De Angelisův stav se lepší, problémem ale zůstává dýchání

ČTK ČTK
16. 10. 2015 12:01
Motocyklista Alex de Angelis se po pádu ve Velké ceně Japonska stále potýká se zdravotními komplikacemi. Bez asistence přístrojů nemůže dýchat, mozek by ale měl být v pořádku.
Alex de Angelis
Alex de Angelis | Foto: Bridgestone Motorsport

Phillip Island - Motocyklový jezdec Alex de Angelis nemá po těžkém pádu před Velkou cenou Japonska poškozený mozek ani vážně poraněnou páteř, hlavním problémem však zůstává dýchání. Závodník MotoGP ze San Marina je stále napojen na přístroje na jednotce intenzivní péče.

"Situace ohledně pohmožděných plic je nejcitlivější," řekl dnes šéf mobilní kliniky motocyklového šampionátu Michele Zasa novinářům v dějišti pokračování mistrovství světa v Austrálii. "Neutrpěl poškození mozku ani páteř není vážně poškozena, ale při dýchání stále potřebuje asistenci," doplnil.

Jednatřicetiletý zkušený motocyklista těžce havaroval v sobotním tréninku královské kubatury v Motegi a letecky byl převezen do Mibu. Dalšího transportu do Evropy zatím není schopen. Měl krvácení do mozku a vedle zranění plic a hlavy si zlomil tři žebra a pět obratlů.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Útočník s nožem zavraždil u Paříže policejní úřednici, policie ho zastřelila

Útočník s nožem ve francouzském městě Rambouillet u vchodu na policejní stanici zavraždil policejní úřednici. Policisté ho postřelili, později zemřel. Podle médií byl muž občanem Tuniska.

Aktualizováno před 49 minutami

Koalice Spolu navrhuje, aby šéf BIS Koudelka dostal státní vyznamenání

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) navrhuje, aby ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka obdržel státní vyznamenání. Chce tím ocenit práci kontrarozvědky pro českou bezpečnost, informovalo uskupení v tiskové zprávě. Medaile Za zásluhy by byla podle nich adekvátním oceněním i za zvládnutí situace v posledních dnech, kdy vyšly najevo informace o zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Koudelka podle koalice Spolu nynější situaci, která vyústila v diplomatickou krizi mezi ČR a Ruskem, zvládl bravurně, i když byl vystaven "různým tlakům a zájmům ze strany zahraničních i domácích spolupracovníků cizích mocností". "Ředitel BIS Koudelka je člověk, který slouží občanům této země s plným nasazením. Dělá práci, o které se většinou vůbec nedozvíme, ale přesto je pro naši bezpečnost naprosto zásadní," uvedl v tiskové zprávě předseda lidovců Marian Jurečka.

Zeman činnost BIS a Koudelky dlouhodobě kritizuje, šéfa kontrarozvědky pětkrát odmítl jmenovat generálem. Premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden uvedl, že kabinet opět navrhne Koudelkovo povýšení do hodnosti generála. Vláda o tom bude rozhodovat v pondělí. Rovněž udělování státních vyznamenání patří mezi pravomoci prezidenta.

Další zprávy