FOTO Abraham ukázal novou Hondu. Dokáže se zlepšit?

Karel Abraham a jeho nový stroj. Více o ambicích brněnského jezdce i jeho Hodně se dozvíte v naší galerii.
Po přestupu do MotoGP Abraham na svůj velký úspěch čeká, zatím nejlépe se mu vedlo v premiérové sezoně mezi elitou, kdy získal 64 bodů.
Šéfmechanik Marco Grana (vlevo), který se k "řemeslu" dostal ve škole Ferrari v Maranellu, pracuje pro Karla Abrahama už osm let.
Takto vypadají válečné barvy nového "koně" ve stáji Cardion AB Motoracing.
Honda RCV1000R má Abrahama dostat k co nejvíce bodům. „Nemá smysl říkat, co chci nebo nechci dokázat. Důležité teď je, aby mě závodění bavilo. Věřím, že to ostatní pak přijde samo,“ říká jezdec.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík
23. 1. 2014 21:00
Karel Abraham ve čtvrtek představil novinářům svoji novou motorku pro MotoGP.

Praha - Karel Abraham ve čtvrtek představil novinářům svoji novou motorku pro MotoGP. Po předloňské Ducati a loňském stroji ART přesedlal tentokrát na Hondu specifikace Open, která nahrazuje dříve známé stroje CRT. Podívejte se, jak nová zbraň českého závodníka vypadá.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Netolický skončil podle Hamáčka v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) skončil v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry, řekl ve čtvrtek Blesku vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Z jeho vyjádření vyplývá, že někdejší místopředseda strany Netolický nebude pokračovat ani jako odborný mluvčí ČSSD pro oblast místního rozvoje. Podle Hamáčka by se měl soustředit na Pardubický kraj a vedení najde někoho, ke komu má důvěru.

Netolický minulý týden serveru Seznam Zprávy řekl, že před ním Hamáček 15. dubna hovořil o plánu přivézt milion dávek očkovací látky proti covidu-19 Sputnik V. Nemohl však potvrdit plán výměny Sputniku V za informace o ruském zapojení do explozí ve Vrběticích na Zlínsku, o kterém se podle serveru Seznam Zprávy hovořilo na jedné z Hamáčkových schůzek ve stejný den. Hamáček tuto výměnu odmítá a plánuje se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy