20 věcí, které o nové sezoně formule 1 napověděl závod v Melbourne

Úvodní podnik sezony v Melbourne naznačil mnohé o tom, co nás v letošní sezoně formule 1 čeká. Podívejte se s námi na ty nejvýraznější signály.
Jak vážná havárie připomněla, ani dvojnásobný mistr světa není ušetřen nepříjemným překvapením na trati. V tomto případě šlo o nečekaně brzkého brzdění soupeře při nájezdu do zatáčky. Právě náhlé zpomalení Haasu Alonso nečekal, škrtl si o Gutiérrezův vůz a malér byl hotový.
Podobně jako Alonso musel být překvapený i Romain Grosjean, když do něj v posledním tréninku ještě v boxech z boxu narazil Rio Haryanto (vlevo). První Indonésan ve formuli 1 zaplatil kolizí symbolickou nováčkovskou daň a ještě ho havárie stála trest v podobě ztráty tří míst na startu.
Mnohem větší ostudou byla ovšem premiéra nového kvalifikačního vyřazovacího systému, který místo slibovaných emocí přinesl dlouhé minuty prázdné trati a jezdce jen útrpně čekající, než uplyne čas chybějící k jejich vyřazení.
I přes kvalifikační trapas neztrácejí o formuli zájem hvězdy světového šoubyznysu. Před startem GP Austrálie se mezi monoposty promenádoval populární akční hrdina Arnold Schwarzenegger.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
21. 3. 2016 13:01
Úvodní podnik sezony v Melbourne naznačil mnohé o tom, co nás v letošní sezoně formule 1 čeká. Podívejte se s námi na ty nejvýraznější signály.

Více o formuli 1 čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy