Znojmo řeší komplikaci. Nemá stadion pro začátek EBEL

Lukáš Caha Lukáš Caha
3. 8. 2018 14:15
Hokejoví Orli momentálně jezdí trénovat do Telče, všechna přípravná utkání odehrají na kluzištích soupeřů a doma nezačnou ani novou sezonu Erste Bank Eishockey ligy. Na vině je protahující se rekonstrukce chlazení na zimním stadionu.
Na zimním stadionu ve Znojmě probíhá rekonstrukce chlazení.
Na zimním stadionu ve Znojmě probíhá rekonstrukce chlazení. | Foto: Orli Znojmo

Znojmo - S nečekanými komplikacemi se potýká vedení znojemských hokejistů před startem osmé sezony v mezinárodní Erste Bank Eishockey lize. Dlouho plánovaná rekonstrukce chladicího zařízení na zimním stadionu se nestihne dokončit v očekávaném termínu, a Orli tak odehrají první domácí zápas až na konci září.

"Není to pro nás a ani pro fanoušky příjemná zpráva. Původní prognózy zněly, že by se na znojemském ledě mohlo bruslit již k 1. září, a pokud vše dobře půjde, tak ještě cca o 14 dní dříve. Z tohoto předpokladu také vycházel náš harmonogram," vysvětluje manažer klubu Petr Veselý.

Rekonstrukce se provádí z důvodu již nevyhovujícího stavu technologie chlazení ledové plochy. V jejím průběhu odhalila specializovaná firma problémový stav železobetonové stěny chladicího kanálu a práce nabraly zpoždění.

Hokejisté tak momentálně využívají ledovou plochu v Telči, která je od Znojma vzdálena necelou hodinu autobusem. Už nyní je jisté, že fanoušci neuvidí v Nevoga aréně jediné přípravné utkání. Zápas s Karlovými Vary odehrají právě v Telči a poslední testovací duel se Zvolenem je na programu na stadionu v Hodoníně.

EBEL liga začíná pro Orly v pátek 14. září ve Villachu. Dva následující zápasy měli odehrát na domácí půdě, avšak to nakonec možné nebude. V úvahu nepřipadá ani výměna pořadatelství, neboť rakouský Klagenfurt, soupeř Znojma ve druhém kole, řeší podobný problém a led bude mít k dispozici až v polovině října. Nabízí se tak pouze odklad na nový termín.

"Podobně budeme chtít vyřešit i zápasy mládežnických oddílů, kde to vzhledem k jejich počtu a školním povinnostem bude ještě komplikovanější. Věříme, že zhotovitel i město Znojmo dělají maximum proto, aby v Nevoga aréně byl led co nejdříve," uvedl Veselý.

Znojemští hokejisté by se tak před vlastními fanoušky měli představit až v pátek 28. září, kdy přivítají chorvatský Záhřeb, jenž ještě nedávno působil v ruské KHL. "Každopádně můžeme fanoušky ujistit, že nepřijdou o žádný mistrovský domácí zápas," dodal manažer klubu.

Svěřenci trenéra Miroslava Fryčera zahájili přípravu na ledě v pondělí. První přípravný zápas mají na programu 14. srpna na kluzišti brněnské Komety. Tým na jaře posílil o šest zahraničních posil a čtyři české hokejisty. Do Znojma se vrátil mimo jiné brankář Patrik Nechvátal a o místo bojuje i Petr Beránek, jenž působil v Hradci Králové.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Netolický skončil podle Hamáčka v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) skončil v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry, řekl ve čtvrtek Blesku vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Z jeho vyjádření vyplývá, že někdejší místopředseda strany Netolický nebude pokračovat ani jako odborný mluvčí ČSSD pro oblast místního rozvoje. Podle Hamáčka by se měl soustředit na Pardubický kraj a vedení najde někoho, ke komu má důvěru.

Netolický minulý týden serveru Seznam Zprávy řekl, že před ním Hamáček 15. dubna hovořil o plánu přivézt milion dávek očkovací látky proti covidu-19 Sputnik V. Nemohl však potvrdit plán výměny Sputniku V za informace o ruském zapojení do explozí ve Vrběticích na Zlínsku, o kterém se podle serveru Seznam Zprávy hovořilo na jedné z Hamáčkových schůzek ve stejný den. Hamáček tuto výměnu odmítá a plánuje se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy