Kornfeil vyhrál v Losailu sázku, šéfmechanik vyrazil na třicetikilometrový pochod

Radek Vičík Radek Vičík
19. 3. 2018 8:16
Jakub Kornfeil oslavil premiéru v novém týmu a návrat na stroj značky KTM povedeným výkonem, který završil devátým místem v cíli Velké ceny Kataru.
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: Jakub Kornfeil via Flickr - Rony Lekl

Losail - Povedenější začátek sezony si Jakub Kornfeil po loňském paběrkování snad ani nemohl přát. Nejen, že český pilot v nabitém poli jezdců Velké ceny Kataru třídy Moto3 skončil devátý, ale v úvodním podniku mistrovství světa silničních motocyklů bojoval v úvodu Grand Prix o místo na stupních vítězů.

Kornfeil také vyhrál interní týmovou sázku. Jeho šéfmechanik totiž slíbil, že když český závodník dojede do desátého místa, půjde z okruhu v Losailu do hotelu pěšky. "Už mu balím svačinku na jeho třicet kilometrů dlouhý výšlap," prohodil ještě v boxech spokojený závodník s dobrácky zlomyslným výrazem.

Nový tým a staronový motocykl, to byly v Losailu hlavní premisy, od nichž se odvíjel pro 24letého závodníka start do nového ročníku.

"Motorka fungovala výborně, takže proto jsem si mohl v závodě dovolit tolik věcí. I já sám jsem se dneska cítil velice dobře a věřil jsem, že by z toho mohl být slušný výsledek," řekl Kornfeil, který před sezonou přešel do stáje Reddox Prüstel GP a po dvou letech se vrátil na stroj značky KTM.

V kvalifikaci obsadil jedenácté místo a start do paprsků zapadajícího slunce mu vyšel na jedničku. Jakmile na semaforech blikla zelená, český jezdec se díky vynikající startovní reakci posunul do první pětky. Vzápětí si ještě vyšlápl na Ajumu Sasakiho a Niccola Antonelliho a motocykl s číslem 84 byl rázem  na třetí pozici.

Vedoucí tandem Jorge Martin a Aron Canet poodjel a Kornfeil chvíli táhl druhou skupinu v boji o třetí místo. V osmičce pilotů se až do konce Velké ceny bojovalo kolo na kolo.

"Od poloviny závodu se trošku začala projevovat manka, která jsem vždycky nabral na rovinách. O to lepší jsem musel být v zatáčkách a to bralo svou daň, pneumatiky. Takže jsem trošku ubral na agresivitě a balancoval riziko. Samozřejmě jsem chtěl dokončit závod v top ten, to byl úkol číslo jedna," popisoval  český jezdec svoji taktiku.

I když do závěrečného okruhu rodák z Kyjova najížděl až jako jedenáctý, ve velké strkanici uvnitř skupiny si poradil se dvěma soupeři a cílovou páskou proťal devátý. Těšit ho může i fakt, že si připsal čtvrté nejrychlejší kolo závodu.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Moneta podepsala smlouvu o koupi Wüstenrot v ČR za 4,6 miliardy korun

Zástupci Moneta Money Bank dnes podepsali s německým koncernem Wüstenrot & Württembergische smlouvu o koupi stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot v Česku za 180,4 milionu eur (asi 4,6 miliardy Kč). Transakce má být vypořádána 1. dubna 2020. Podléhá ale ještě schválení ze strany České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Firmy to dnes večer oznámily v tiskové zprávě.

Moneta uvedla, že transakcí získá navíc asi 350 000 klientů. Zatím má zhruba milion klientů. Koupi chce financovat z přebytku vlastního kapitálu a volné likvidity.

Stávající generální ředitel Wüstenrot v Česku Michael Pupala zůstane podle banky i nadále generálním ředitelem a předsedou představenstva stavební spořitelny i hypoteční banky Wüstenrot. Zároveň se stane členem vrcholového managementu Monety.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie zadržela dvojici podezřelých kvůli střelbě na Třebíčsku

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli dnešní střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková.

Dvojici policie dopadla v domě nedaleko místa, kde vpodvečer našla odstavené jejich auto. Že po stříbrném Fordu Focus policie pátrá, oznámila na twitteru dnes odpoledne. Předpokládala, že v autě jely tři osoby. Žádala veřejnost o spolupráci při hledání auta. Posádku, která byla ozbrojená, se lidé neměli snažit zastavit.

"Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo dnes kolem 14:30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli," řekla Čírtková ČTK po 18:00. Nejprve policie okolnosti případu neupřesnila vůbec. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy