout a dojel si pro cennou třetí pozici. "Vyšlo to na třetí místo, ze kterého mám obrovskou radost. Moc díky týmu za skvělou práci během celého víkendu. Všem lidem, co mně pomáhají, ať už na trati nebo mimo ni a taky fanouškům za tu úžasnou atmosféru!" děkoval Kornfeil, komu jen mohl.

Vedle páté "bedny" v kariéře znamenal úspěch v Assenu zisk cenných 16 bodů, které závodníka na KTM rázem katapultoval na 11. pozici v průběžném pořadí šampionátu. Navázat na tento úspěch Kornfeil může už tuto neděli, kdy se na Sachsenringu jede Velká cena Německa.

 

Právě se děje

Další zprávy