2:5
HC Sparta Praha
2. Stránský (Klhůfek), 39. Sklenář
5. Klimek (Réway, Hlinka), 8. Přibyl, 11. Polášek (Réway, Hlinka), 19. Hlinka (Polášek, Réway), 27. Hrbas (Forman, Volek)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z prvního letošního hokejového pražského derby mezi Slavií a Spartou. Úvodní buly je v 18:20.

Spartě se úvod ligy vůbec nepovedl. Na kontě má tři body a je předposlední. To je pro takový tým prostě zklamání. A v tuhle chvíli navíc přichází derby, které je vždy vyhecované. na obou stranách. Slavii se naopak docela daří. Na první místo ztrácí jen dva body.

Sparta-Plzeň: Martin Réway
Sparta-Plzeň: Martin Réway | Foto: CPA Eduard Erben

Jak by měla Sparta dnes hrát? Pavel Rychtr se v rozhovoru pro Aktuálně.cz nebál silnějších slov. Holešovičtí by měli padat na ústa. Více čtěte ZDE.

Sestava Slavie: Furch (Svoboda) – Krejčí, Kolařík, Holub, Valach, Štich, Novák, Beňovič – Tomica, Vas, Bednář – Sklenář, Klhůfek, Stránský – Micka, Babka, Čermák – Poletín, Andres, Tomek

Sestava Sparty: Novotný (Staňa) – Piskáček, Polášek, Barinka, Ďaloga, Hrbas, Mikuš, Pilař – Černoch, Klimek, Hlinka – Réway, Rolinek, Pech – Kumstát, Cingel, Přibyl – Sabolič, Dvořáček, Volek – Forman

Ještě nám chybí doplnit rozhodčí. Hlavními bude duo Pešina - Turčan, na čarách jim budou pomáhat pánové Brejcha a Suchánek.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Vas se hned ze strany řítil na Staňu, ale nedokázal přesně zakončit.

2.

Slavia vede 1:0. To je začátek. Jan Stránský dostal od mantinelu ideální přihrávku a zametl puk za přesouvajícího se Novotného.

3.

Domácí jdou do čtyř. Za hákování si musí jít sednout Holub.

4.

Sparta rozjela kombinaci kolem Furcha. Hlinkovi vůbec nesedla rána z úhlu. Hosté se ale drží v pásmu.

5.

Sparta vyrovnává na 1:1. Lukáš Klimek byl včas na správném místě. Sjel si od modré před branku a tam se k němu šťastně odrazil kotouč, který pohotově poslal do brány.

5.

Slavia se hned vrhla do útoku, jako by chtěla okamžitě vedení zpět. Zatím ji ale v tom brání vlastní nepřesnosti.

6.

Nepřesnosti jsou ale k vidění na obou stranách, žádná pohledná kombinace, ale spíše úmorná hra ve středním pásmu.

7.

To korunuje zakázané uvolnění Slavie.

8.

Stránský je po gólu při chuti, ale jeho rána vyletěla po teči do ochranné sítě.

8.

Sparta vede 2:1. Hosté šli do brejku dvou na jednoho, Daniel Přibyl ještě chtěl hledat najetého Saboliče, ale k němu se už puk nedostal. Sklenář si ho srazil do brány,

Extraliga, Sparta Praha - Kometa Brno: Daniel Přibyl
Extraliga, Sparta Praha - Kometa Brno: Daniel Přibyl | Foto: Eduard Erben
9.

Hostům narostla křídla a naopak domácím se příliš nedaří.

11.

Stránský putuje za držení Klimka na trestnou lavici. Další přesilovka pro Spartu.

11.

Sparta vede 3:1. Adam Polášek se zpoza kruhu opřel do střely z první a přidal další přesilovkovou trefu.

12.

Slavii se zatím nedaří vůbec nic. Přechod do útoku je hodně krkolomný.

13.

Forman měl dost času a prostoru, aby se dostal až před Furcha, ale dobře postavený slávistický gólman kotouč za svá záda nepustil.

15.

Když to nejde, tak to nejde. Zakázané uvolnění domácích.

16.

Piskáček si jde odpočinout za nedovolené bránění. Přesilovka pro domácí.

16.

Vasovu ránu vyrazil nad branku Hrbas, který se do trajektorie vložil.

17.

Po Sklenářově nahození zazvonila tyč sparťanské brány.

18.

Hosté jsou v plném počtu. Slavii se na rozdíl od soupeře v početní výhodě nedařilo.

18.

A hned si jde na trestnou lavici sednout Kolařík za podražení. Pro změnu tedy přesilovka pro hosty.

18.

Zbytečné vyloučení Nováka znamená, že Slavie půjde do tří.

19.

Sparta vede 4:1. Dlouho hosté svírali unavenou sešívanou trojici, až Jaroslav Hlinka propálil Furcha.

Slavia - Pardubice: Dominik Furch
Slavia - Pardubice: Dominik Furch | Foto: CPA Eduard Erben
19.

Furch jde z brány. Nahrazuje ho Svoboda.

20.

Vas si jde sednout na trestnou lavici za zdržování hry. Další dvojnásobná přesilovka.

20.

Už v klasické přesilovce vypálil na Furcha Pilař. Ten vyráží.

Konec první třetiny.

Tak zatím je to jasná záležitost hlavně kvůli skvělému využívání přesilovek Sparty. Slavia toho od vyrovnání moc neměla. Uvidíme, co s týmy udělá přestávka.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Kumstát si dal v přesilovce sólo na Svobodu, ale ten ho vychytal a udržel naděje Slavie v tomto zápase.

21.

Slavia je v plném počtu.

22.

Holub v souboji s Réwayem podklouzl a zřejmě si při nárazu na mantinel ublížil a mizí v útrobách stadionu s bolestivou grimasou.

22.

Hrbas se na kruhu zjevil úplně sám. Svoboda mu ale skvěle zmenšil střelecký úhel.

23.

A další zákrok Svobody, který si v posledních minutách opravdu zachytal a působí jistě.

24.

Polášek odchází na trestnou lavici za sekání. Přesilovka pro Slavii.

25.

Štich s Poletínem se dostali ke dvěma střelám, ale Novotný Spartu drží.

26.

Štich trefil pukem Barinku a ten zůstává na ledě jen se sebezapřením.

26.

Hosté se ovšem ubránili a hrají v plném počtu.

27.

Zakázané uvolnění Slavie.

27.

Sparta vede 5:1. Forman našel před brankou nikým nehlídaného Marka Hrbase a ten měl dost času si puk zpracovat a prostřelit Svobodu.

28.

Štich odchází na trestnou lavici. Přesilovka pro Spartu.

29.

Réway nabral rychlost ve středním pásmu a bekhendem prověřil Svobodu. Ten chytá a přerušuje hru.

30.

Tak tahle početní výhoda se Spartě vůbec nevyvedla. Slavia v plném počtu.

31.

Barinka už je, zdá se, po úderu z vlastního oslabení v pořádku, pálil od modré, ovšem mimo.

31.

Holub vyhodil puk mimo hřiště a to znamená dvě minuty za zdržování hry pro domácího hráče.

32.

Spartě se vůbec nedaří založit nějaký kloudný útok.

33.

V závěru přesilovky pálil Polášek mimo, ale to už sešívaní hrají opět v pěti.

34.

Na trestných lavicích se dveře netrhnou. Tentokrát potrestaný hostující Přibyl.

34.

Tenokrát jde do tří Sparta. Barinka dalším vyloučeným hráčem.

35.

Bednářovu ránu vyrazil Bednář a pas se sami domácí vyhnali z pásma.

35.

Tak to je zmar domácích. Špatně střídali a půjdou pykat za příliš mnoho hráčů na ledě.

36.

Chvíli se hrálo 4:3, ale nyní už se se týmy prohání ve čtyřech hráčích na obou stranách.

37.

Stránkský nebezpečně střílel už ve vlastním oslabení. Na druhé straně zase zahrozil z dorážky Hrbas. Hra se zrychlila.

38.

Oba týmy jsou v plném počtu a Sabolič krouží kolem slávistické branky.

39.

Slavia snižuje na 2:5. Jakub Sklenář sledoval, co udělá Ďaloga s pukem, jenže tomu utekl a útočník Slavie rychle zareagoval a skóroval.

40.

Domácí teď ženou fanoušci, kteří se dožadují "ještě jednoho".

40.

Klimek potrestán za hákování. Početní výhoda pro Slavii.

Konec druhé třetiny.

Tříbrankový rozdíl zůstává, Slavia zastavila propad, ale k nějakému zdramatizování zápasu by musela přijít sešívaná gólová smršť ve třetí třetině.

41.

Začala třetí třetina.

41.

Vas se v přesilovce zjevil mezi kruhy, ale minul. Dnes mu není přáno.

42.

Klimek je zpátky na ledě a hned se zkoušel zapojit d útoku.

43.

Sparta v plném počtu hned diktuje tempo hry. Čas hraje v její prospěch.

44.

Kumstátova střela jde mimo.

45.

Réway s Hlínkou zůstali před Svobodou sami, ale domácí gólman se roztáhl v brankovišti a vyrazil puk do bezpečí.

46.

Slavii zase vázne kombinace a na nějakou stíhací jízdu to vůbec nevypadá.

47.

Nyní se hraje dlouho bez přerušení, ale také bez šance obou stranách.

48.

Na trestnou lavici usedl Barinka. Šance pro Slavii.

49.

Bednářova střela provětrala rozklek Novotného, pro kterého to nebyl těžký zákrok.

50.

7 126 diváků sleduje toto derby.

50.

Slavia přesilovku nevyužila, Sparta kompletní.

51.

Volek jel sám na Svobodu. Ten ale nájezd ustál a betony vyrazil..

51.

Následně ještě postrašil domácího gólmana Forman.

52.

Čas letí a vypadá to, že Slavia už se na nějaké drama nezmůže. Sparta kontroluje hru.

54.

Přesilovka domácích poté, co za nedovolené bránění pyká Piskáček.

54.

Barinka hned osvobozuje hosty.

55.

Hlinka si dal také sólo na Svobodu, zkusil blafák do bekhendu, ale domácí brankář udržel puk na betonu.

56.

Holešovičtí jsou v plném počtu na ledě. O třech bodech je tedy zjevně rozhodnuto.

56.

Dvě minuty dostává navíc Micka. Sparta tedy ještě může potrénovat přesilovku.

56.

Ďalogova pumelice skončila přilepena v betonech Svobody.

57.

Pořádný závar ve Svobodově brankovišti domácí zvládli a vyhodlili přes všechny čáry.

58.

Réway ještě potrestán za faul vysokou holí.

58.

Slavia je kompletní a dohrává zápas v přesilovce.

59.

Spartě už stačí jen na jistotu vyhazovat kotouče.

60.

Hosté jsou v pěti. Dnes už se toho zřejmě moc nestane.

Konec zápasu.

Třetí třetina už příliš šanci nepřinesla a góly vůbec řádné. Sparta tedy vítězí 5:2.

To je pro dnešek vše, díky za pozornost.