Kučerov řídil v NHL čistým hattrickem výhru Tampy Bay

před 2 hodinami
Hokejisté Tampy Bay zvítězili ve svém úvodním utkání sezony NHL na ledě Caroliny 4:1. Výhru Lightning řídil Nikita Kučerov čistým hattrickem ve třetí třetině. Petr Mrázek zůstal na střídačce Chicaga, které podlehlo ve Winnipegu 1:2 v prodloužení. Ve čtyřech zápasech pátečního programu nebodoval žádný český hráč.
Nikita Kučerov
Nikita Kučerov | Foto: Reuters

Carolina, které zápasem také odstartovala nový ročník, vedla od 15. minuty trefou Jordana Staala. Na začátku druhé třetiny ale vyrovnal Brayden Point z přesilové hry a třetí dějství si podmanil Kučerov.

Ruský útočník strhl v 52. minutě vedení na stranu Tampy Bay v početní výhodě a výhru pojistil dvěma trefami při hře domácích bez gólmana. Na tři branky přihrál Victor Hedman.

Tampa Bay se přesunula do dějiště zápasu už začátkem týdne kvůli hurikánu Milton, který postihl Floridu. "Každý byl pozitivní," těšilo kouče Lightning Jona Coopera. "Navenek chcete jako trenér působit optimisticky, ale uvnitř jste nervózní, jak se věci vyvinou. Kluci se s tím vypořádali výborně, odehráli velmi dobrý zápas," pokračoval.

Martin Nečas prodloužil v létě s Carolinou smlouvu o dva roky a při vyjednávání zohledňoval i roli týmu. Český útočník nastupoval ve druhém útoku, na ledě strávil téměř devatenáct minut a patřil k nejvytíženějším hráčům mužstva v přesilové hře (4:07). Bodově se ale neprosadil, žádná jeho střela neprošla na branku.

Naprázdno vyšel i Tomáš Hertl, s Vegas se ale radoval z výhry 4:3 nad St. Louis. Za vítěze si připsali shodnou bilanci gólu a přihrávky tři hráči - Jack Eichel, Ivan Barbašov a Shea Theodore, kteří svými trefami otočili z 0:1 na 3:1. Na opačné straně byl u všech tří gólů Pavel Bučněvič (2+1).

Mrázek odchytal první zápas Chicaga v sezoně a ve Winnipegu kryl záda Arvidu Söderblomovi, který držel čisté konto až do předposlední minuty základní hrací doby. V závěru jej překonal Mark Scheifele, který rozhodl po 38 sekundách i prodloužení.

Vítězným gólem zaokrouhlil počet svých branek v dresu Jets na 300 a na tuto metu dosáhl jako druhý v klubové historii po Iljovi Kovalčukovi, jenž nastřílel 328 gólů ještě v předchozím působišti týmu v Atlantě.

Philadelphia smazala ve Vancouveru dvakrát jednogólové a Morgan Frost rozhodl v pátém kole rozstřelu o výhře Flyers 3:2. Domácím se zranil už ve druhé minutě obránce Tyler Myers, jenž nemohl došlápnout na pravou nohu a hrací plochu opustil s dopomocí. Při jeho absenci odehrál Filip Hronek téměř 26 minut.

NHL:

Carolina - Tampa Bay 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky: 15. J. Staal - 52., 58. a 60. Kučerov, 23. Point. Střely na branku: 21:23. Diváci: 18.817. Hvězdy zápasu. 1. Kučerov (Tampa Bay), 2. J. Staal (Carolina), 3. Hedman (Tampa Bay).

Winnipeg - Chicago 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 59. a 61. Scheifele - 37. Donato. Střely na branku: 35:26. Diváci: 14.564. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele (Winnipeg), 2. Söderblom (Chicago), 3. Hellebuyck (Winnipeg).

Vegas - St. Louis 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Branky: 9. Eichel, 19. Barbašov, 23. Theodore, 53. N. Roy - 7. a 28. Bučněvič, 56. Thomas. Střely na branku: 28:27. Diváci: 17.861. Hvězdy zápasu: 1. Theodore, 2. Eichel, 3. N. Roy (všichni Vegas).

Vancouver - Philadelphia 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 13. Höglander, 32. Blugers - 18. Foerster, 43. York, rozhodující sam. nájezd Frost. Střely na branku: 26:31. Diváci: 18.875. Hvězdy zápasu: 1. Ersson (Philadelphia), 2. Lankinen (Vancouver), 3. York (Philadelphia).