Kanada nadělila slovenským hokejistkám rekordní debakl

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, yac
14. 2. 2010 7:04
Kanada - Slovensko 18:0

Vancouver - Krom sladké radosti z první olympijské zlaté medaile v historii museli fanoušci Slovenské reprezentace na olympijských hrách ve Vancouveru v noci ze soboty na neděli spolknout i jednu hořkou pilulku.

V úvodním zápase hokejového turnaje žen totiž Slovenky podlehly domácí Kanadě 0:18, což je vůbec nejvyšší porážka v historii ženského hokeje na olympijských hrách.

Kanaďanky, které dlouhodobě ženskému hokeji dominují, nedaly Slovenkám žádnou šanci, když už po šesti minutách vedly 3:0 a po první části dokonce sedm nula.

Kanaďanky v dalších třetinách polevily jen mírně, i tak skórovaly v podstatě každé dvě minuty. Ve polovině zápasu se dokonce reprezentantkám země javorového listu podařilo vstřelit dvě branky v oslabení .

"Byli jsme jen pohodlný sparingpartner," komentoval lakonicky výsledek trenér Slovenek Miroslav Karafiát. "Kanada a USA jsou kvalitativně úplně jinde."

Kanada - Slovensko 18:0 (7:0, 6:0, 5:0)

Branky: 6., 12. a 31. Agostaová, 32., 45. a 52. Heffordová, 2. a 45. Irwinová, 9. a 37. Macleodová, 16. a 53. Kingsburyová, 4. Bonhommeová, 17. Sostoricová, 23. Vaillancourtová, 28. Poulinová, 34. Ouelletteová, 47. Piperová.