Jihomoravský kraj dá letos na GP 20 milionů korun

ČTK ČTK
27. 4. 2017 9:32
Velká cena motocyklů v Brně má jistých dalších dvacet milionů. Dostane je od Jihomoravského kraje. Samotné město Brno má dát 10 milionů korun a ministerstvo školství vyčlenilo 70 milionů, řekl zastupitelům hejtman Bohumil Šimek (ANO).
Fanoušci na Velké ceně České republiky v Brně
Fanoušci na Velké ceně České republiky v Brně | Foto: Yamaha Racing

Brno - Zastupitelé Jihomoravského kraje dnes schválili podporu ve výši 20 milionů korun pro letošní ročník motocyklové Grand Prix v Brně. Stejnou částku dává kraj v posledních letech. Brno má dát 10 milionů korun a ministerstvo školství vyčlenilo 70 milionů, řekl zastupitelům hejtman Bohumil Šimek (ANO). Velká cena se uskuteční od 4. do 6. srpna na brněnském Masarykově okruhu. Pořádat ji bude po loňské premiéře už podruhé spolek založený krajem, městem a jejich organizacemi.

Zastupitelé schvalovali podporu Grand Prix v balíčku několika bodů. Hlasovalo pro ně všech 60 přítomných zastupitelů. Nikdo nebyl proti a nikdo se nezdržel.

Mistrovství světa silničních motocyklů loni poprvé uspořádal spolek kraje a města, protože předešlý organizátor Automotodrom Brno už závody nechtěl pořádat kvůli jejich ztrátovosti. Loni byla ztráta kolem 28 milionů korun. Měla by ji pokrýt podpora z kraje a města.

Velké ceně hrozil zánik, proto město a kraj prostřednictvím spolku uzavřely smlouvu s promotérem mistrovství světa, španělskou společností Dorna, že bude závody pořádat dalších pět let spolek. Smlouvou se vyřešily i staré závazky, které měl s Dornou Automotodrom. Problémy činil vysoký zalistovací poplatek, který byl v minulosti 70 až 80 milionů korun. Loni už se pohyboval okolo 100 milionů korun, v roce 2020 to bude zhruba 130 milionů. Politici však uvedli, že záchrana akce má ekonomický i propagační význam. Sjíždějí se na ni desetitisíce hostů a Česká republika podle primátora Brna Petra Vokřála (ANO) získává jen v rámci DPH ročně kolem 200 milionů korun.

V minulém roce dalo na Grand Prix ministerstvo školství 60 milionů, 20 milionů dal kraj a 10 milionů město. Spolek měl k dispozici ještě dalších 20 milionů od kraje z předchozího ročníku, takže dohromady disponoval částkou 110 milionů korun. Výnosy přesáhly 63 milionů, náklady byly 201 milionů korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Vláda chce těsně před volbami jednat ve Sněmovně o zmrazení platů politiků

Vláda chce těsně před volbami 5. října projednat ve Sněmovně návrh na zmrazení platů politiků. V pondělí schválila příslušný návrh. Po jednání kabinetu o tom informoval vicepremiér Karel Havlíček (ANO). Uvedl, že schválen byl zákon o platu představitelů státní moci, který se týká politiků, nikoliv soudců. "Současně pracujeme na jeho zařazení," uvedl s návrhem na termín 5. října. Poslanci poslední řádnou schůzi uzavřeli v pátek.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Tenista Veselý nevyužil dva setboly a vypadl v Nur-Sultanu s Munarem

Nejlepší český tenista Jiří Veselý vypadl na turnaji v Nur-Sultanu v prvním kole. Se Španělem Jaumem Munarem osmadvacetiletý příbramský rodák prohrál v hlavním městě Kazachstánu za hodinu a tři čtvrtě 3:6 a 6:7.

Veselý, jemuž patří v žebříčku 88. místo, měl v tie-breaku druhé sady dobrou příležitost dotáhnout zápas do třetího setu. Za stavu 6:4 měl dva setboly, ale ani jeden neproměnil. Naopak dvojchybou dal 71. hráči světa Munarovi možnost utkání ukončit a Španěl nezaváhal.

Na ATP Tour prohrál Veselý po vyřazení v 2. kole v Kitzbühelu a 1. kole US Open třetí zápas za sebou.

Tenisový turnaj mužů v Nur-Sultanu (tvrdý povrch, 541.800 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Munar (Šp.) - Veselý (ČR) 6:3, 7:6 (8:6).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Film Zátopek už vidělo přes čtvrt milionu lidí

Žebříček víkendové návštěvnosti kin nadále vede Zátopek režiséra Davida Ondříčka. Za čtyři týdny ho vidělo téměř 273 tisíc diváků. Druhý je akční Shang-Chi a legenda o deseti prstenech z komiksového světa Marvel, kterou za tři týdny zhlédlo přes 92 tisíc lidí. Dalších 17,5 tisíce lidí uplynulý víkend přišlo na komedii Prvok, Šampón, Tečka a Karel od Patrika Hartla, jejíž celková návštěvnost již přesáhla hranici 530 tisíc.

Z českých filmů skončila ještě na devátém místě komedie Jedině Tereza, na desátém Deníček moderního fotra a na 11. rodinný snímek Gump - Pes, který naučil lidi žít, vyplývá z údajů Unie filmových distributorů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy