Tomáš Enge

spo/BPA
10. 9. 2007 0:00
Profil pilota české stáje A1GP
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Datum narození: 11. září 1976
Národnost: česká
Místo narození: Liberec
Váha: 67 kg
Výška: 171 cm

SEZONA 2007
A1GP - český národní tým
American Le Mans Series - Petersen Motorsports/White Lightning Racing, Ferrari F430 GT
FIA GT, Scuderia Ecosse - Ferrari F430 GT
24 hodin v Le Mans - Aston Martin Racing, Aston Martin DBR9

NEJLEPŠÍ VÝSLEDKY

První český jezdec v mistrovství světa formule 1 (2001, 3 závody, tým Prost Acer)
První český jezdec v IndyCar Series (tým Patrick Racing 2004, tým Panther Racing 2005 - 2 nejrychléjší kola)
A1GP 2005/2006 - vítěz hlavního závodu v Číně (Šanghaj)
2. místo - 2006 American Le Mans, tým Aston Martin Racing
1. místo - 24 hodin v Le Mans 2003 (Veloqx Prodrive Racing Tým, Ferrari 550 Maranello)
24 hodin v Le Mans - 5x pole position (2001-2006)
1. místo - Petit Le Mans 2003 - GTS, American Le Mans Series (tým Prodrive Ferrari, 550 Maranello)
3. místo - FIA F3000 2002 (tým Arden International, 3 vítězství, 4 pole position, 5 nejrychlejších kol)
3. místo - FIA F3000 2001 (tým Coca-Cola Nordic Racing, 2 vítězství, 3 pole position, 1 nejrychlejší kolo)
1. místo - německý šampionát formule Ford 1996 (4 vítězství)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů. Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, uvedl státní zástupce Jakub Bílý z Vrchního státního zastupitelství. Detektivové zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy, potvrdil Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu, pod které správa spadá. Pokud má policie podezření, nechť ho vyšetří, řekl k věci ministr Jozef Síkela (za STAN).

Stíhání pěti lidí a jedné firmy v pondělí zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu, oznámil Bílý. Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho útvar provádí úkony trestního řízení a podávání informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství. Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Síkela uvedl, že je o policejním zásahu informován, ale nezkoumal jeho důvody. "Pokud mají policie a případně orgány činné v trestním řízení nějaké podezření, nechť ho vyšetří. A pokud se ukáže, že někdo se dopustil nějakého protiprávního jednání, nechť je podle zákonů České republiky potrestán," řekl ministr na pondělní tiskové konferenci k energetické bezpečnosti.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela správa v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Server Seznam Zprávy napsal, že policisté se zajímají o roli ředitele správy úložišť Jana Prachaře v některých tendrech.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Vláda připravuje post státního obchodníka s energiemi, má zvýšit bezpečnost

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje vytvoření státního obchodníka s energiemi. Má sloužit především pro nákup plynu, do budoucna možná i dalších energií. Cílem státního obchodníka je mimo jiné zvýšení energetické bezpečnosti, ale i zvýšení vlivu státu na zásobách plynu v Česku. Novinářům to v pondělí řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).

Státní obchodník s energiemi bude mít možnost jednat o plynu přímo s evropskými dodavateli plynu, Česko by tak díky tomu mohla plyn nakupovat za nižší ceny. Státní obchodník má nakupovat plyn pro potřebu státu.

Ministerstvo také pracuje na zvláštním energetickém tarifu, který má lidem pomoci s vysokými cenami energií. Určen by byl pro nízkopříjmové i střední třídu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy