Znojmo řeší komplikaci. Nemá stadion pro začátek EBEL

Lukáš Caha Lukáš Caha
3. 8. 2018 14:15
Hokejoví Orli momentálně jezdí trénovat do Telče, všechna přípravná utkání odehrají na kluzištích soupeřů a doma nezačnou ani novou sezonu Erste Bank Eishockey ligy. Na vině je protahující se rekonstrukce chlazení na zimním stadionu.
Na zimním stadionu ve Znojmě probíhá rekonstrukce chlazení.
Na zimním stadionu ve Znojmě probíhá rekonstrukce chlazení. | Foto: Orli Znojmo

Znojmo - S nečekanými komplikacemi se potýká vedení znojemských hokejistů před startem osmé sezony v mezinárodní Erste Bank Eishockey lize. Dlouho plánovaná rekonstrukce chladicího zařízení na zimním stadionu se nestihne dokončit v očekávaném termínu, a Orli tak odehrají první domácí zápas až na konci září.

"Není to pro nás a ani pro fanoušky příjemná zpráva. Původní prognózy zněly, že by se na znojemském ledě mohlo bruslit již k 1. září, a pokud vše dobře půjde, tak ještě cca o 14 dní dříve. Z tohoto předpokladu také vycházel náš harmonogram," vysvětluje manažer klubu Petr Veselý.

Rekonstrukce se provádí z důvodu již nevyhovujícího stavu technologie chlazení ledové plochy. V jejím průběhu odhalila specializovaná firma problémový stav železobetonové stěny chladicího kanálu a práce nabraly zpoždění.

Hokejisté tak momentálně využívají ledovou plochu v Telči, která je od Znojma vzdálena necelou hodinu autobusem. Už nyní je jisté, že fanoušci neuvidí v Nevoga aréně jediné přípravné utkání. Zápas s Karlovými Vary odehrají právě v Telči a poslední testovací duel se Zvolenem je na programu na stadionu v Hodoníně.

EBEL liga začíná pro Orly v pátek 14. září ve Villachu. Dva následující zápasy měli odehrát na domácí půdě, avšak to nakonec možné nebude. V úvahu nepřipadá ani výměna pořadatelství, neboť rakouský Klagenfurt, soupeř Znojma ve druhém kole, řeší podobný problém a led bude mít k dispozici až v polovině října. Nabízí se tak pouze odklad na nový termín.

"Podobně budeme chtít vyřešit i zápasy mládežnických oddílů, kde to vzhledem k jejich počtu a školním povinnostem bude ještě komplikovanější. Věříme, že zhotovitel i město Znojmo dělají maximum proto, aby v Nevoga aréně byl led co nejdříve," uvedl Veselý.

Znojemští hokejisté by se tak před vlastními fanoušky měli představit až v pátek 28. září, kdy přivítají chorvatský Záhřeb, jenž ještě nedávno působil v ruské KHL. "Každopádně můžeme fanoušky ujistit, že nepřijdou o žádný mistrovský domácí zápas," dodal manažer klubu.

Svěřenci trenéra Miroslava Fryčera zahájili přípravu na ledě v pondělí. První přípravný zápas mají na programu 14. srpna na kluzišti brněnské Komety. Tým na jaře posílil o šest zahraničních posil a čtyři české hokejisty. Do Znojma se vrátil mimo jiné brankář Patrik Nechvátal a o místo bojuje i Petr Beránek, jenž působil v Hradci Králové.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Zhruba desetina Prahy je bez elektřiny, problém je na rozvodně Jih

Pokud by byla závada větší, je možné proud přepojit z jiných směrů. ČTK to dnes večer řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. O výpadku informovali hasiči, vyprošťují lidi z výtahů. Omezil také provoz některých tramvajových linek.

Výpadek se týká třeba Prahy 2, 4 a 10. "Je to u nás, je to na naší soustavě, zjišťujeme, co se stalo, je to rozvodna Jih," řekl mluvčí PRE. "Pokud by byl nějaký větší problém, je samozřejmě možné proud přepojit, aby laicky řečeno tekl z jiných směrů, protože do Prahy teče proud z několika různých směrů," dodal Hanzelka. Větší závadu je tak podle něj možné vyřešit poměrně rychle.

"V důsledku výpadku elektrické energie v oblasti Prahy 2, Prahy 4 a Prahy 10 evidujeme zvýšený počet požadavků na vyproštění osob uvízlých ve výtahu," napsali hasiči na twitteru. Omezení v provozu tramvajových linek se podle organizátora pražské integrované dopravy (PID) týká celé oblasti od Nuslí až do Strašnic. 

Další zprávy