Český tým v A1GP může nasadit Engeho

rav
11. 10. 2007 10:08
V pátek usedne do vozu Erik Janiš
Enge, Kolle, Kubelková, bratři Janišové - na křestu knihy fotografií formule A1
Enge, Kolle, Kubelková, bratři Janišové - na křestu knihy fotografií formule A1 | Foto: BPA/Martin Straka

Praha - Jméno českého jezdce pro hlavní závod víkendového klání A1GP je stále obestřen rouškou tajemství.

V pátečním tréninku nováčků se do monopostu posadí dvacetiletý Erik Janiš. Ten absolvoval kompletně první Grand Prix sezony 2007/08 v nizozemském Zandvoortu.

V hlavním závodě jej však může nahradit zkušený expilot F1 Tomáš Enge.

A1GP slibuje víkend plný rychlých kol - čtěte ZDE

"Nominace dvou závodníků je zcela běžná a my ji chceme v domácím podniku využít. Tomáš je proti Erikovi mnohem zkušenější a zároveň mi potvrdil, že bolest jeho operovaného lokte ustupuje, takže by víkend v Brně zvládl," vysvětlil manažer týmu Antonín Charouz.s tím, že Janiš má jeho plnou důvěru.

"Není to nic proti Erikovi, navíc pokud bude v pátečních jízdách v pohodě, rychlý a klidný, bude celý víkend jeho. Domácí závod v tak velkém šampionátu je vždy pro jezdce velkým psychickým břemenem a my chceme být co nejlépe připraveni, to je jediný důvod širší brněnské nominace," dodal.

V A1GP je běžné, že tým nominuje dva piloty a až těsně před závodem jeho šéf rozhodne, kdo nastoupí.

Například za tým Francie jsou do Brna přihlášeni Nicolas Lappierre a Nicolas Prost (syn čtyřnásobného mistra světa Alaina Prosta), Indové nasazují expilota F1 Naraina Karthikeyana  a Parthiva Sureshwarena a dvojice je také nahlášena za Australany, Italy, Nizozemce a tým USA.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Zemřel Eduard Marek řečený Hroznýš, nejstarší český skaut

Zemřel Eduard Marek řečený Hroznýš, nejstarší český skaut. Za války ho za pomoc Židům věznili nacisté, po únoru 1948 zase komunisté. Bylo mu 104 let.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Krčmář odpočíval a česká biatlonová štafeta dojela v Anterselvě patnáctá

Čeští biatlonisté bez své jasné jedničky Michala Krčmáře, který dostal po náročném programu volno, obsadili v posledním štafetovém závodu před olympijskými hrami 15. místo. Naděje na lepší výsledek týmu sebral hned na prvním úseku Mikuláš Karlík, neboť po trestném kole jel v závěru startovního pole. Vyhráli suverénně Norové.

Karlík v prvním kole zlomil hůl, což jej ovlivnilo při následné úvodní střelbě. "Zbytečně jsem si ukopl hůlku, pak nad tím přemýšlel a na ležce neudělal nic, co jsem měl. Jsem na sebe naštvaný," řekl České televizi. Po trestném kole Karlík klesl na poslední 24. pozici a na ní s velkou ztrátou také předával Milanu Žemličkovi.

Ten na střelnici nezaváhal, štafetu vytáhl a předával devatenáctý s mankem už téměř tří minut. Jakub Štvrtecký třikrát dobíjel a vyslal Adama Václavíka na trať z 17. místa. Český finišman si úsek protáhl po chybné ráně také o 150 metrů a doběhl patnáctý, předposlední ze štafet, které nebyly dostiženy o kolo. Odstup od Norů v cíli narostl na více než pět a půl minuty.

Češti si připsali 15. pozici v této sezoně po 11., 9. a 18. místě, vždy absolvovali minimálně jeden trestný okruh. Norové vyhráli i třetí týmový závod, do něhož nastoupili. Druzí byli o bezmála dvě minuty pomalejší Rusové, třetí Němci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy