Nechutné. Hamilton popřel sám sebe a pil šampaňské z Ricciardovy boty

Radek Vičík Radek Vičík
3. 11. 2020 14:04
Lewis Hamilton se po nedělní Velké ceně Emilia-Romagny formule 1 překvapivě přidal k tradiční oslavě Daniela Ricciarda a napil se šampaňského z jeho boty. Lídr šampionátu přitom neustále připomíná nutnost dodržovat opatření proti šíření koronaviru.
Lewis Hamilton pije z boty Daniela Ricciarda po závodě formule 1 v Imole
Lewis Hamilton pije z boty Daniela Ricciarda po závodě formule 1 v Imole | Foto: Reuters

Ještě před třemi lety britský pilot prohlásil, že něco tak nechutného by neudělal. Natož s cizí botou. Ovšem v cíli závodu v Imole oslavil svůj 93. ve  formuli 1 přípitkem z boty Daniela Ricciarda.

Australan je svým "shoey" proslulý. Umístění na stupních vítězů tradičně slaví šampaňským, které pije z vlastní boty. Na německém Nürburgringu si to kvůli opatřením proti šíření koronaviru ještě odpustil, symbolický přípitek dal jen jako video na Instagram.

V neděli ovšem pilota Renaultu třetí místo natolik rozvášnilo, že si - covid sem, covid tam - sundal roušku i pravou závodní botu, v níž se potil předchozí dvě hodiny, a nalil do ní šampaňské.

V té chvíli se stalo něco, co Ricciardo nečekal. "Najednou jsem slyšel pana Hamiltona, jak mě prosí, abych si sundal i levou botu. Dneska se z ní napil také on. Sdíleli jsme to spolu, to je prostě majestátní," neskrýval rodák z Perthu své nadšení.

"Byl jsem velmi neoblomný, a sliboval jsem (Hamiltonovi), že ho k tomu jednoho dne přiměju. A tady to máme," dodal Ricciardo.

Brit ze zážitku na stupních vítězů úplně nadšený nebyl. "No, moc dobře to nechutnalo. Šampaňské nevyhledávám, a tohle chutnalo ještě hůř," kontroval se smíchem pilot Mercedesu.

Hamiltonova žádost o šampaňské ze soupeřovy "použité" boty je o to pikantnější, že se šestinásobný mistr světa jinak bojí koronaviru jako čert kříže a snaží se žít ve vlastní bublině.

Ještě před třemi týdny se před Velkou cenou Eifelu rozohnil, když byl jeden z členů stáje Mercedes pozitivně testován na covid-19. "Je to pořád tady. Musíme dál pokračovat v dodržování protokolů, nosit masku a udržovat naše ruce čisté, dodržovat rozestupy," prohlásil tehdy Hamilton.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Průměrná hrubá mzda učitelů stoupla meziročně o osm procent na téměř 47 tisíc korun

Učitelé v regionálním školství pobírali po započtení všech příplatků a odměn v roce 2021 průměrnou hrubou měsíční mzdu téměř 47 tisíc korun. Je to meziročně o osm procent více. Pedagogové působící na základních a středních školách si loni v průměru vydělali téměř 50 tisíc korun měsíčně, průměrný plat učitelů v mateřských školách je o pětinu nižší, sdělil mluvčí Českého statistického úřadu Jan Cieslar. V regionálním školství v Česku působilo podle údajů ministerstva školství loni 149 tisíc učitelů.

"Po letech 2018 až 2020, kdy mzda učitelů rostla dvojciferným tempem, došlo v následujícím období ke zpomalení. Minulý rok si učitelé v regionálním školství meziročně polepšili o 8,1 procenta, v absolutním vyjádření o 3525 korun," uvedla Jitka Wichová z odboru statistik rozvoje společnosti statisického úřadu.

Ministerstvo školství letos v březnu uvedlo, že průměrný hrubý plat učitelů loni vzrostl loni na 47 590 korun. Průměrná mzda v Česku činila podle statisického úřadu 37 839 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Habeck zkritizoval Spojené státy za vysoké ceny energií, producenti plynu podle něj profitují z dopadů války

Německý ministr hospodářství Robert Habeck kritizuje Spojené státy a další spřátelené dodavatelské země za předražené ceny plynu. Podle jeho názoru producenti plynu profitují z dopadů války na Ukrajině. Habeck to řekl deníku Neue Osnabrücker Zeitung.

"Některé země, i spřátelené, někdy dosahují astronomických cen. To s sebou samozřejmě přináší problémy, o kterých musíme mluvit," řekl německý ministr. Počítá proto s tím, že "o tom Evropská komise bude hovořit i se spřátelenými státy."

Obzvláště kritický byl německý politik směrem ke Spojeným státům. "Obrátily se na nás, když ceny ropy vystřelily vzhůru, a i v Evropě se kvůli tomu uvolňovaly rezervy ropy. Myslím, že taková solidarita by byla dobrá i ke zmírnění cen plynu," apeloval Habeck na Washington.

Nátlak ministr vyvíjel i na Brusel. Evropská unie "by měla spojit svou tržní sílu a zorganizovat chytré a synchronizované nákupní chování unijních států, aby se jednotlivé země vzájemně nepřeplácely a netlačily ceny na světových trzích nahoru." Tržní síla Evropy je podle něj obrovská, musí se jen využít.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

ČUS: Na sportovní činnost by mohly být příští rok nižší dotace než letos

 Na samotnou sportovní činnost od provozu klubů a sportovních svazů přes výchovu talentované mládeže až po přípravu a závody reprezentantů by mohly být příští rok dotace nižší než letos. Upozornila na to Česká unie sportu (ČUS). Vláda ve státním rozpočtu na rok 2023 navrhla na takzvané neinvestiční náklady asi o 700 milionů korun méně, než by měla Národní sportovní agentura (NSA) rozdělovat letos. Vedle peněz schválených přímo v rozpočtu na rok 2022 měla k dispozici ještě zhruba tři čtvrtě miliardy z nespotřebovaných výdajů z roku 2021 a má přislíbenou půlmiliardu v nové verzi rozpočtu, kterou nyní projednávají poslanci.

Celkem by se tak letošní státní dotace na sportovní činnost mohly vyšplhat na 5,647 miliardy korun. Na rok 2023 zatím vláda v této části výdajů navrhuje celkem přibližně 4,940 miliardy korun. "To znamená, že by bylo méně prostředků než v roce 2022. Přitom to bude první rok drahých energií pro klubová sportoviště a rok většiny kvalifikací na olympijské hry v roce 2024," řekl ČTK generální sekretář ČUS Jan Boháč.

před 1 hodinou

Siniaková dohrála v Munastíru ve druhém kole po porážce s Liuovou

Vítězná série tenistky Kateřiny Siniakové po šesti zápasech skončila. Ve 2. kole nového turnaje WTA v Munastíru podlehla Američance Claire Liuové 5:7 a 2:6. Světová deblová jednička naposledy získala 19. září titul v Portoroži, který byl pro ni prvním singlovým triumfem po více než pěti letech.

Šestadvacetiletá Siniaková na Jasmin Open v Tunisku prošla do druhého kola po skreči Chloé Paquetová z Francie. S Liuovou se dnes utkala poprvé v kariéře.

Další zprávy