Lukáš Pešek byl ráno pátý

SportPlus
20. 8. 2006 10:08
Brno - Český motocyklista Lukáš Pešek obsadil v ranním brněnském tréninku MS třídy 125 ccm páté místo.

Tovární jezdec Derbi si připsal čas 2:10,867 min. Nejrychlejší byl Ital Mattia Pasini na Aprilii,  který si připsal výkon 2:10,039 min.

Pešek odjel na Masarykově okruhu celkem sedm kol a ve vyrovnaném pořadí za lídrem zaostal o 0,121 vteřiny.

Nedělnímu tréninku však nepřikládá velký význam. "V neděli dopoledne už toho moc nevymyslíme," řekl Lukáš Pešek po sobotní kvalifikaci.

Karel Abraham na Aprilii byl dvacátý, Michal Šembera (Honda) obsadil 40. příčku, Michal Prášek se strojem stejné značky skončil poslední, třiačtyřicátý.

Velká cena Brna třídy do 125 ccm začíná v 11:00 a Lukáš Pešek do ní startuje ze třetího místa - závod sledujte on-line ZDE.

Trénink kubatury do 250 ccm opanoval Andrea Dovizioso s Hondou. Jakub Smrž na Aprilii obsadil 14. příčku, Yamaha dovezla Michala Fillu na poslední 26. místo.

V královské třídě MotoGP byl stejně jako v kvalifikaci nejlepší Valentino Rossi na Yamaze.