16. 2. 2010 10:15
Kanada - Švýcarsko 10:1, Švédsko - Slovensko 6:2
Kanaďanky jsou na olympiádě zatím suverenní
Kanaďanky jsou na olympiádě zatím suverenní | Foto: Reuters

Vancouver - Kanadské a švédské hokejistky si vysokými výhrami zajistily postup do semifinále turnaje.

Domácí hráčky deklasovaly po Slovenkách také Švýcarky, tentokrát v poměru 10:1.

Pondělní příděl se rodil sice pomaleji než ten předchozí, první třetina skončila jen 2:0. Pravidelnými přídavky však nebylo po polovině zápasu co řešit, symbolický čestný úspěch zaznamenaly Evropanky až na konci druhé části, když snižovala na 1:4 Leimgruberová.

Na počátku poslední desetiminutovky se do toho však kanadské hokejistky znovu pořádně obuly a dalšími čtyřmi góly dovršily potupnou "desítku".

Nováček ženského turnaje ze Slovenska vyšel bodově naprázdno i ve svém druhém utkání, když podlehl Švédsku 2:6.

Tentokráte začaly Slovenky nadějněji. Přestože už od 6. minuty tahaly za kratší konec, podařilo se jim v první třetině dvakrát vedení seveřanek srovnat. Jenže ve 30. minutě zvýšila autorka celkem čtyř branek v zápase Winbergová na 4:2 a slovenské naděje se definitivně rozplynuly.