FOTO Kompletní průvodce: Hvězdy i nováčci formule 1

S touto přilbou se Sebastian Vettel pokusí o zisk čtvrtého titulu mistra světa po sobě. Prohlédněte si v galerii i přilby všech jeho soupeřů.
2 - Mark Webber (Austrálie, Red Bull). Když má svůj den, dokáže Vettelovi pořádně zatopit. Ovšem, když je z formy, tak dokáže vyhořet. Statistiky před sezonou 2013: 198 odjetých Velkých cen, 9 vítězství, 11 pole positions, 848,5 bodu.
3 - Fernando Alonso (Španělsko, Ferrari). Dvojnásobný mistr světa stále čeká na super úspěch v kokpitu Ferarri. Je spolehlivý a sebevědomý, ale nesnáší kolem sebe v týmu silné piloty. Zeptejte se Lewise Hamiltona. Statistiky před sezonou 2013: 197 odjetých Velkých cen, 30 vítězství, 22 pole positions, 1364 body.
4 - Felipe Massa (Brazílie, Ferrari). V roce 2009 bojoval o titul, ale pak málem přišel o oko. Alonso ho sice pořád válcoval , ale konec loňské sezony měl navrch Brazilec. Statistiky před sezonou 2013: 172 odjetých Velkých cen, 11 vítězství, 15 pole positions, 704 body.
5 - Jenson Button (Británie, McLaren). Po tak trochu šťastném titulu s Brawnem nikdo nečekal, že bude u McLarenu víc než rovnocenným partnerem Lewise Hamiltona. Je skvělý za špatného počasí, ale v kvalifikaci vždycky někde nabere tu klíčovou desetinku. Statistiky před sezonou 2013: 228 odjetých Velkých cen, 15 vítězství, 8 pole positions, 999 bodů.
Foto: Infiniti Red Bull Racing
Radek Vičík Radek Vičík
9. 3. 2013 8:25
Pouhý týden chybí do startu nové sezony formule 1. Podívejte se na přilby všech pilotů a seznamte se s jejich charakteristikami a statistikami.

Praha - Pouhý týden chybí do startu nové sezony formule 1, která začne 17. března Velkou cenou Austrálie. I když to možná na první pohled nevypadá, tak se na její start postaví nejméně zkušení závodníci od roku 2004. Vzhledem k odchodu zkušených veteránů jako Michael Schumacher a Pedro de la Rosa a nástupu hned pěti nováčků, činí průměrný počet absolvovaných závodů na jednoho pilota jen 74,86 Grand Prix.

Výměna závodnických generací

Abyste si udělali obrázek, to nejsou ani čtyři plné sezony. V minulém tisíciletí závodil pouze Jenson Button (debutoval v roce 2000). A pouze on, Fernando Alonso a Kimi Räikkönen jako jediní ze současného startovního roštu pamatují původní 6,8 km dlouhý Hockenheimring. Naopak v posledních dvou letech při odchodu Schumachera, Jarna Trulliho a Rubense Barrichella náhle zmizelo z jezdeckých statistik dohromady 880 odjetých Grand Prix.

V naší galerii se nyní můžete seznámit se všemi 22 účastníky formulové sezony 2013. Kromě startovního čísla, státní příslušnosti a týmu se dozvíte také jejich základní charakteristiky, mnohé zajímavosti a nechbějí ani základní statistiky před novu sezonou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy