Kuriózní zranění. Dembélé letěl vzduchem, do šaten ale odkulhal Ital

7. 9. 2024 11:14
Italský fotbalista Riccardo Calafiori utrpěl při pátečním zápase Ligy národů s Francií zranění lýtka při nešťastné kolizi, při níž ho zezadu trefil nekontrolovaně letící Ousmane Dembélé.

Trenér Luciano Spalletti, jehož svěřenci duel v Paříži po inkasovaném gólu z úvodní minuty otočili a vyhráli 3:1, musel kulhajícího obránce vystřídat a věří, že zranění nebude vážné.

K bizarnímu incidentu došlo ve druhém poločase. Dembélého pronikajícího italskou obranou fauloval Alessandro Bastoni a francouzský útočník vyletěl do vzduchu. V nekontrolované otočce zasáhl takřka karatistickým kopem zezadu do lýtka těsně pod koleno nic netušícího Calafioriho.

Spalletti na pozápasové tiskové konferenci uvedl, že by se mělo jednat jen o bolestivé nakopnutí. Věří, že letní posila Arsenalu bude v pořádku na pondělní zápas Ligy národů s Izraelem.