Ukradl státní dokumenty, pohřbil tím i formuli. Bývalý starosta Hanoje jde za mříže

Sport ČTK Sport, ČTK
11. 12. 2020 16:38
Bývalý starosta Hanoje Nguyen Duc Chung, jenž byl jedním z hlavních podporovatelů plánované Velké ceny Vietnamu F1, byl odsouzen na pět let do vězení. Podle médií je pravděpodobné, že po jeho odsouzení za krádež státních dokumentů skončí celý projekt u ledu.
Část areálu, ve kterém se měla letos jet poprvé Velká cena Vietnamu
Část areálu, ve kterém se měla letos jet poprvé Velká cena Vietnamu | Foto: Reuters

Grand Prix Vietnamu se měla poprvé jet letos dubnu, ale kvůli pandemii koronaviru byla podobně jako několik dalších závodů zrušena. V předběžném kalendáři na rok 2021 Hanoj chybí a pro termín 25. dubna hledá vedení seriálu náhradní místo.

"Bez Chunga není budoucnost závodu v Hanoji příznivá," řekl agentuře AFP zdroj z prostředí vietnamské politiky. Vláda dala vedení F1 údajně najevo, že má jiné priority než Grand Prix, například nadcházející volby či zvládnutí koronavirové krize.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V keňské rezervaci se narodila sloní dvojčata; zda přežijí, ukážou příští dny

V keňské přírodní rezervaci Samburu se tento týden narodila sloní dvojčata. Oznámila to místní charitativní organizace Save the Elephants, již citovala agentura Reuters. Podle ní budou pro slůňata příští dny kritické, protože dvojčata slonů se rodí velmi vzácně a stejně vzácně přežívají.

Zatím slůňata bedlivě střeží jejich matka Bora a starší bratr narozený v roce 2017.

Ochránci přírody skupinku sledují a doufají, že pomohou mláďatům přežít. Jde o samičku a samce. Dvojčata se při porodech slonů rodí jenom v poměru jedna ku stu a samice často nemívají dost mléka na uživení obou mláďat.

Pracovníci ze Save the Elephants byli svědkem narození dvojčat v minulosti jen jednou, v roce 2006, a slůňata tehdy brzy po narození uhynula, řekl šéf této organizace Iain Douglas-Hamilton.

Zdroj: ČTK
Další zprávy