Milionáři z kokpitu. Kdo je za vodou, kdo zadarmo drahý a komu dává peníze tatínek?

Milionáři z kokpitu. Kdo je za vodou, kdo zadarmo drahý a komu dává peníze tatínek?
V případě Lance Strolla šly peníze tak říkajíc z jedné rodinné kasy do druhé, protože jeho otec je zároveň majoritním vlastníkem týmu Racing Point. Synovi podepsal šek na 750 tisíc dolarů.
Posledním letošním dolarovým milionářem v F1 je Pierre Gasly z AlphaTauri. A částka 1,2 milionů se vyplatila. Talentovaný Francouz vybojoval týmu z Faenzy první vítězství po 12 letech.
Kimi Räikkönen je pro Alfu Romeo investice za všechny peníze. Každý bod populárního Fina přišel tým se sídlem v Hinwilu na 2,125 milionu dolarů. Protože zatím vybojoval jen čtyři, lehkým výpočtem dojdeme k roční sumě 8,5 milionu dolarů.
Romain Grosjean se víc než dvěma získanými body zapsal do paměti sportovních fanoušků na celém světě heroickým úprkem z hořícího Haasu během Velké ceně Bahrajnu formule 1. V poslední sezoně v F1 si bývalý bankéř na své konto připsal dva a půl milionu dolarů.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
11. 12. 2020 10:12
Podívejte se, kolik si podle databáze Spotrac letos vydělali piloti formule 1 v sezoně, kdy se oslavilo 70 let od první Grand Prix v rámci mistrovství světa.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy