3:2
Německo
34. Bližňák (Sersen), 46. Záborský (Mihálik, Kukumberg), 54. Záborský (Miklík)
5. Wolf (N. Goc, Gogulla), 44. Kink (Tripp)

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze zápasu helsinské skupiny na MS mezi hokejisty Slovenska a Německa. Utkání začíná v 15:15 SELČ.

Oba celky nevstoupily do turnaje vůbec špatně. Slováci si na úvod poradili s Francií, kterou rozstříleli poměrem 6:2. Němci zase ukořistili cenný bod proti domácímu Finsku. Chvíli před koncem ještě vedli 3:2, nakonec ovšem podlehli po prodloužení. Ve druhých zápasech už to bylo s obou stran slabší. Slovensko prohrálo s Finskem 0:2, Němci zase s Ruskem 1:4.

MS v hokeji 2013, Finsko - Německo: Rob Zepp dostal gól
MS v hokeji 2013, Finsko - Německo: Rob Zepp dostal gól | Foto: Reuters

Do začátku dnešního utkání ještě nějaká ta minutka zbývá, zatím si můžete v přiložené galerii podívat na aktuální statistiky světového šampionátu.

Posledním vzájemným zápasem Německa a Slovenska na světových šampionátech je výhra německého týmu 4:3 na mistrovství před dvěma lety.

Proti sobě dnes nastoupí dva spoluhráči z obrany Buffala Sabres a zároveň dva z nejvytíženějších hráčů šampionátu - Němec Christian Ehrhoff a Slovák Andrej Sekera. Kdo bude úspěšnější?

MS v hokeji 2013, Slovensko - Francie: radost Slovenska - 2:0
MS v hokeji 2013, Slovensko - Francie: radost Slovenska - 2:0 | Foto: Reuters

Slováci dnes nastoupí v tomto složení: Staňa – Mezei, Sekera, Ďaloga, Sersen, Vydarený, Jurčina, Mihálik – Bližňák, Kopecký, Radivojevič, Stümpel, Šatan, Hudáček, Kukumberg, Miklík, Záborský, Bartek, Surový, Ölvecký.

Slovensko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012
Slovensko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012 | Foto: Aktuálně.cz

Němci mají k dispozici tyto hokejisty: Zepp – Ehrhoff, Hordler, N. Goc, Müller, Baxmann, Ankert, Kohl – Rankel, Schütz, M. Goc, Wolf, Ullmann, Gogulla, Kink, Tripp, Seidnberg, Maurer, Greilinger, Hager, Noebels.

Německo. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012
Německo. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012 | Foto: Aktuálně.cz

Hokejisté obou týmů už jsou na ledě Hartwall arény. Zní státní hymny.

1.

Utkání právě začalo.

2.

Slováci se na chvíli usadili v útočné třetině, ovšem ztratili kotouč a brejk Němců zakončil nebezpečnou střelou Tripp.

2.

Znovu to byl americký rodák John Tripp, který trápil slovenskou obranu. Snažil se z úhlu propasírovat puk přes brankáře Staňu, ten si však prostor u tyče pohlídal.

3.

Slovák Záborský se dostal k bekhendové střele, Němci ji ovšem zblokovali.

4.

Šance Němců! Do první rány Rankela se ještě stačil vrhnout obránce Mezei, dorážka ovšem vypadala velmi nebezpečně, těsně ovšem minula slovenskou branku.

5.

GÓÓÓL !!! Němci jdou zaslouženě do vedení! Nahození před branku šikovně tečoval WOLF a Staňa byl bezmocný. Český sudí Fraňo půjde ještě kontrolovat video, Němec možná zasáhl puk vysokou holí.

5.

Rozhodčí velmi dlouho kontroluje video, gól možná nebude platit. Na konečný verdikt si ještě musíme počkat.

5.

Slováci jsou pod velkým tlakem. Německý tým znovu útočí a znovu je to Tripp, který z úhlu ohrožuje Staňu.

6.

Počet střel na branku je zatím 6:0 pro Němce. Slováci začali velmi špatně a potvrzují, že se jim na německý celek dlouhodobě nedaří.

7.

Slováci byli snad poprvé v útočném pásmu, nahození Sersena ale nemělo žádný výsledek.

8.

Kink s Trippem zle dotírali na slovenské brankoviště, naši východní sousedé se nakonec ubránili.

9.

Slovensko mělo první příležitost! Sekera nádhernou přihrávkou vysunul Surového, který z levého kruhu vyzkoušel Zeppovu pozornost.

MS v hokeji 2013, Slovensko - Francie: Libor Hudáček - Nicolas Besch (na zemi)
MS v hokeji 2013, Slovensko - Francie: Libor Hudáček - Nicolas Besch (na zemi) | Foto: Reuters
10.

Slováci konečně alespoň z části vyrovnali hru, k vyložené šanci se ale zatím nedopracovali.

11.

Sersen vypálil po přihrávce veterána Stümpela, Zepp pohotově zasáhl.

12.

Záborský se na kruhu zbavil zasekávačkou Ehrhoffa a jeho ránu chytil brankář Zepp do lapačky.

13.

Slovenské se poprvé v utkání na delší časový úsek usadilo v útočném pásmu. Surového rána byla velmi nepřesná a Ölveckého nebezpečné nahození do brankoviště včas odklidil Zepp.

14.

Radivojevič s Bližňákem šli do zajímavého přečíslení, první jmenovaný ovšem nezvládl finální přihrávku.

14.

Na druhé straně musel zasahovat Staňa po nebezpečné střele od modré čáry.

15.

Hudáček ukázal svou rychlost, Slováci ovšem z dalšího brejku šanci nevytěžili.

15.

Němec Ullmann vyhrál buly a nabil Ankertovi, který pálil těsně vedle slovenské branky.

17.

Marcel Goc si agresivně najel před branku, nahození ovšem nezvládl ze vzduchu tečovat.

18.

Svěřenci Vladimíra Vůjtka vůbec neví, kudy se dostat k brance Němců. Po krátkodobém zlepšení výkonu opět hrají jako na začátku.

19.

Zepp lapačkou v pohodě chytil lehké nahození Jurčiny. Akci ještě předcházela dobrá šance Ölveckého.

20.

Pokažená kombinace Stümpela se Šatanem byla jasným důkazem slovenské nepohody.

První třetina skončila.

Slováci zatím na Němce vůbec nestačí a zaslouženě prohrávají. Utkání zahájili velmi špatně a nenacházejí na bojovného a dobře bruslícího soupeře recept. Slovensko už Němce na MS šest let neporazilo a ani dnes to nebude mít lehké.

21.

Druhá třetina začala.

22.

Stümpel nádherně našel na dálku najetého Šatana, jehož nájezd z boku ale chytil Zepp.

22.

Sersen vyvezl puk z obrany až do útočného pásma a zkusil vypálit. Brankář Zepp byl na místě a chytil puk do své výstroje.

25.

Obrovská šance Slováků! Sekera našel Surového, který skvělou tečí poslal do nájezdu Ölveckého. Slovenský útočník zvolil prudkou ránu, ale branku vůbec netrefil.

26.

I Němci jsou stále nebezpeční! Staňa se špatně zorientoval, podíval se na druhou stranu a Tripp jej málem překvapil výpadem zpoza branky.

27.

Slováci znovu spálili velkou šanci! Opět to byla čtvrtá formace, Ölvecký našel před brankou Surového, ten však netrefil napůl odkrytou branku.

27.

Staňa raději před dotírajícím Seidenbergem schoval puk do lapačky.

28.

Slováci byli v útočném pásmu, Ďaloga ale nezpracoval a puk mu utekl až k vlastnímu brankáři.

28.

Famózní akce Šatana gólem nekončí! Lídr slovenské sestavy se nadechl ke krásnému sólu, blafákem do bekhendu se ale nakonec dostal mimo střelecký úhel a nestihl zakončit.

Miroslav Šatan se vrátil do reprezentace
Miroslav Šatan se vrátil do reprezentace | Foto: CPA Eduard Erben
30.

Pěknou akci předvedl také Němec Rankel, jeho střelu z otočky vychytal Staňa.

31.

Němci dobře forčekovali a získali v útočné třetině puk. Pohotovou ranou od modré se prezentoval obránce Ankert, Staňa byl pozorný.

31.

Ankert skočil do střely Sersenovi. Následný brejk skončil u brankáře Stani.

32.

Čerstvá posila Bílých Tygrů z Liberce Miklík servíroval přihrávku do brankoviště, nikdo z jeho spoluhráčů se ale do tohoto prostoru nedostal včas.

33.

Mihálik poslal Němce Kinka ostře na mantinel. Němec se snažil o odvetu, ale marně.

Roman Kukumberg a Yannic Seidenberg v utkání MS 2013
Roman Kukumberg a Yannic Seidenberg v utkání MS 2013 | Foto: Reuters
34.

Kopecký zatím zůstává hodně za očekáváním. Slovenský střelec teď zlomil hůl při pokusu ohrozit německou branku.

34.

GÓÓÓL !!! Slováci vyrovnávají díky spolupráci "sparťanů"! Sersen nahodil puk, Zepp jej vyrazil pouze před sebe a Mario BLIŽŇÁK dorazil pohotově puk mezi betony německého brankáře.

MS v hokeji 2013, Slovensko - Francie: radost Slovenska - 3:0, Tomáš Záborský a Roman Kukumberg | Foto: Reuters
35.

Uvidíme vůbec první přesilovku dnešního utkání. Budou ji hrát Němci. Na tresnou lavici odjíždí Stümpel za nedovolené bránění.

35.

Němci hned po buly vystřelili a Schützovu dorážku musel likvidovat Staňa.

36.

Němec Wolf se ocitl sám na brankovišti, skvěle ale v defenzivě zapracoval Bližňák a v poslední chvíli zablokoval soupeři hokejku.

36.

Radivojevič dokázal v oslabení vystřelit, Slováci se zatím brání velmi dobře.

37.

Střelu tečovanou Marcelem Gocem našel v lapačce Rastislav Staňa.

37.

Slovenský tým se při dnešním prvním oslabení ubránil a už je v plném počtu.

38.

Ďaloga prolétl kolem levého mantinelu a nastřeloval kotouč před branku. Kukumberg ani Miklík se k zakončení nedostali.

39.

Velký závar Slováků nekončí gólem! Surový se ocitl sám před brankářem, ještě vymýšlel přihrávku a Bartek přestřelil branku!

40.

První přesilovku si zahrají také Slováci, vyloučen je Němec Hördler.

40.

Slováci si hned vytvořili velkou šanci! Šatan vypálil prudce od mantinelu, Zepp vyrazil jen před sebe, vzápětí však skvěle zlikvidoval Hudáčkovu dorážku!

Druhá třetina skončila.

Slováci se ve druhé třetiny probrali z letargie, byli lepším týmem a na střely na branku už vedou. Podařilo se jim vyrovnat a měli další velké šance, které zlikvidoval skvělý brankář Zepp. Ve třetí třetině bude Slovensko ještě dohrávat přesilovku.

41.

Třetí třetina začala.

41.

Kopecký prošel přes Ehrhoffa, ale k zakončení už se nedostal.

42.

Němci jsou v plném počtu, Slováci se v přesilovce k ničemu zajímavému nedostali.

42.

Zepp si přidal další dva zákroky. Nejprve vyrazil střelu Hudáčka, poté si poradil i s pokusem Sersena od modré čáry.

44.

GÓÓÓL!!! Němci zničehonic udeřili a znovu vedou! Tripp využil toho, že Kukumberg šel v nevhodnou dobu střídat, přihrál Markusi KINKOVI, který překonal Staňu bekhendovou ranou.

Ehrhoff a Surový v souboji na MS 2013
Ehrhoff a Surový v souboji na MS 2013 | Foto: Reuters
45.

Slováci tlačí, snaží se rychle odpovědět.

46.

Kukumberg byl v zajímavé šanci, Zepp svůj tým opět podržel.

46.

GÓÓÓL !!! Slováci vyrovnávají na 2:2! ZÁBORSKÝ střílí svou druhou branku na letošním šampionátu, když využil přihrávku Bližňáka zpoza německé branky.

47.

Slováci mohli bleskově otočit skóre! Přihrávka našla najetého Sekeru a ten bombou trefil tyč!

48.

Slováci jsou opět na koni a v této chvíli přehrávají soupeře a lépe bruslí.

49.

Obránce Sekera znovu podpořil útok, Ölveckého přihrávka mu ale mířila na paty.

51.

Aktivní Bližňák vybídl ke střele od modré Radivojeviče. Puk prosvištěl kolem levé tyče.

52.

Němci už se soustředí výhradně na poctivou obranu, zdá se, že jsou si vědomi síly soupeře a nechtějí inkasovat potřetí.

54.

GÓÓÓL !!! Slováci se dočkali a otáčejí skóre! Vůjtkovi svěřenci se pustili velmi agresivně před branku a celou akci uzavřel úspěšnou bekhendovou dorážkou Tomáš ZÁBORSKÝ, který dává druhý gól během sedmi minut.

55.

Hokejisté v bílých dresech nepokryli Schütze, ten ale před Staňou špatně zpracoval černou pryž.

56.

Šatan výborně vytvořil situaci dva na jednoho, hledal před prázdnou brankou Kukumberga, ale v poslední chvíli zasáhl jeden z německých beků.

56.

Sersen mířil od modré těsně vedle a Němci se osvobodili zakázaným uvolněním.

57.

Záborský s Kukumbergem opět skvěle vyvezli puk a ušetřili cenné vteřiny.

58.

Němci si přece jen dokázali vytvořit tlak, jenže nakonec se jim nepovedlo nebezpečně vystřelit a Slováci se osvobodili.

59.

Staňa si dobře poradil s nahozením Ehrhoffa.

59.

Zbytečné vyloučení komplikuje Slovákům závěr utkání. Jurčina přišel o helmu a zapomněl, že v takové chvíli nemůže hrát. Dostává dvě minuty.

59.

Zepp je na střídačce, Němci hrají v šesti proti čtyřem!

60.

Ullmann trefil tyč, následný velký závar Slováci vyřešili!

Utkání skončilo.

Důležitý duel nakonec ovládlo Slovensko, které tak posiluje své šance na postup do čtvrtfinále! Slováci po tragické první třetině zlepšili svůj herní projev a nakonec v poslední třetině otočili nepříznivý stav 1:2. Dvěma góly zařídil obrat Tomáš Záborský.

Slováci mají šest bodů a povyskočili na třetí místo helsinské skupiny. Němci zůstávají šestí, když získali zatím pouze jediný bod.

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne.