Česká pojišťovna play off • 2. finále • 17:20

2:3
Litvínov
39. Galvas (Orsava), 55. Polanský (Klesla, Roth)
4. Petružálek (Hanzl), 46. Hanzl (Trávníček, Pavlík), 48. Hübl (Lukeš)

Dobrý den, vítejte u textového online přenosu ze zápasu 2. finále mezi Třincem a Litvínovem.

TELH finále, Třinec - Litvínov
TELH finále, Třinec - Litvínov | Foto: Lukáš Filipec

Finále České pojišťovny play off bylo zahájeno včerejším duelem na ledě Ocelářů, v němž si první výhru v sérii připsali hosté z Litvínova za vítězství 3:1 a jsou tak o krok blíže ke svému prvnímu historickému titulu v historii extraligy. Litvínovští se zároveň stali prvním mužstvem, které v letošním play off dokázalo Třinec zdolat na jejich bojišti.

Základ úspěchu položili Chemici v přesilových hrách, když proměnili hned tři početní výhody. Třinec se z přesilovky radoval pouze jednou a k tomu nepřidal už žádnou další nadstavbu (více o včerejším duelu se dočtete ZDE). Dnes bude mít celek ze Slezska opět doma šanci na reparát a srovnat tak stav série.

Hráči obou táborů nyní absolvují předzápasové rozbruslení.

Nejlepší hráč včerejšího klání a autor vítězného gólu František Lukeš si po zápase právem pochvaloval přesilovkovou souhru Vervy, zároveň pak vyzdvihl výkon skvěle chytajícího brankáře Francouze: "Trénujeme to pořád stejně. Dneska nám to tam vyšlo. Nechali nás tam párkrát samotné, vystřelili jsme a dali góly. Odehráli jsme to výborně. Tak osmdesát procent vítězství je ale Francíka. Byl výbornej. Na Pavlíkovi to stojí a mnoho díky jemu," uzavřel Lukeš.

HC Oceláři Třinec:

Hrubec (Hamerlík) – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Trončinský, M. Doudera, Foltýn – Dravecký, Klepiš, Ružička – Irgl, Polanský (A), Adamský – Hrňa, Plíhal, Orsava – Cienciala, Matuš, Rákos – Růžička

Trenér: Jiří Kalous

HC Verva Litvínov:

Francouz (Petrásek) – Chaloupka, Kubát, Gula, Pavelka, Pavlík, Sklenička, Baránek – Jánský, Hübl (A), Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský (A) – Martynek, Gerhát, Trávníček (C) – Hořava, Piroš, Jurčík

Trenér: Radim Rulík

Zápas budou řídit Martin Fraňo a Jan Hribik. Na čarách jim bude asistovat dvojice Vít Lederer a Rudolf Tošenovjan.

Oba trenéři sáhli ke změnám v sestavě. Oproti včerejšímu utkání nahrazuje třineckého Hrabala Trončinský. Trenér Kalous pak dále dal opět dohromady dvojici Polanský – Adamský.

Na druhé straně nastoupí za Majdana zkušený Hořava.

Hráči obou celků nastupují za světelných efektů a rockové muziky na ledovou plochu.

Nyní už jsou seřazeni na modrých čarách a poslechnou si státní hymnu České republiky.

1

Utkání právě začalo!

1

Na vhazování úspěšnější domácí, ale jejich první útok zabrzdilo zakázané uvolnění.

1

Litvínov se usadil v pásmu Třince, od modré ohrozil Hrubce Chaloupka.

2

Na druhé straně to zkoušeli i Oceláři, Polanský hledal před brankou Francouze své dvojče Adamského, ten se však k puku nedostal.

3

Rákos podél mantinelu nahazoval do pásma Litvínova, rozehrávku Třince ale přerušil za svou bránou Francouz.

4

Litvínov vede 1:0! Z pravé strany ujel domácí obraně Petřužálek a střelou nad lapačku Hrubce posílá Chemiky do rychlého vedení. Osmý gól v play off pro litvínovského útočníka.

TELH finále, Třinec - Litvínov: fanoušci Litvínova
TELH finále, Třinec - Litvínov: fanoušci Litvínova | Foto: Lukáš Filipec
5

Další útočnou akci Litvínova přerušilo postavení mimo hru.

6

Roth před brankovištěm Litvínova dobře hledal některého ze svých spoluhráčů, jeho nabídky si ale nikdo nevšiml. Následně Francouz uklidňuje hru.

6

Oceláři si zahrají první přesilovku. Za držení vyloučen Hübl.

7

Oceláři zamkli svého soupeře, k vážnější příležitosti se ale nedostali a Litvínov se osvobozuje.

8

Oceláři si nedokáží přesně přihrát, do jejich rozehrávky se teď vložila litvínovská hůl a puk končí mimo hrací plochu.

8

Litvínov je kompletní a hned zaměstnává Hrubce.

9

Klepiše na litvínovské modré obral o kotouč Trávníček, hraje se opět před brankou Třince.

10

Třinec několik sekund kroužil v pásmu Litvínova a do zakončení se dostal Cienciala, mířil ale nepřesně.

11

Petružálek zpoza brány Třince nahazoval před branku, puk ale prolétl až do středního pásma.

12

Z protiútoku teď zahrozil Hübl s Jánským, druze jmenovaný ale pálil jen zadního mantinelu.

13

Verva se snaží zakončovat z každé pozice a Hrubec musí být podstatně více v pozoru než jeho protějšek.

14

Francouz přikrývá kotouč před třineckým atakem. Následuje komerční přestávka.

14

Hned po vhazování se dostával do dobrého zakončení Hrňa, vystřelit ale nedokázal.

15

Litvínov si zahraje první přesilovku, Rákos si odsedí dvě minuty za podražení.

16

Oceláři se zatím dobře brání, Litvínovští musí zakládat svůj útok od své branky.

16

Odražený kotouč od zadního mantinelu se snažil z velkého úhlu umístit do třinecké klece Hübl, Hrubec byl pozorný.

17

V oslabení zahrozil Třinec, když hostující obraně ujížděli Adamský a Hrňa, ke střele se ale útočná dvojice nepropracovala.

17

Třinec hraje v plném počtu. Vhazuje se před Francouzem.

18

Irgl se vymotal z rohu kluziště a nahrál na modrou Linhartovi. Ránu třineckého obránce kryje rozklekem Francouz.

19

Plíhal v nadějné pozici ohrozil Francouze, litvínovský brankář si proti jeho pokusu dobře vyjel a kotouč svou hrudí vyráží.

19

František Lukeš si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

20

Puk se přes Polanského a Trončinského dostal až k Hrňovi, který dobře mířil nad vyrážečku Francouze, strážce litvínovské klece opět odolal.

20

Skončila druhá třetina.

V samotném závěru první třetiny ještě Třinečtí způsobili rozruch před brankou Litvínova. Dorážky Ocelářů musel hasil Francouz, následně mu pomohla siréna, která ohlásila konec prvního dějství. Litvínov tak stále po brance Petružálka ze 4. minuty utkání vede 1:0.

21

Začala druhá třetina.

21

Oceláři pokračují v početní výhodě z první třetiny, která ještě bude trvat 45 sekund.

21

Velmi dobře to v obranném pásmu udělal Ručinský, který následně vyhazuje kotouč do bezpečí.

21

Lukeš je už na ledě, hosté jsou kompletní.

22

Polanský se natlačil před branku Francouze a z velké blízkosti se snažil kotouč dostat za záda litvínovského brankáře, to se mu ale nepovedlo.

22

Třinec je ale v náporu, domácí zjednodušili hru a po vzoru svého soupeře se rovněž snaží o poznání častěji zakončovat, než jak tomu bylo v první třetině. Hrňa bekhendem našel pouze betony Francouze.

23

Na druhé straně ale výrazně zahrozili i Litvínovští. Závar před třineckou klecí uhasil Hrubec, když nepřipustil dorážku Pirošovi.

24

Hra má nyní spád, hraje se nahoru dolů, to se musí divákům líbit.

25

Třinec zasypal litvínovskou bránu několika tvrdými pokusy, všem jejich ranám ale vystavil stopku Francouz. Třinečtí mají v litvínovském brankáři velkou překážku.

26

Probudili se i diváci, kteří Oceláře ženou za vyrovnáním. Nyní však sledují útočnou kombinaci hostů.

27

Irglovi se z hranice brankoviště Francouze zakončit nepodařilo. Litvínov vyhazuje na zakázané uvolnění.

29

Třinec se snaží dostat do pásma hostů, jejich útoky ale litvínovská obrana včas brzdí. Velmi dlouho se teď hraje bez přerušení.

30

Francouz pro jistotu přikrývá kotouč, Litvínovu se při komerční přestávce nabízí krátký odpočinek.

30

Verva se teď nemůže dostat do hry, jejich rozehrávku zabrzdilo zakázané uvolnění a následně postavení mimo hru.

30

Plíhal se snažil ze vzduchu sklepnout kotouč do litvínovské branky, ale při svém pokusu nechtěně trefil Francouze do masky, za což je potrestán. Litvínov si zahraje přesilovku.

31

Jánský vyzkoušel z levé strany Hrubce, po dlouhé době si třinecký brankář sáhl na kotouč.

31

Litvínov je z přesilovky nebezpečný, dvakrát dobře z voleje pálil Petružálek, na Hrubce si ale nepřišel.

31

Hra na ledě se vyrovná. Třinci se podařilo vyhodit a mířili do protiútoku. Ten zabrzdil nedovoleně Lukeš a za nedovolené bránění dostává dvě minuty.

32

Domácí hrají v plném počtu, začíná třinecká přesilovka, která bude trvat něco přes minutu.

32

Odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti Litvínova. Vhazuje se ve středním pásmu.

33

Třinec se po vhazování rychle usadil v pásmu hostů, od modré pálil vedle Roth.

33

Litvínov je kompletní, domácí ale pokračují ve svém tlaku.

34

Hořava za brankou Třince vybojoval kotouč pro Piroše, ten však po souboji skončil na ledě a hra se opět přesouvá před Francouze.

35

Ručinský si dojel pro kotouč až za branku Francouze a zakládal útok hostů. V půli hřiště byl ale čistě zastaven, puk končí mimo mantinely.

36

Adamský od mantinelu nastřelil puk na litvínovskou klec, zasáhla Francouzova lapačka.

36

Ránu Trončinského od modré zablokoval Hořava.

37

Ručinský dlouhou přihrávkou našel na útočné modré Petružálka, tomu ale kotouč utíká od hokejky za branku Třince.

37

Ručinský tvrdě atakován Rákosem, útočník Litvínova s bolestivou grimasou končí na ledě. Vylučovat se ale nebude.

37

Reprezentační útočník se z ledové plochy zvedá a v bitvě bude určitě pokračovat dál.

38

Verva pokazila založení o útok, po odpískaném zakázaném uvolnění se hra opět stěhuje před Francouze.

39

Tento prohřešek Litvínov provedl ještě dvakrát. Třetí formace teď dlouho byla na ledě a nemohla vystřídat. Podařilo se jí to až po přerušení hry od Francouze.

39

Třinec vyrovnává na 1:1! Oceláři přeci jenom těží ze svého obrovského tlaku. Z pravé strany Orsava našel před brankou Galvase, kterému se podařilo kotouč dostat do sítě.

TELH, Třinec-Brno: radost Třince
TELH, Třinec-Brno: radost Třince | Foto: Lukáš Filipec
40

Z velké dálky pálil Roth, Francouz vyráží.

40

Druhá třetina právě skončila.

Oceláři měli prakticky celé druhé dějství obrovský tlak, za který nakonec byli právem odměněni. Ve 39. minutě dotlačil  kotouč do litvínovské sítě obránce Galvas. Třinec tak v závěru třetiny srovnal skóre a uštědřil Litvínovu gól do šatny.

41

Začala třetí třetina.

41

Štefan Růžička v pásmu Třince zachytil přihrávku, která mířila na Hübla a domácí spěchají do útoku.

41

Litvínov potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Petružálek.

42

Chemici se však zatím dobře brání a už ubránili první minutu třinecké přesilovky.

43

Od modré pálil Klepiš, jeho pokus byl ale zablokován. Litvínov se osvobozuje.

43

V závěru početní výhody ujel hostům Orsava. Francouz musel zasáhnout svou vyrážečkou a puk skončil v ochranné síti.

43

Litvínov hraje v plném počtu.

44

Tvrdou ránu od modré čáry vyslal Galvas, ale nemířil přesně.

45

Štefan Růžička míří na trestnou lavici. Provinil se nedovoleným bráněním.

45

Petružálek neudržel útočné pásmo, Litvínov musí svou přesilovkovou souhru zakládat znovu.

46

Linhart obranným zákrokem zablokoval dělovku Pavlíka.

46

Litvínov vede 2:1! Odražený kotouč od zadního mantinelu po střele Pavlíka bezpečně dorazil do odkryté třinecké branky Hanzl.

Robin Hanzl (Verva Litvínov)
Robin Hanzl (Verva Litvínov) | Foto: ČTK
46

O rychlé vyrovnání se mohl postarat Růžička. Z předbrankového prostoru ale zamířil pouze do plastronu Francouze.

47

Štefan Růžička měl další velkou šanci, když na něj zívala prázdná branka. Vyrovnání však zmařil jeden z litvínovských obránců.

47

Růžička si počínal opět nedovoleně a odchází na trestnou lavici. Další přesilovka pro Litvínov.

48

Litvínov vede 3:1! Viktor Hübl využívá početní výhodu, když si nejdříve vybruslil na střed hřiště a poté ranou do levého růžku posílá hosty do dvoubrankového vedení.

TELH finále, Třinec - Litvínov: radost Litvínova
TELH finále, Třinec - Litvínov: radost Litvínova | Foto: Lukáš Filipec
49

Třinec se snaží odpovědět, zatím se mu ale nedaří na delší dobu se usadit v útočném pásmu.

50

Z pravé strany vypálil Klepiš, Francouz jeho dělovku bez problému sráží do rohu kluziště.

51

Litvínov pozorně brání své dvoubrankové vedení a nepouští Oceláře do výraznější šance.

52

Po zásahu Hrubce se vhazuje v obranném pásmu Třince.

52

Petružálkova přihrávka na najetého Ručinského neprošla, po zakázaném uvolnění Třince se však bude vhazovat opět před Hrubcem.

52

Doudera na svém útočném výletě obkroužil Litvínovskou branku a předložil kotouč Plíhalovi, po jeho pokusu si připisuje Francouz další důležitý zákrok.

53

Teď to pro změnu zkoušel z velkého úhlu od mantinelu Klepiš, litvínovský brankář byl opět bezchybný a přerušuje hru.

53

Momentálně to vypadá, jakoby Třinec hrál přesilovou hru. Na modré postavený Klepiš znovu pálil pouze do připraveného Francouze.

53

Tlak Ocelářů umocní početní výhoda, za nedovolené bránění vyloučen Gula.

54

Francouzovi teď musela pomoci horní tyč po střele Adamského!

54

Litvínov osvobozuje Martynek.

55

Třinec snižuje na 2:3! Třinec využívá početní výhodu. Po sérii třineckých střel doráží puk z bezprostřední blízkosti za Francouze Polanský! Třinec ještě žije.

TELH finále, Třinec - Litvínov: Jiří Polanský
TELH finále, Třinec - Litvínov: Jiří Polanský | Foto: Lukáš Filipec
56

Třinecké publikum nyní žene své hráče k dalšímu gólu.

57

Litvínov ušetřil nějaký čas. Z levé strany kluziště pálil na Hrubce Ručinský.

58

Čas na srovnání se Ocelářům krátí. Jejich útoky včas zachytává litvínovská hráz.

58

Sklenička na poslední chvíli zablokoval střelu Irglovi. Následně je odpískáno zakázané uvolnění Vervy.

59

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. V pásmu domácích Třinecké opět dobře zaměstnává Ručinský.

59

Nyní dobře v obranné činnosti zapracoval Hübl a vyhazuje do středního pásma.

60

Třinec má na srovnání už pouhou minutu, po zakázaném uvolnění Litvínova si domácí berou oddechový čas.

60

A třinecká brána zůstává prázdná, Oceláři budou hrát v šesti lidech!

60

40 sekund do konce třetí třetiny, Třinec usazen v pásmu soupeře.

60

Roth pálil na Francouze, litvínovský brankář podržel svůj tým a přerušuje hru.

60

Litvínov už Třinec k ničemu nepustí, hraje se ve středním pásmu.

Hosté přečkali velký závěrečný tlak Ocelářů a po výhře 3:2 vedou na zápasy už 2:0. Hlavním strůjcem vítězství byl opět bezchybný Francouz. Série se nyní přesune do Litvínova.

Pro dnešek se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.