De Angelisův stav se lepší, problémem ale zůstává dýchání

ČTK ČTK
16. 10. 2015 12:01
Motocyklista Alex de Angelis se po pádu ve Velké ceně Japonska stále potýká se zdravotními komplikacemi. Bez asistence přístrojů nemůže dýchat, mozek by ale měl být v pořádku.
Alex de Angelis
Alex de Angelis | Foto: Bridgestone Motorsport

Phillip Island - Motocyklový jezdec Alex de Angelis nemá po těžkém pádu před Velkou cenou Japonska poškozený mozek ani vážně poraněnou páteř, hlavním problémem však zůstává dýchání. Závodník MotoGP ze San Marina je stále napojen na přístroje na jednotce intenzivní péče.

"Situace ohledně pohmožděných plic je nejcitlivější," řekl dnes šéf mobilní kliniky motocyklového šampionátu Michele Zasa novinářům v dějišti pokračování mistrovství světa v Austrálii. "Neutrpěl poškození mozku ani páteř není vážně poškozena, ale při dýchání stále potřebuje asistenci," doplnil.

Jednatřicetiletý zkušený motocyklista těžce havaroval v sobotním tréninku královské kubatury v Motegi a letecky byl převezen do Mibu. Dalšího transportu do Evropy zatím není schopen. Měl krvácení do mozku a vedle zranění plic a hlavy si zlomil tři žebra a pět obratlů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy