Defilé přileb pilotů formule 1: národní barvy doplňují jména dětí, sponzoři i startovní čísla

Radek Vičík Radek Vičík
21. 3. 2018 16:59
Prohlédněte si helmy všech dvaceti pilotů, kteří se v neděli v Melbourne postaví na start první letošní Grand Prix formule 1.

Stoffel Vandoorne - McLaren (startovní číslo 2)

Aby se nám jezdci nehádali, vezmeme to pěkně podle startovních čísel. Jednička je vyhrazená mistru světa (ovšem Lewis Hamilton si nechal svoje "šťastné číslo"), takže první na řadě je 25letý pilot. Ten výběrem barev nezapře, že je Belgičan.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 50 minutami

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy