Milionáři z kokpitu. Kdo je za vodou, kdo zadarmo drahý a komu dává peníze tatínek?

Milionáři z kokpitu. Kdo je za vodou, kdo zadarmo drahý a komu dává peníze tatínek?
V případě Lance Strolla šly peníze tak říkajíc z jedné rodinné kasy do druhé, protože jeho otec je zároveň majoritním vlastníkem týmu Racing Point. Synovi podepsal šek na 750 tisíc dolarů.
Posledním letošním dolarovým milionářem v F1 je Pierre Gasly z AlphaTauri. A částka 1,2 milionů se vyplatila. Talentovaný Francouz vybojoval týmu z Faenzy první vítězství po 12 letech.
Kimi Räikkönen je pro Alfu Romeo investice za všechny peníze. Každý bod populárního Fina přišel tým se sídlem v Hinwilu na 2,125 milionu dolarů. Protože zatím vybojoval jen čtyři, lehkým výpočtem dojdeme k roční sumě 8,5 milionu dolarů.
Romain Grosjean se víc než dvěma získanými body zapsal do paměti sportovních fanoušků na celém světě heroickým úprkem z hořícího Haasu během Velké ceně Bahrajnu formule 1. V poslední sezoně v F1 si bývalý bankéř na své konto připsal dva a půl milionu dolarů.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
11. 12. 2020 10:12
Podívejte se, kolik si podle databáze Spotrac letos vydělali piloti formule 1 v sezoně, kdy se oslavilo 70 let od první Grand Prix v rámci mistrovství světa.
 

Právě se děje

před 40 minutami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Biden telefonoval s Putinem, hovořilo se o dohodě Nový START, otravě Navalného i o prosincovém hackerském útoku na americké úřady, oznámil Bílý dům.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Poslanci odmítli legalizaci konopí, přinesla by zdravotní rizika, míní Blatný

Sněmovna odmítla omezenou legalizaci konopí. Návrh skupiny čtyř desítek poslanců ze šesti klubů předpokládal, že by si bezúhonní dospělí lidé mohli bez hrozby postihu vypěstovat a zpracovat doma až pět rostlin konopí. Plénum novelu o návykových látkách, za níž stojí zejména Piráti, zamítlo na návrh SPD hlasy 55 z 89 přítomných poslanců už v úvodním kole.

Pirátský poslanec Tomáš Vymazal zdůrazňoval, že změna by mohla zabránit kriminalizaci jinak bezúhonných lidí. "Konopí je v Česku velice oblíbené. Dle různých studií s ním má zkušenost více než každý čtvrtý mladistvý a u dospělých jsou to dokonce dva z pěti," uvedl. Regulace by podle poslance měla nahradit podle něho selhávající represi. Podle předsedy STAN Víta Rakušana jde o odstraňování státem řízeného pokrytectví.

Naopak ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) upozorňoval na to, že novela je v rozporu s mezinárodním právem a protidrogovou politikou. "Přináší velká sociální a zdravotní rizika," uvedl. Ministr také varoval před možnou drogovou turistikou za takzvaným rekreačním konopím.

Novela předpokládala, že lidé by mohli mít doma beztrestně až 1,25 kilogramu sušiny konopí. Ostatním lidem by pěstitelé museli zabránit ve volném přístupu k tomuto konopí pod hrozbou pokuty až 15 000 korun. Až 30 gramů by mohli lidé nosit u sebe i mimo obydlí. Stejné množství, tedy 30 gramů, by mohli legálně předat jinému dospělému člověku, ovšem výhradně bezplatně. Totéž mělo platit pro produkty získané z konopí.

Předkladatelé tvrdili, že omezená legalizace konopí by zmenšila černý trh a vedla by také ke snížení trestné činnosti, která se s ním váže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy