V Suzuce rok po Bianchim opět tuhla krev. Tvrdě boural Kvjat

Těžká nehoda Daniila Kvjata v Red Bullu ukončila dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Japonska formule 1. Stalo se tak rok poté, co na japonském okruhu v deštivé Grand Prix boural Jules Bianchi, jenž na následky svého zranění letos v létě zemřel. Naštěstí ruský pilot vyvázl z havárie pouze s mírným šokem.
Těžká nehoda Daniila Kvjata v Red Bullu, která ukončila kvalifikaci na Velkou cenu Japonska formule 1. | Video: YouTube

Suzuka - Dříve, než mohli účastníci poslední části kvalifikaci na Velkou cenu Japonska formule 1 dokončit druhou "rundu" svých rychlých kol, zavlály nad Suzukou červené vlajky znamenající předčasný konec boje o pole position. Na vině byla vážná havárie Daniila Kvjata v Red Bullu.

Více o kvalifikaci na GP Japonska čtěte ZDE

Ruský jezdec přehnal nájezd do rychlé pravotočivé zatáčky, levými koly se dostal mimo trať a následoval smyk. Neřiditelný vůz v plné rychlosti narazil do svodidel, otočil se o 360 stupňů a dopadl zpět na kola. Šokovaný, ale nezraněný Kvjat se po chvíli vysoukal ze zdemolovaného monopostu.

"Jsem v pořádku. Jsem víc zklamaný než potlučený. Udělal jsem nováčkovskou chybu, najel na zelený pás vedle trati a dostal smyk. Je mi líto kluků v boxech, že jsem jim přidělal tolik práce," uvedl Kvjat krátce po havárii v boxech.

Děsivá nehoda se stala rok poté, co na japonském okruhu v deštivé Grand Prix boural Jules Bianchi, jenž na následky svého zranění letos v létě zemřel. Ruský jezdec měl štěstí, že mezi ním a svodidly nestála žádná překážka a velkou část nárazu pohltily deformační zóny jeho Red Bullu.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy