Nechutné. Hamilton popřel sám sebe a pil šampaňské z Ricciardovy boty

Radek Vičík Radek Vičík
3. 11. 2020 14:04
Lewis Hamilton se po nedělní Velké ceně Emilia-Romagny formule 1 překvapivě přidal k tradiční oslavě Daniela Ricciarda a napil se šampaňského z jeho boty. Lídr šampionátu přitom neustále připomíná nutnost dodržovat opatření proti šíření koronaviru.
Lewis Hamilton pije z boty Daniela Ricciarda po závodě formule 1 v Imole
Lewis Hamilton pije z boty Daniela Ricciarda po závodě formule 1 v Imole | Foto: Reuters

Ještě před třemi lety britský pilot prohlásil, že něco tak nechutného by neudělal. Natož s cizí botou. Ovšem v cíli závodu v Imole oslavil svůj 93. ve  formuli 1 přípitkem z boty Daniela Ricciarda.

Australan je svým "shoey" proslulý. Umístění na stupních vítězů tradičně slaví šampaňským, které pije z vlastní boty. Na německém Nürburgringu si to kvůli opatřením proti šíření koronaviru ještě odpustil, symbolický přípitek dal jen jako video na Instagram.

V neděli ovšem pilota Renaultu třetí místo natolik rozvášnilo, že si - covid sem, covid tam - sundal roušku i pravou závodní botu, v níž se potil předchozí dvě hodiny, a nalil do ní šampaňské.

V té chvíli se stalo něco, co Ricciardo nečekal. "Najednou jsem slyšel pana Hamiltona, jak mě prosí, abych si sundal i levou botu. Dneska se z ní napil také on. Sdíleli jsme to spolu, to je prostě majestátní," neskrýval rodák z Perthu své nadšení.

"Byl jsem velmi neoblomný, a sliboval jsem (Hamiltonovi), že ho k tomu jednoho dne přiměju. A tady to máme," dodal Ricciardo.

Brit ze zážitku na stupních vítězů úplně nadšený nebyl. "No, moc dobře to nechutnalo. Šampaňské nevyhledávám, a tohle chutnalo ještě hůř," kontroval se smíchem pilot Mercedesu.

Hamiltonova žádost o šampaňské ze soupeřovy "použité" boty je o to pikantnější, že se šestinásobný mistr světa jinak bojí koronaviru jako čert kříže a snaží se žít ve vlastní bublině.

Ještě před třemi týdny se před Velkou cenou Eifelu rozohnil, když byl jeden z členů stáje Mercedes pozitivně testován na covid-19. "Je to pořád tady. Musíme dál pokračovat v dodržování protokolů, nosit masku a udržovat naše ruce čisté, dodržovat rozestupy," prohlásil tehdy Hamilton.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Registrační systém pro očkování proti covidu měl po půlnoci asi 50minutový výpadek. V tu dobu začala platit možnost registrace pro lidi nad 40 let.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

iRozhlas a Respekt: šéf vrbětického Imexu se v den výbuchu pohyboval poblíž hotelu, kde bydleli agenti ruské GRU

"Den před výbuchem ve Vrběticích se Petr Bernatík mladší, šéf firmy Imex Group, podle údajů ze svého mobilu pohyboval v blízkosti ostravského hotelu Corrado. Tam byli v té době ubytováni agenti ruské GRU Anatolij Čepiga a Alexandr Miškin, kteří jsou podezřelí ze zapojení do exploze muničního skladu," píšou servery iRozhlas a Respekt. S odkazem na zdroje obeznámené s průběhem vyšetřování uvádí, že policisté Bernatíkův pohyb vypátrali pomocí dat z jeho mobilního telefonu. Právník šéfa Imexu trvá na tom, že tam "Bernatík ten den, ani nikdy jindy, nebyl a s Rusy se prý nikdy nesetkal". 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 47 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy