Ukradl státní dokumenty, pohřbil tím i formuli. Bývalý starosta Hanoje jde za mříže

Sport ČTK Sport, ČTK
11. 12. 2020 16:38
Bývalý starosta Hanoje Nguyen Duc Chung, jenž byl jedním z hlavních podporovatelů plánované Velké ceny Vietnamu F1, byl odsouzen na pět let do vězení. Podle médií je pravděpodobné, že po jeho odsouzení za krádež státních dokumentů skončí celý projekt u ledu.
Část areálu, ve kterém se měla letos jet poprvé Velká cena Vietnamu
Část areálu, ve kterém se měla letos jet poprvé Velká cena Vietnamu | Foto: Reuters

Grand Prix Vietnamu se měla poprvé jet letos dubnu, ale kvůli pandemii koronaviru byla podobně jako několik dalších závodů zrušena. V předběžném kalendáři na rok 2021 Hanoj chybí a pro termín 25. dubna hledá vedení seriálu náhradní místo.

"Bez Chunga není budoucnost závodu v Hanoji příznivá," řekl agentuře AFP zdroj z prostředí vietnamské politiky. Vláda dala vedení F1 údajně najevo, že má jiné priority než Grand Prix, například nadcházející volby či zvládnutí koronavirové krize.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy