Hamilton diskvalifikován, kvalifikaci vyhrál Maldonado

12. 5. 2012 20:15
Venezuelan Maldonado překvapivě po diskvalifikaci vítězného Hamiltona vyhrál kvalifikaci na GP Španělska.
Lewis Hamilton při vítězné kvalifikaci na VC Španělska
Lewis Hamilton při vítězné kvalifikaci na VC Španělska | Foto: Reuters

Barcelona - Do Velké ceny Španělska formule 1 odstartuje z prvního místa překvapivě Venezuelan Pastor Maldonado na williamsu. Ten původně skončil druhý, jenže po diskvalifikaci vítězného Brita Lewise Hamiltona se posunul na první pozici.

Ex-šampión Hamilton neměl po kvalifikaci v nádrži povolené minimální množství paliva a tak o svou letošní třetí pole position přišel.

Třetí místo obsadil bývalý dvojnásobný šampion Fernando Alonso. V domácí Grand Prix se vítěz závodu v Sepangu postaral o nejlepší kvalifikační výsledek týmu Ferrari v sezoně. Do druhé řady se vedle Španěla postaví Francouz Romain Grosjean, za kterým skončil v kvalifikaci na pátém místě finský kolega z Lotusu Kimi Räikkönen.

Red Bull neměl svůj den

Kvalifikace nevyšla nejlepšímu týmu seriálu Red Bullu. Úřadující mistr světa a lídr šampionátu Němec Sebastian Vettel skončil osmý, Australan Mark Webber dokonce až dvanáctý.

Do závěrečné části kvalifikace neprošel ani Brit Jenson Button, čtvrtý muž průběžného pořadí byl jedenáctý. Ještě hůře dopadl Brazilec Felipe Massa s druhým ferrari, který obsadil sedmnácté místo.

Velká cena Španělska, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Barceloně - kvalifikace (po diskvalifikaci Hamiltona):

1. Maldonado (Ven./Williams) 1:22,285, 2. Alonso (Šp./Ferrari) 1:22,302, 3. Grosjean (Fr./Lotus) 1:22,424, 4. Räikkönen (Fin./Lotus) 1:22,487, 5. Pérez (Mex./Sauber) 1:22,533, 6. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:23,005, 7. Vettel (Něm./Red Bull), 8. Schumacher (Něm./Mercedes), 9. Kobajaši (Jap./Sauber), 10. Button (Brit./McLaren) všichni bez času.