Macháček poloviční etapu Dakaru vyhrál, Loprais desátý

Sport Sport, Red Spo
8. 1. 2009 22:11
Macháček se čtyřkolkou je celkově druhý

Mendoza - Český závodník se čtyřkolkou Josef Macháček vyhrál šestou etapu Rallye Dakar ze San Rafaelu do Mendozy, která však byla oproti původním plánům o polovinu zkrácena.

Macháček je celkově druhý, na prvního Španěla Gonzalese ztrácí 32 minut.

Organizátoři změnili trasu kvůli písečné bouři, která by jezdcům nedovolila plánovaný brod přes řeku.

Čtěte více: Loprais upustil kola a ujížděl. Opět ale zradil chladič

Bouře výrazně promluvila i do středeční etapy. Ta byla ale zkrácena až dodatečně, na což doplatil Aleš Loprais, který byl právě v posledním úseku hodně rychlý, a přišel tak o čtyři místa v průběžném pořadí.

Mezi motorkami vyhrál šestou etapu Francouz Després, nejlepším Čechem byl dvaadvacátý Martin Macek.

Automobilům ve čtvrtek vládl Katařan Násir Attíja, který má v průběžném pořadí pětiminutový náskok před Ginielem de Villiersem.

Hodinu za Attíjou dorazil do cíle Miroslav Zapletal na 16. příčce.

Aleš Loprais dojel v kategorii kamionů na desátém místě, když na vítězného Čagina ztratil hodinu a tři čtvrtě, ještě lépe si vedl Spáčilův Liaz, který skončil devátý. Další tatra Tomáše Tomečka byla dvanáctá.

59. Froněk (ČR/KTM) -1:00:00.

Průběžné pořadí: 1. Coma 23:43:41, 2. Street (USA/KTM) -40:29, 3. Fretigne -47:30... 30. Macek -5:40:06, 82. Froněk -15:26:44, 86. Pabiška -17:09:04.

Čtyřkolky:
1. Macháček (ČR/Yamaha) 2:49:47
2. Gonzalez (Šp./Yamaha) -10:04.

Průběžné pořadí: 1. Gonzalez 31:38:47, 2. Macháček -32:09.

Automobily:
1. Attíja (Katar/BMW) 2:07:26
2. De Villiers (JAR/Volkswagen) -5:07
3. Miller (USA/Volkswagen) -5:27
...
16. Zapletal (ČR/Mitsubishi) -1:08:16.

Průběžné pořadí: 1. Attíja 20:52:03, 2. De Villiers -7:31, 3. Sainz -15:10.