4:3
Kladno
33. Barinka (Burger), 39. Strapáč (Kuba), 43. Huna (Svačina, Polák), 49. Strapáč (Burger, Polák)
27. Plekanec (Jágr, Patera), 36. Plekanec, 46. Jágr (Plekanec)

Vítejte u sledování on-line reportáže z vybraného utkání 29. kola hokejové Tipsport extraligy. Vítkovice před vyprodanou ČEZ Arénou hostí od 17:00 Jágrovo Kladno.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Málek) - Voráček, Sloboda, Malík, Barinka, Rehák, Kovář, Kuba, Polák - Kolouch, Burger, Klimek, Roman, Huna, Svačina, Bartánus, Hruška, Strapáč, Šedivý, Szturc, Húževka.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Černošek, Mocek, Kameš, Majeský, Piskáček, Procházka L., Macholda, Doudera - Hlaváč, Kuchler, Patera, Dalecký, Kuchejda, Strnad, Lukáč, Látal, Plekanec, Melka, Eberle, Jágr.

0:01

Utkání začalo.

0:20

Jágr se porpvé dotkl puku, když jen protečoval puk do útočného pásma. Úvod je hodně opatrný. Vítkovice drží puk a nikam se neženou.

1:40

Až teď první rána na bránu a hned z toho byla docela zajímavá akce. Huna byl na chvíli sám před Cháberou, ale neuspěl.

2:35

Hlaváč kroužil v útočném pásmu, ale Vítkovice jej natlačily až k mantinelu a bylo po akci.

3:20

Na druhé straně se hodně drze prodral po pravém křídle k zakončení Strnad, který své tělo natlačil až před brankáře. Bekhendem ale minul bránu.

4:10

Huna viděl před bránou Romana, hosté ale dokázali jeho přihrávku v poslední chvíli zastavit.

4:29

Postavení mimo hru Kladna.

4:55

Až na konci páté minuty se k prvnímu vážnějšímu zakončení dostali hosté, konkrétně Marek Černošek. Šindelář chytá.

5:30

Šindelář po akci Melky s Paterou chvíli nevěděl, kde má puk. Pod kontrolou ho měli jeho spoluhráči.

6:25

Chábera si poradil s tvrou ránou od modré čáry. Následuje první komerční přestávka.

7:10

Strnad s Hlaváčem marně dobývali útočné pásmo a prostor k zakončení. Hraje se hodně z obran. Opatrný hokej moc velkých šancí nepřináší.

7:42

Jágr si nepohlídal pohyb Plekance, je z toho postavení mimo hru.

8:27

Plekanec z levého kruhu minul vzdálenější růžek. Vítkovice vyhazují na zakázané uvolnění.

9:27

Vítkovicím se otevřel prostor k rychlému brejku, Vladimír Svačina se ale vůbec nedíval na svého spoluhráče a vysprintoval do zhruba dvoumetrového ofsajdu.

9:46

Malíkovo nahození propadlo až k Cháberovi. Ten na puk vůbec neviděl a měl velké problémy.

11:30

Jediná formace, která si umí na ledě vytvořit souvislý tlak, je ta elitní kladenská. Černošek hledal před bránou Jágra, ten se ale nestihl zorientovat.

12:00

Domácí proto ihned vyrazili do rychlého brejku, který zakončoval bekhendovou střelou Strapáč. Chábera ramenem vyrazil nad.

13:40

Zakázané uvolnění Kladna. Nepříliš pohledný hokej pokračuje.

14:02

Chábera si lapačkou hravě poradil s nahozením Strapáče.

14:56

První gólovou šanci zápasu má na svědomí Jaromír Jágr. Kladenská legenda nezištnou zadovkou zpoza brány našla najíždějícího Plekance, který bombou z první jen trefil stojícího Šindeláře.

15:56

Na druhé straně si do podobné pozice najel Strapáč. Ten zase mířil nad bránu!

17:04

Vítkovice zvyšují střeleckou iniciativu. Chábera musel před sebe jen vyrazit ránu Klimka, a proto akce domácích pokračovala. Nakonec pálil od modré Malík a Chábera musel vytáhnout zákrok lapačkou.

18:37

Uvidíme první přesilovku zápasu. Kameš tak dlouho nemohl dostihnout Burgera, až ho musel faulovat. Dvě minuty - hákování. Přesilovka pro Vítkovice.

18:40

Kladnu se ale podařilo vyhodit, domácí musí začít od vlastní brány.

19:45

Vítkovice nejsou schopné si vytvořit soustavný tlak. Kladno výborně brání, v této třetině se už nic nestane.

20:00

První třetina skončila.

První třetina diváky v Ostravě, tady až na Jaromíra Jágra na ledě, neměla čím zabavit. Hrál se hodně opatrný hokej bez osobních soubojů a velkých šancí. Snad se tempo hry po přestávce zvedne.

20:01

Druhá třetina začala.

20:40

Vítkovice začaly třetinu krátkou přesilovkou ještě z první dvacetiminutovky. Díky tomu se dostaly do pásma a Jiří Burger mohl zkusit, co mu obrana dovolí. Individuální průnik přes tří hráče vyřešil betonem Chábera.

21:20

Vítkovice nedokázaly potrestat obrovskou chybu v rozehrávce Kladna, po které se řítil sám na bránu Strapáč. Chábera totiž přečetl jeho záměr a kličku vybruslil!

22:00

Jágr z úhlu nezvykle nepřihrával, ale pálil. Šindeláře u tyče nepřekvapil.

22:22

Obrany jsou na začátku druhé třetiny mnohem děravější než v první části. Svačina mohl střílet z levého kruhu. Mířil těsně vedle.

23:46

Veterán Libor Procházka si z obrany najel až do útoku. Tolik prostoru mu totiž ve středním pásmu domácí nechali. S pukem si nabruslil až mezi kruhy, ale pálil vedle.

24:33

Jágr poprvé ukázal, co všechno umí s pukem a udělal si dobrý den ze tří protihráčů. Nebýt faulu Petera Hůževky, možná by mohl také zakončovat. No a Kladno mohlo hrát také přesilovku, jenže Jágr oplácel. Za sekání dostávají dvouminutový trest oba.

25:00

Burger při rychlém přechodu do útoku jen přiklepl puk do jízdy Polákovi, který se vší silou opřel do puku. A minul.

25:55

Ondřej Roman ujížděl obraně Kladna, ale zároveň v plné rychlosti nedokázal zpracovat skákavý pas od Slobody.

26:43

Kladno vede 1:0!
Jaromír Jágr ve středním pásmu domácí obral o puk a vysunul na křídle do úniku Tomáše Plekance, který prostřelil Šindeláře a otevírá skóre zápasu.

27:54

Hosté dál tlačili. Až teď se Vítkovicím povedlo dostat puk ven z pásma.

28:15

Dva domácí ujížděli do velké šance, ale zastavil je ofsajd.

28:59

Vítkovice mají šanci, jak srovnat skóre - budou hrát přesilovku. Majeský dostává dvě minuty za napadení.

29:30

Burger měl nejprve na svědomí závar před bránou a pak hezké uvolnění Barinky, který mohl od modré z první střílet. Chábera drží.

30:30

Kladnu se podařilo vyhodit.

30:53

Piskáček vlastním tělem pokryl dvě rány od modré, Kladno vyhazuje a Majeský naskakuje na led.

31:12

Vítkovice ale útočí dál. Svačina střílenou přihrávkou hledal u vzdálenější tyče Bartánuse, který netrefil puk tak, jak by chtěl.

31:59

Vítkovice budou hrát další přesilovku. Tomáš Plekanec totiž v zoufalství po další nebezpečné akci domácích napálil puk do hlediště.

32:18

Obrovský závar na brankovišti Chábera kontroloval a vyvezl puk ven ve své lapačce.

32:47

Vítkovice přesilovku využívají a srovnávají na 1:1!
S tímhle Chábera nemohl nic dělat. Burger nabil na modrou Michala Barinku, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Brankář Kladna neviděl vůbec nic.

34:15

Vítkovice mají po vstřelené brance jasně navrch. Chábera musel řešit další závar na svém brankovišti.

34:40

První formace Vítkovic navázala na tlak. Jiří Burger střílel do Chábery.

34:54

Tlak domácích logicky vyústil alespoň v přesilovou hru. Na trestnou lavici už podruhé v utkání usedá Jaromír Jágr. Chybu spoluhráče hasil hákováním.

35:16

Kuba pálil od modré a puk se odrazil k Malíkovi, ten z dorážky těsně míjí!

35:26

Nedáš - dostaneš. Kladno se prosazuje ve vlastním oslabení a vede 2:1! Neuvěřitelný gól, který si bude dlouho vyčítat brankář Šindelář. Tomáš Plekanec z rohu hřiště nahodil puk na záda brankáře, který si kotouč nevědomky sám srazil do brány.

36:45

Domácí se hned vrhli do útoku a je z toho další přesilovka. Devět vteřin se dokonce bude hrát 5 na 3. Dvě minuty dostává za krosček Libor Procházka.

37:30

Vítkovice se tlačí do brankoviště, kde to hodně bolí. Na zemi zůstali hned dva domácí hráči a rozhodčí proto raději přerušili hru.

37:43

Teď už to domácí hráč s důrazem přehnal a přesilovka končí. Dvě minuty za napadení dostává zbytečně Vladimír Svačina. Minutu se bude hrát ve stejném počtu, pak začne přesilovka hostů.

38:31

Ještě před návratem Libora Procházky Vítkovice srovnávají na 2:2! Petr Strapáč v útočné třetině přebral puk, najel si s ním do útočné třetině, kde si dojel pro odražený puk vlastní střely a napodruhé poslal puk za záda Chábery!

38:50

Kladno už hraje slibovanou přesilovku. Puk je ale za Cháberou, protože se domácím podařilo vyhodit.

39:15

Do šancí se ovšem dostávají domácí. Polák ve vlastním rohu vybojoval puk a zavezl ho až do útočné třetiny, kde sám zakončil ránou doprostřed brány. Hezký průnik, při kterém se od vítkovického obra ve středním pásmu odrazili dva soupeři.

39:49

Kladno mohlo do vedení. Jágr vykouzlil ze své oblíbené pozice na pravém kruhu nádhernou přihrávku, po které se úplně sám před bránu podíval Hlaváč. Šindelář natřikrát jeho zakončení pochytal!

40:00

Druhá třetina skončila.

Ve druhé třetině se hrál výrazně atraktivnější hokej, který vyprodané ČEZ Aréně nabídl hned čtyři branky. Vítkovíce sice měly více ze hry, přesto musely vždy dotahovat skóre po trefách Plekance. Po čtyřiceti minutách proto na světelné tabuli svítí vyrovnané skóre 2:2.

40:01

Třetí třetina začala.

40:57

Vítkovice začnou poslední dvacetiminutovku další přesilovkou. Patera sejmul ujíždějícího Klimka a dostává dvě minuty za podražení.

41:40

Kladno ještě ve vlastním oslabení nepůjčilo domácím puk. Plekanec svým přehledem získává cenné vteřiny a rozdává přesné přihrávky na své spoluhráče rozestavěné po celé šíři hřiště.

42:10

Až teď se domácím podařilo získat puk a byla z toho velká šance. Hůževka z mezikruží minul!

42:29

Vítkovice využívají i další přesilovku a poprvé v utkání vedou - 3:2!
Jak dobře Kladno oslabení začalo, tak špatně ho zakončilo. Poslední půlminutu Rytíři absolutně nevěděli, kde jim hlava stojí a rychlý kolotoč před Cháberou zakončil přesnou střelou do pravého růžku Rudolf Huna!

V hale se raduje 10 009 diváků. Jágr vyprodal i další arénu.

43:46

Hosté teď ale budou hrát přesilovku. Na trestnou lavici usedá Filip Kuba. Dvě minuty - hákování.

43:58

Šindelář vytáhl skvělý zákrok proti zakončení Hlaváče z bezprostřední blízkosti!

44:22

Ofsajd Kladna. Vítkovice si odpočinou, hra se stěhuje do středního pásma.

44:50

Rána Majeského od modré trefila jen zadní mantinel, Vítkovice vyhazují.

45:00

Kladno bude hrát 46 vteřin dvojnásobnou přesilovku. Roman Polák totiž z vlastní třetiny vyhodil puk na střídačku - dvě minuty za zdržování hry.

45:00

Kladno si bere oddechový čas, aby si elitní formace s Jágrem na přesilovku pořádně odpočinula.

46:08

Využito bleskurychle - 3:3, Jágr dává gól!
Zdeněk Vojta to vymyslel dobře a Jaromír Jágr dává gól, na jaký od něj určitě zvyklí nejsme. S Tomášem Plekancem režírovali přesilovku od modré, několikrát si vyměnili puk, než právě česká hokejová legenda napřáhla a propálila úplně vše včetně brankáře Šindeláře.

46:00

Kladnu pokračuje přesilovka 5 na. 4. Vítkovice teď ale soupeře nepouštějí do pásma.

46:36

Jágr už s pukem na pravém křídle, nic nevymýšlel a střílel. Trajektorii puku někdo usměrnil do ochranné sítě nad bránou.

47:03

V závěru přesilovky ještě střílel z prostoru mezi kruhy Doudera, netrefil. Vítkovice už jsou kompletní.

48:27

Plekanec letící přihrávkou vybízel k teči Pateru, ten se po puku natahoval marně.

49:00

Z ničeho nic další gól, Vítkovice znovu vedou - 4:3! Domácí vjeli při nenápadné akci do útočného pásma, Jiří Burger ukázal svůj neuvěřitelný přehled a našel nečekanou přihrávkou před bránou úplně volného Petra Strapáče. Ten měl úlohu jednoduchou.

50:50

Vítkovice teď ovládají a zároveň s pukem na hokejkách uklidňují dění na ledě.

51:40

Kladno je nebezpečné jen s Jágrem a Plekancem na ledě. Starší z hvězdné dvojice se marně dral za dorážkou.

52:41

Tlaku, který si vytvořila Plekancova formace, využila i druhá pětka Kladna. Piskáček z pravého kruhu střílel do připravené lapačky Šindeláře.

53:51

Malík si v rohu hřiště vyšlápl na Látala. Rozhodčí ale přerušili proto, že se jim ztratil puk z dohledu.

54:29

Kladno si komplikuje závěrečný tlak zbytečným vyloučením. Majeský přitlačil Strapáče na hrazení moc tvrdě. Rozhodčí neslyší ani na zlobu Jágra.

55:08

Polák se sám prodral do šance před Cháberu, ale už nedokázal vystřelit. Jeho rána přišla tedy až o pár vteřin později od modré. Zlomil při ní hůl, kotouč přesto proskákal těsně mimo.

56:00

Burger střílel vedle, Kladno vyhodilo alespoň do středního pásma.

56:30

Kladnu se podařilo osvobodit i podruhé, Majeský skáče na led a hosté jsou kompletní.

57:19

Jágr z otočky těsně přestřelil.

57:44

Vítkovice pod drtivým tlakem vyhazují na zakázané uvolnění. Domácí kouč raději bere oddechový čas.

58:30

Kladno se nemůže dostat do pásma, takže se i Chábera kouká po střídačce zbytečně.

58:40

Na led se vrací Jágr a spol. Kladno už je před Šindelářem.

59:05

Burger protečoval puk do bezpečí.

59:25

Filip Šindelář vytáhl zákrok večera! Pavel Patera se dostal do samostatného úniku, jenže Šindelář si výborně povyjel a nedal Paterovi žádný prostor k přesnému zakončení!

59:25

Kladno to teď konečně zkusí bez brankáře.

59:39

Šindelář kouskuje hru a drží nahození od modré pod lapačkou.

59:56

Asi poslední šance Kladna. Patera centroval před bránu na Plekance, který se neprosadil. Vítkovická brána se navíc vychýlila ze své pozice, takže rozhodčí hru přerušil. Čtyři vteřiny do konce.

60:00

Utkání skončilo.

Kladnu se sice podařilo ještě vypálit, ale Šindelář nastavil ráně beton a vychytal domácím důležitou výhru. Vítkovice v nakonec hodně napínavém utkání lépe zvládly přetahovanou o skóre a přestože povolily elitní kladenské formaci tři branky, uhájily před vyprodaným publikem všechny tři body.