Play off extraligy • Semifinále - 5. zápas • 18:30

1:2sn
HC Kometa Brno
19. Simon (Divíšek, Krejčík)
18. Pivko (Raška), rozh. nájezd Kováčik

Dobrý den, vítejte u dnešního online přenosu z pátého utkání semifinále mezi Spartou a Brnem. Utkání začíná v 18:30.

Do pražské Tipsport arény se vracíme za nerozhodného stavu 2:2, když oba týmy dokázaly jednou uspět na ledě soupeře.

S tím, jak začínají jít do tuhého, se také začíná pořádně přitvrzovat. Ve čtvrtém utkání se ošklivých faulů dopustili Tomáš Rachůnek a Jan Hanzlík. Oba za své zákroky dostali dodatečný trest na dva zápasy.

Rachůnek svým faulem vyřadil nejproduktivnějšího hráče Komety Vojtěcha Němce, který dokonce musel do nemocnice. Rychle se však dává dohromady, a tak by se měl do semifinálových bojů brzy vrátit.

Více o obou incidentech čtěte ZDE.

Spartě chybí také Pilař, ovšem důvod jeho absence neznáme.

Sparta - Kometa Brno: Hynek Zohorna
Sparta - Kometa Brno: Hynek Zohorna | Foto: CPA Eduard Erben

Nervy tečou nejen na ledě, ale i mezi oběma trenéry. Brněnský Vladimír Kýhos obvinil soupeře, že mu úmyslně vyřadil dva hráče.

Sparťanům se zase nelíbí nenávistná atmosféra, která vládla v brněnském Rondu.

Dneska atmosféra zřejmě nebude tak bouřlivá, ale velmi dobrá návštěva se bude opakovat. Zatím prošlo turnikety zhruba osm a půl tisíce diváků.

Slavia - Sparta: sparťanští fanoušci
Slavia - Sparta: sparťanští fanoušci | Foto: CPA Eduard Erben

HC Sparta Praha: Pöpperle (Málek) – Piskáček, Krejčík, Sičák, Polášek, Philipp, Kubát, Hrbas – Ton, Hlinka, Buchtele – Kumstát, Pech, Rolinek – Klimek, Přibyl, I. Rachůnek – Simon, Divíšek, Forman. Trenér: Josef Jandač.

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Miller, Žižka, Kováčik, Kempný, Kuboš, Dlapa, Dujsík – Novotný, Čermák, J. Svoboda – T. Svoboda, Hruška, Káňa – Zohorna, Raška, Pivko – Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek. Trenér: Vladimír Kýhos.

Rozhodčí: Jeřábek, Šindler – Barvíř, Pešek.

1.

Utkání začalo.

1.

Sparta začíná zakázaným uvolněním, kterého se dopustila už po deseti sekundách.

2.

Aktivněji překvapivě začala Kometa a Pöpperle si připisuje první zrákoky.

2.

V ohrožení také Čiliak, když zkruhu střílel Kumstát. Trefil však jen brněnského brankáře do hrudi.

3.

Simon po Přibylově přihrávce střílí nad bránu.

5.

Blýská se před oběma brankáři, zatím je to ofenzivní zápas ve vysokém tempu.

6.

Raška se vyhnul Sičákovi a opět ohrozil Pöpperleho.

7.

Sparťanský kotel nyní vytahuje velký transparent ve stylu doplňovačky, kde výrazy o ukřivděnosti hostů tvoří slovo BRNO.

10.

V první gólové příležitosti se ocitl Ton, který ukořistil brněnskou rozehrávku, dostal se před Čiliaka, ale trojitým blafákem nakonec brankáře v modrém nepřekonal.

HC Sparta - Mountfield HK
HC Sparta - Mountfield HK | Foto: Jakub Šafránek
12.

Sparta se teď usadila v útočném pásmu, ale její tlak je spíš platonický.

14.

Úvodní přesilovku zápasu si zahrají hosté. Jako první jde trestnou lavici za hákování zahřát Hlinka.

15.

Po delší době se Brnu podařilo usadit se v útočném pásmu, ale maximem jeho snažení byla střela Kuboše od modré.

16.

Po skončení přesilovky se ke střele mezi kruhy dostal Kempný, ale jeho pokus obětaví sparťané zblokovali.

17.

Nebezpečně rozjížědjící se přečíslení Brna zhatil ofsajd.

17:52

GÓÓL! Brno vede 1:0! Sparťanské obraně proklouzl LIBOR PIVKO a bekhendovým blafákem překonává Pöpperleho.

Sparta - Kometa Brno: Pöpperle a Pivko
Sparta - Kometa Brno: Pöpperle a Pivko | Foto: CPA Eduard Erben
18:30

GÓÓL! Sparta srovnává na 1:1! Radost Komety nevydržela ani minutu. Při signalizovaném vyloučení se zblízka bekhendem pod víko trefil DOMINIK SIMON.

20.

Vrátit Brno do vedení mohl Káňa, který dostal přihrávku ze strany, zkusil střelu do Pöpperleho protipohybu, ale přehnal to a minul tyčku asi o metr.

20.

První třetina skončila.

Utkání začalo ve vysokém tempu a vypadalo to, že na gólové šance nebudeme dlouho čekat. Nakonec na dlouhou dobu naposledy zahrozil Ton. Až na konci třetiny se podařilo prosadit se Pivkovi a Simonovi.

Přestávku využijme ke zjištění stavu ve Werk aréně. Rovněž druhé semifinále je po čtyřech duelech nerozhodné. Přestože šel do vedení Zlín, Třinec stihl otočit a na začátku třetí třetiny vede 2:1.

V Třinci se skóre opět změnilo. Nyní vede 3:2 Zlín.

21.

Začala druhá třetina.

22.

Kometa začíná zakázaným uvolněním.

23.

Jenže kvůli nepřesnostem v rozehrávce se tímto způsobem provinila i Sparta.

25.

Sparta hraje přesilovku. Provinil se Káňa.

26.

Sparta v početní výhodě není příliš nebezpečná.

27.

Hraje se v plném počtu.

29.

Další vyloučení na straně hostů. Tentokrát odchází Hruška.

30.

Nahození Krejčíka si Čiliak pohlídal. Domácí mají problémy udržet se v pásmu.

31.

I tuto početní výhodu Sparty Brno přežilo.

33.

Nápor Sparty však pokračuje a Kometa se musí úmorně bránit.

33.

Na druhé straně tečoval Raška Kubošovu střelu, která nakonec prosvištěla těsně vedle.

36.

Kolem Čiliakovy brány se nebezpečně ochomýtal Přibyl. Nejprve zkusil na Čiliaka vybafnout u jedné tyčky, pak u druhé, a tak brněnský brankář raději přerušuje hru.

37.

Pöpperle málem doplatil na svou dezorientaci poté, co vyrazil střelu Kempného nad sebe. Puk mu pak dopadl pod něj a jen tak tak, že si sparťanský brankář kotouč nesrazil do sítě.

37.

A další nebezpečný moment, tentokrát byl v ohrožení Čiliak. Simon zblízka mířil těsně vedle, domácí fanoušci přitom už už zvedali ruce nad hlavu.

39.

To je nápor! Sparta nyní Kometu zamkla a gól opravdu visel ve vzduchu. Po přihrávce od mantinelu mířil těsně vedle také Rolinek a Hlinka z mezikruží trefil Čiliaka.

40.

Kometu stojí velké úsilí, aby se ubránila.

40.

Tři sekundy před druhou sirénou pálil ostře Piskáček, ale Čiliak vyrazil betonem do rohu.

40.

Druhá třetina skončila.

V závěru druhé třetiny gól opravdu visel na vlásku. Sparta měla velkou převahu, ale své šance využít nedokázala. A jelikož je stav stále 1:1, mohou ji neproměněné příležitosti v konečném účtování hodně mrzet. Každopádně díky tomu zůstává utkání úplně otevřené a slibuje pro třetí třetinu velké drama.

Pojdˇme rychle do Třince. Tam se Zlínu ve třetí třetině podařilo otočit na 3:2.  Jejich vedení však nevydrželo dlouho, protože Slezané záhy vyrovnali a dovedli zápas do prodloužení. To začne za pár chvil.

41.

Třetí třetina začala.

42.

Bekhendem to z mezikruží zkusil Ivan Rachůnek, ale jeho pokus byl málo důrazný a Čiliaka neohrozil.

43.

Za zahákování Formana jde ven Pivko.

44.

Ale jak už jsme si v této sérii u přesilovek zvykli, moc nebezpečí se v ní neděje.

45.

Kometa hraje v plném počtu, od modré pálil vedle brány Kubát.

47.

Oba týmy skvěle brání střední pásmo, a tak se útočné formace dostávají na soupeřovo území především po stranách.

47.

Přesilovka pro Brno, na dvě minuty za hákování je vyloučen Rolinek.

48.

Před brankoviště zakončoval Žižka, ale střílel těsně vedle.

49.

Síly se vyrovnají. Za vysokou hůl bude pykat Zohorna.

50.

Klimek s Rachůnkem udělali před Čiliakem hodně nepřehlednou situaci. Po vypršení trestu se k nim přidal i Rolinek, ale Kometa se ubránila.

52.

Z pravého kruhu střílel Buchtele, rozstřepetal síť, ale jen z boku.

V Třinci už je dohráno. Jak nakonec prodloužení dopadlo, na to se podívejte ZDE.

54.

Přestože se hraje v plném počtu, Sparta znovu Kometu tlačí. Uvidíme, jak dlouho se ještě Brno zvládne bránit.

56.

Po delší době se zákrokem zahřál také Pöpperle, který musel lapit pokus Buriana z mezikruží.

56.

Kumstát míří na trestnou lavici. Přesilovka Brna.

57.

Domácí se skvěle brání a Brno se k ničemu nedostává.

58.

Sparta hraje v plném počtu.

59.

Po pravé straně upaloval Forman a i přes hlídání Millerem se dokázal v rohu od něj odpoutat a přihrát před brankoviště na najíždějícího Simona. Brankář Čiliak však před ním puk přikryl.

60.

Vypadá to, že i ve druhém dnešním semifinále se bude prodlužovat.

Konec třetí třetiny.

Také ve třetí dvacetiminutovce byla Sparta mnohem lepší, jenže dneska jí to tam zkrátka nepadá. Rovněž jí zlobí předfinální fáze, kdy se dostane do nadějné příležitosti, ale gólovku si z ní nepřipraví.

Brno sází na pečlivou obranu a eliminování největších střeleckých es soupeře a zatím mu to vychází.

Čeká nás tak prodloužení a pokud by v něm během dvaceti minut nepadl gól, tak také samostatné nájezdy.

Týmy už vyrážejí na led a publikum je ve varu, za minutku se jde na to.

61.

Prodloužení začalo.

61.

Sparta se hned nastěovala do útočného pásma, z rohu prověřil Čiliaka Rolinek.

62.

Sparta bude hrát přesilovku. Za zbytečný krosček v útočném pásmu bude pykat Jakub Svoboda.

62.

Domácí to zatím zkoušejí od modré, Čiliak je pozorný.

63.

V dalším průběhu oslabení se Brno brání velmi dobře.

64.

Kometa hraje v plném počtu.

64.

Zprava ostřel najel na Čiliaka Rolinek, brněnský brankář se však u tyčky nenechal překonat, stejně jako po následné doážce Hlinky.

65.

Po ráně Sičáka se Čiliank hodně natahoval, nakonec puk vytěsnil mimo.

66.

Brno se konečně vymanilo ze sparťanského tlaku.

66.

Burian dokonce zblízka trefuje tyčku! Tak nakonec mohlo být veselo na druhé straně.

67.

Po levé straně upaloval k bráně Rolinek, ale Jakub Svoboda se zodpovědně vrátil a zblokoval jej.

69.

Hraje se stále nahoru dolů, ale obrany jsou už poněkud pozornější a důslednější.

71.

Polovina prodloužení je za námi a vypadá, že Kometa má ještě dost síly. Hru nyní vyrovnala a snaží se také hrozit.

71.

Ouuuuu!! Rána od modré trefila Koreise do obličeje a docela to křuplo. Tak věřme, že brněnský bojovník nebude mít nic zlomeného.

72.

Pöpperle zkrotil vysoký puk a raději jej zakrývá lapačkou.

73.

Přibyl vystihl špatnou rozehrávku Brna, prohnal se podél mantinelu a zpoza brány našel najetého Poláška. Ten vypálil od modré, ale Čiliaka znovu nepokořil.

75.

V závěru prodloužení je tu velká šance pro Kometu. Na trestnou lavici míří domácí Kubát, který se dopustil nedovoleného bránění.

75.

Sparťané vyhodili a napadající Hlinka nadělal hostům dost starostí, na nichž se podílel i Čiliak váhající s rozehrávkou.

76.

Sparta se brání velmi dobře. Už jen půlminuta zbývá z jejího oslabení.

77.

77.

Z úhlu zkusil vystrašit Pöpperleho Káňa.

78.

Přesilovka sice Brnu žádnou velkou šanci nepřinesla, ale i díky ní nyní Spartu pořádně zatlačilo.

78.

Po přejetí modré čáry pálil z levé strany Žižka, Pöpperle kryje.

80.

Začala poslední minuta prodloužení, nájezdy se kvapem blíží.

80.

Kometa se ještě snaží rozhodnout, ale asi se jí to nepovede.

80.

Prodloužení skončilo, rozhodnou nájezdy.

Nájezdy začínají.

1.

Jako první jel Pech, ale klička se mu nepovedla - 0:0.

1.

Kováčik předvedl hodně divoké zakončení, ale nakoknec Pöpperlemu puk do brány procedil - 0:1.

2.

Buchtele zkusil střelu mezi nohy, ale trefuje Čiliakovy betony - 0:1.

2.

Tomáš Svoboda chtěl udělat kličku do forhendu, ale puk mu utekl a Pöpperle jej chytl - 0:1.

3.

Hlinka zkusíl střelu příklepem nad lapačku, ale nedává. Kometa vítězí 1:0 na nájezdy a celkově v zápase 2:1.

Obě semifinále dnes tedy vyhráli hosté. To je vše, díky za pozornost.