V Suzuce rok po Bianchim opět tuhla krev. Tvrdě boural Kvjat

Sport Sport
26. 9. 2015 10:01
Těžká nehoda Daniila Kvjata v Red Bullu ukončila dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Japonska formule 1. Stalo se tak rok poté, co na japonském okruhu v deštivé Grand Prix boural Jules Bianchi, jenž na následky svého zranění letos v létě zemřel. Naštěstí ruský pilot vyvázl z havárie pouze s mírným šokem.
Těžká nehoda Daniila Kvjata v Red Bullu, která ukončila kvalifikaci na Velkou cenu Japonska formule 1. | Video: YouTube

Suzuka - Dříve, než mohli účastníci poslední části kvalifikaci na Velkou cenu Japonska formule 1 dokončit druhou "rundu" svých rychlých kol, zavlály nad Suzukou červené vlajky znamenající předčasný konec boje o pole position. Na vině byla vážná havárie Daniila Kvjata v Red Bullu.

Více o kvalifikaci na GP Japonska čtěte ZDE

Ruský jezdec přehnal nájezd do rychlé pravotočivé zatáčky, levými koly se dostal mimo trať a následoval smyk. Neřiditelný vůz v plné rychlosti narazil do svodidel, otočil se o 360 stupňů a dopadl zpět na kola. Šokovaný, ale nezraněný Kvjat se po chvíli vysoukal ze zdemolovaného monopostu.

"Jsem v pořádku. Jsem víc zklamaný než potlučený. Udělal jsem nováčkovskou chybu, najel na zelený pás vedle trati a dostal smyk. Je mi líto kluků v boxech, že jsem jim přidělal tolik práce," uvedl Kvjat krátce po havárii v boxech.

Děsivá nehoda se stala rok poté, co na japonském okruhu v deštivé Grand Prix boural Jules Bianchi, jenž na následky svého zranění letos v létě zemřel. Ruský jezdec měl štěstí, že mezi ním a svodidly nestála žádná překážka a velkou část nárazu pohltily deformační zóny jeho Red Bullu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy