Kvalifikaci v Brazílii vyhrál Hamilton před Vettelem. Němec dostal napomenutí

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 10. 11. 2018 22:48
Lewis Hamilton vyhrál sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie formule 1 o pouhých 93 tisícin vteřiny před Sebastianem Vettelem.
Lewis Hamilton v Mercedesu
Lewis Hamilton v Mercedesu | Foto: Reuters

Pilot Ferrari však v Sao Paulu dostal napomenutí a pokutu 25 tisíc eur za porušení pravidel. Vettel během přestávky mezi jednotlivými částmi kvalifikace odmítl při rutinním vážení vozu vypnout motor a nakonec váhy zničil.

"Za takových podmínek nás neměli na vážení volat, musel jsem spěchat," řekl Vettel s odkazem na to, že během kvalifikace začalo pršet  jezdci pak chtěli co nejdřív na trať.

To Brit na cestě k 82. pole position kariéry během druhé části blokoval Sergeje Sirotkina, který právě jel rychlé kolo. To ale ředitelství závodu za zákrok hodný trestu nepovažovalo.

"Byla to náročná kvalifikace. Ferrari je tady velmi rychlé, prohlásil nyní už pětinásobný mistr světa.

Třetí skončil Valtteri Bottas v dalším Mercedesu, na čtvrté pozici dojel Kimi Räikkönen s Ferrari.

Velká cena Brazílie formule 1 startuje v neděli v 18:10. Grand Prix vysílá televize Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před startem.

Kompletní výsledky kvalifikace:

 

Právě se děje

před 54 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy