Abraham v Británii nepojede, proti je zlomený malíček

ČTK ČTK
15. 6. 2012 12:30
Šance, že pojede závod, je minimální
Karel Abraham.
Karel Abraham. | Foto: Reuters

Silverstone - Zlomený malíček na ruce nepustil Karla Abrahama do dnešních oficiálních tréninků na motocyklovou Grand Prix Británie v Silverstonu. Českému jezdci královské třídy MotoGP nedovolili startovat lékaři a pravděpodobně bude muset šestý závod mistrovství světa vynechat.

"Šance, že pojede závod, je minimální," řekl Karel Abraham starší, otec a majitel týmu KB Motoracing. "Má odštíplý kus kloubu na levé ruce, má to sešité. Doktoři mu řekli, že je mladý a příliš by riskoval. Kdyby teď spadl, musel by na operaci a nesměl by závodit měsíc a půl," popsal Abraham senior.

Abraham si malíček zlámal v Aragónu

Dvaadvacetiletý český jezdec si zlomil malíček nadvakrát při testování v minulém týdnu v Aragónu. V tomto ročníku MS má na kontě jen čtyři body, všechny je získal v minulém závodě v Barceloně za dvanácté místo. "Zítra se půjdeme doktorů znovu zeptat, ale s největší pravděpodobností ho na start nepustí," dodal Abrahamův otec.

Podobné zranění nedávno utrpěl americký motocyklista John Hopkins. V lednu byl na operaci s rukou, přišel o dva klouby na prstu, ale už v polovině února spadl na stejnou ruku znovu. "Dostala se mu tam infekce a přišel o prst," připomněl Abraham starší.

V Silverstonu se dnes uskuteční dva tréninky, v sobotu dopoledne třetí a od 14:55 bude následovat v MotoGP kvalifikace.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliardy korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covid-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Úrokové sazby hypoték stouply v květnu počtvrté v řadě, ukázal index

Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Hranici dvou procent překročily v březnu.

Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 Kč. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy