Zlín si dvakrát stěžoval na Čajkovského, disciplinárka však trestat nebude

Sport Sport
23. 3. 2016 8:38
Zlínský hokejový klub si ve dvou případech stěžoval na zákroky Sparťana Michala Čajkovského. Předseda disciplinární komise extraligy Karel Holý však v obou případech vyloučil úmysl Čajkovského faulovat a trest mu neuložil. Na jeden ze zákroků se můžete podívat v přiloženém videu.
Michal Čajkovský.
Michal Čajkovský. | Foto: Tomáš Liška

Praha – Předseda disciplinární komise extraligy Karel Holý se na základě podnětu klubu PSG Zlín zabýval ve zkráceném řízení zákroky Sparťana Michala Čajkovského na protihráče Pavla Kubiše a Pavla Říčku ve čtvrtém utkání čtvtfinálové série play off.

Holý v obou případech vyloučil úmysl Čajkovského faulovat a trest mu neuložil. "Zákrok nebyl takové intenzity a charakteru, aby vyžadoval disciplinární potrestání," popsal v tiskové zprávě. Na jeden ze zkoumaných faulů se můžete podívat ZDE.

Padaly však pokuty

Finanční trest ve výši 20 tisíc korun musí zaplatit Litvínov. Ten porušil Herní řád ELH tím, že v zápase proti Karlovým Varům při přezkoumávání toho, zda kotouč po střele Tomáše Frola přešel brankovou čáru, a před vynesením rozhodnutí, byly na velkoplošné obrazovce promítány záběry sporné situace.

Mladá Boleslav zaplatí pokutu ve výši 15 tisíc korun za zasažení jednoho rozhodčích vhozenou plastovou lahví při odchodu do kabin a finanční pokutu ve výši 5 000 Kč za vhazování předmětů na ledovou plochu a pouštění hudby po zahájení hry v průběhu druhé třetiny zápasu hradeckým Mountfieldem.

Nejnižší postih dostala Plzeň, jejíž fanoušci po zahájení zápasu s Olomoucí zasypali led papírovými konfetami. Klub zaplatí pětitisícovou pokutu.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy