Zlín si dvakrát stěžoval na Čajkovského, disciplinárka však trestat nebude

Sport Sport
23. 3. 2016 8:38
Zlínský hokejový klub si ve dvou případech stěžoval na zákroky Sparťana Michala Čajkovského. Předseda disciplinární komise extraligy Karel Holý však v obou případech vyloučil úmysl Čajkovského faulovat a trest mu neuložil. Na jeden ze zákroků se můžete podívat v přiloženém videu.
Michal Čajkovský.
Michal Čajkovský. | Foto: Tomáš Liška

Praha – Předseda disciplinární komise extraligy Karel Holý se na základě podnětu klubu PSG Zlín zabýval ve zkráceném řízení zákroky Sparťana Michala Čajkovského na protihráče Pavla Kubiše a Pavla Říčku ve čtvrtém utkání čtvtfinálové série play off.

Holý v obou případech vyloučil úmysl Čajkovského faulovat a trest mu neuložil. "Zákrok nebyl takové intenzity a charakteru, aby vyžadoval disciplinární potrestání," popsal v tiskové zprávě. Na jeden ze zkoumaných faulů se můžete podívat ZDE.

Padaly však pokuty

Finanční trest ve výši 20 tisíc korun musí zaplatit Litvínov. Ten porušil Herní řád ELH tím, že v zápase proti Karlovým Varům při přezkoumávání toho, zda kotouč po střele Tomáše Frola přešel brankovou čáru, a před vynesením rozhodnutí, byly na velkoplošné obrazovce promítány záběry sporné situace.

Mladá Boleslav zaplatí pokutu ve výši 15 tisíc korun za zasažení jednoho rozhodčích vhozenou plastovou lahví při odchodu do kabin a finanční pokutu ve výši 5 000 Kč za vhazování předmětů na ledovou plochu a pouštění hudby po zahájení hry v průběhu druhé třetiny zápasu hradeckým Mountfieldem.

Nejnižší postih dostala Plzeň, jejíž fanoušci po zahájení zápasu s Olomoucí zasypali led papírovými konfetami. Klub zaplatí pětitisícovou pokutu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy