V Suzuce rok po Bianchim opět tuhla krev. Tvrdě boural Kvjat

Sport Sport
26. 9. 2015 10:01
Těžká nehoda Daniila Kvjata v Red Bullu ukončila dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Japonska formule 1. Stalo se tak rok poté, co na japonském okruhu v deštivé Grand Prix boural Jules Bianchi, jenž na následky svého zranění letos v létě zemřel. Naštěstí ruský pilot vyvázl z havárie pouze s mírným šokem.
Těžká nehoda Daniila Kvjata v Red Bullu, která ukončila kvalifikaci na Velkou cenu Japonska formule 1. | Video: YouTube

Suzuka - Dříve, než mohli účastníci poslední části kvalifikaci na Velkou cenu Japonska formule 1 dokončit druhou "rundu" svých rychlých kol, zavlály nad Suzukou červené vlajky znamenající předčasný konec boje o pole position. Na vině byla vážná havárie Daniila Kvjata v Red Bullu.

Více o kvalifikaci na GP Japonska čtěte ZDE

Ruský jezdec přehnal nájezd do rychlé pravotočivé zatáčky, levými koly se dostal mimo trať a následoval smyk. Neřiditelný vůz v plné rychlosti narazil do svodidel, otočil se o 360 stupňů a dopadl zpět na kola. Šokovaný, ale nezraněný Kvjat se po chvíli vysoukal ze zdemolovaného monopostu.

"Jsem v pořádku. Jsem víc zklamaný než potlučený. Udělal jsem nováčkovskou chybu, najel na zelený pás vedle trati a dostal smyk. Je mi líto kluků v boxech, že jsem jim přidělal tolik práce," uvedl Kvjat krátce po havárii v boxech.

Děsivá nehoda se stala rok poté, co na japonském okruhu v deštivé Grand Prix boural Jules Bianchi, jenž na následky svého zranění letos v létě zemřel. Ruský jezdec měl štěstí, že mezi ním a svodidly nestála žádná překážka a velkou část nárazu pohltily deformační zóny jeho Red Bullu.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy