Statistiky MS: Na klíčové buly pošlete Hanzala

Podívejte se na aktuální statistiky hokejového šampionátu po šesti odehraných kolech.
Přehled statistik můžeme začít u produktivity. Nejvíce kanadských bodů si zatím připsal Fin Petri Kontiola, který dal šest gólů a na stejný počet přihrál.
Nejproduktivnějším Čechem je Jakub Voráček, který v šesti duelech zaznamenal pět bodů (1+4). Hned šest českých hokejistů přitom nebodovalo vůbec a jen tři (Voráček, Hudler a Michálek) mají více než dva body.
Nejlepším kanonýrem šampionátu je zatím Ilja Kovalčuk, který vstřelil v šesti duelech sedm branek.
Českým střelcům vládne Jiří Hudler z Calgary Flames, který se trefil čtyřikrát.
Foto: Michal Eger
Jakub Šafránek Reuters Jakub Šafránek, Reuters
13. 5. 2013 14:05
Podívejte se na aktuální statistiky hokejového šampionátu po šesti odehraných kolech.

Praha - Dobrá přesilovka, vynikající oslabení, skvělý brankář, ale mizerná úspěšnost střelby a ofenziva vůbec. Tak by řeč statistiky patrně charakterizovala dosavadní české snažení na hokejovém mistrovství světa.

Podívejte se, jak si Češi vedou v tabulkách MS po šesti odehraných kolech, v přehledové galerii Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zadina z Detroitu bude hrát do poloviny listopadu v Třinci

Hokejový útočník Filip Zadina z Detroitu zahájí sezonu v Třinci. Oceláři se dohodli s vedením Red Wings na zapůjčení šestky draftu z roku 2018 před novým ročníkem NHL. Dvacetiletý odchovanec Pardubic bude v Třinci působit do poloviny listopadu, pak by se měly v zámoří rozběhnout přípravné kempy. V Třinci se Zadina setká s otcem Markem, který je asistentem trenéra Václava Varadi.

K Zadinově angažmá v Třinci výrazně pomohlo, že se sám hráč bude finančně spolupodílet na uhrazení vysoké pojistky. "I když děláme vše proto, aby se sezona rozjela v řádném termínu, nacházíme se v nejisté době. Bylo by velmi riskantní platit velké množství peněz za pojistku pro hráče NHL, když se může stát, že odehraje třeba jen tři utkání," řekl klubovému webu sportovní manažer Jan Peterek.

"Filip se nabídl, že se na té finanční zátěži bude sám podílet. Je to ohromné gesto, kterého si vážíme a ukazuje to, jak moc stojí o to si v Třinci zahrát," doplnil Peterek na adresu talentovaného střelce, který v NHL odehrál 37 zápasů a nasbíral 18 bodů za devět branek i přihrávek.

S Třincem už Zadina trénoval a nyní je jasné, že dres Ocelářů oblékne stejně jako v minulosti jeho otec, který má v jejich barvách na kontě 338 zápasů. "Pro mě to bylo jednoduché rozhodování. Třinec patří v Česku ke špičce. Myslím, že právě tady jsou ty nejlepší podmínky pro hokej v Česku," prohlásil Zadina.

Další zprávy