Dědictví, legendární design i protest proti rasismu. To jsou výjimečné helmy jezdců

Radek Vičík Radek Vičík
4. 8. 2020 19:01
Pilot formule 1 Lando Norris i český motocyklista Oliver König o víkendu připomněli unikátním designem, že pro závodníky jsou důležité i jejich přilby.

Pilot formule 1 Lando Norris si nechal přilbu pro britskou Grand Prix ztvárnit od svých fanoušků. Přišly tisíce návrhů, vítězkou se nakonec stala teprve šestiletá Eva Muttramová. "Je to něco úplně jiného, než na co jsem zvyklý. Všechny tyto třpytky a cool doplňky jsem vyměnil za to, co mi připomnělo moje dětství. To jsem taky rád kreslil helmy a vymýšlel jejich design," uvedl jezdec McLarenu.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy