Extraliga, play off • Čtvrtfinále - 2. zápas • 18:15

3:1
Kladno
6. Růžička (Hertl), 37. Jelínek (Kadlec), 60. Tomica (Jelínek)
17. Valský (Eberle, Dragoun)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z druhého utkání čtvrtfinálové série extraligového play off mezi Slavií Praha a Kladnem. Zápas začíná v O2 areně ve čtvrt na sedm.

Hokej, extraliga, Slavia - Kladno: Lukáš Krenželok - David Kuchejda
Hokej, extraliga, Slavia - Kladno: Lukáš Krenželok - David Kuchejda | Foto: CPA

V prvním duelu byli domácí jasně lepší a zvítězili 4:0 a ve druhém duelu by na první vítězství v sérii rádi navázali.

I podle bookmakerů jsou sešívaní favoritem duelu, když je na ně vypsaný kurz 1:57 ku 1, na Kladno se pak pohybují kurzy kolem 5 ku 1.

Rozhodčí: Hradil, Šindler - Gebauer, Lederer.

Rytíři Kladno: Chábera - Procházka, D. Růžička, P. Hořava, Kužel, Doudera, Černošek, Drtil - Eberle, Patera, Melka - Jass, Kuchler, Rudovský - Valský, Dragoun, Lukáč - Dalecký, Kubica, Kuchejda - Strnad

HC Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Koma - Micka, Jelínek, Tomica - Hertl, Růžička V., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Skokan, Vrdlovec, Poletín - Stránský

Oba týmy již nastupují na led...

00:01

Zápas právě začal.

2.

Kladenští jsou aktivnější v úvodu, domácí si nyní pomohli zakázaným uvolněním.

3.

Dalecký se Strnadem se pokoušeli ohrozit Kopřivu, ale střela prvně jmenovaného nebyla příliš důrazna.

5.

Jelínek objel celou kladenskou branku, Cháberu ale jeho střelu beckhandem vyrazil.

05:26

GÓÓÓL!!! Na levé straně zakombinovali Hertl s Růžičkou, prvně jmenovaný vystřelil zpoza obránce, Růžička si najel před branku, kde našel Cháberou vyražený kotouč a doklepl ho do sítě.

A v téměř stejnou dobu jako na Slavii, se změnilo skóre i ve Zlíně, kde poslal Vítkovice do vedení Burger.

8.

Hosté se snaží odpovědět, leč Jass domácího brankáře opět výrazněji neohrozil.

8.

Patera vymyslel parádní přihrávkou šanci pro Eberleho, tomu ale při zakončení zablokoval hokejku Kolařík, na druhé straně akci 2 na 1 zastavil skvěle pozičně hrající Procházka.

09:58

Micka byl zahákován Černoškem a kladenský obránce dostal od rozhodčích dvouminutový trest.

11.

Do šance se tlačil opět Růžička, lehký háček jednoho z kladenských hráčů mu ale zakončení z mezikruží znemožnil.

13.

Hosté jsou kompletní.

14:30

Na trestnou lavici nyní míří pro změnu domácí hráč - dvě minuty za krosček dostal Kuboš.

16.

Také slávisté ale brání velmi zodpovědně a dobře.

17.

Hostům tato přesilovka vůbec nevyšla, Kuboš už je na ledě.

16:38

GÓÓÓL!!! Kopřivovu neprůstřelnost ukončil Valský, kterému po dobré kombinaci za brankou mezi Dragounem a Eberlem přihrál druhý jmenovaný do ideální pozice na mezikruží.

19.

Hosté jsou při chuti, do zakončení se tlačil Rudovský, Kuboš jej ale před Kopřivu nepustil.

20.

Při chuti je ale i Růžičkova formace, Sklenář tečoval nahozený kotouč od modré, Chábera ale na místě.

Přestávka

První třetina je za námi, stav je 1:1, ta druhá začne zhruba v 19:02 hodin. Končí i první třetina ve Zlíně, kde vedou hosté z Vítkovice 1:0.

Oba celky jsou již opět na ledě, druhá třetina za chvíli odstartuje...

20:01

Úvodní buly druhé části je za námi, tentokrát byli úspěšnější domácí.

22.

Dvakrát za sebou nyní zasahoval Chábera, oba zákroky byly ale spíše pro zahřátí.

24.

Bojovné utkání pokračuje, domácí mají více ze hry, skutečně nebezpečných okamžiků před oběma brankami je poskrovnu.

26.

Od zadního mantinelu si vyjel před Cháberu šikovně Hertl, hostující brankář ale žádnou mezeru ve své výstroji kotouči neposkytl.

29.

Komova střela od modré se mezi tři kladenské tyče nevešla.

28:49

Eberle vykopl kotouč ze hřiště do hlediště a tento fotbalový kousek byl oceněn dvěma minutami za zdržování hry.

31.

Ofsajd zastavil přechod Slavie do útoku, z přesilovky zbývá domácím 39 vteřin.

31.

Na poslední chvíle přesilové hry se domácí dostali do přesilovkového vzorce, na Cháberu ale žádnou střelu nevyslali.

32.

Rudovského objetí branky zkrotil pozorný Kopřiva.

34.

Tempo opět trochu opadlo, je vidět, že se potkali dva defenzivně a bojovně laděné celky.

36.

Poletín přihrál Skokanovi, který mu vrátil kotouč okamžitě před branku. Sešívaný útočník nastavil prudké nahrávce hokejku a usměrnil ji jen těsně vedle pravé tyčky!

36:41

GÓÓÓL!!! Mladý Lotyš Jass zariskoval při rozehrávce, Hertl jej obral o kotouč, domácí zamkli Kladenské před Cháberu a kolotoč zakončila Jelínkem tečovaná Kadlecova střela.

37:20

A tlak domácích pokračuje, Petr Hořava za držení hole míří na trestnou.

38.

Domácí ale hrají hodně laxně v přesilovce a Valský nyní vyzkoušel pozornost Kopřivy. Ten obstál.

39.

Domácí zamkli hostující čtyřku před Cháberu, ten odolává. Tlak Slavie končí atak Růžičky do hostujícího brankáře.

40.

Hosté jsou v plném počtu, do konce třetiny zbývá půlminuta.

Přestávka

Druhá třetina je minulostí, díky brance Jelínka ji vyhráli domácí v poměru 1:0:

Přestávka

Třeti třetina začne zhruba v 19:55 hodin. Ve Zlíně pomalu také končí druhá dvacetiminutovka, stav zápasu je ve 38. minutě 1:1.

40:01

Třetí třetina právě začala.

40:28

GÓÓÓL!!! Domácí vedou 3:1, ale...

40:28

Branka ale platit nebude, protože kotouč prošel do sítě pod brankovým obloukem z boku, chyba ledařů i rozhodčích, kteří síť nezkontrolovali pořádně. Gól domácích skutečně platit nemůže...

Videorozhodčí ale stále nepotvrdil, že gól platit nemůže. Proč tak váha?

Gól nebyl uznán, pětiminutové přerušení je za námi, jde se zase hrát hokej.

41:17

Na trestnou lavici míří Melka, který při pokusu o blokování střelby sestřelil Holuba a jde ven za podražení.

43.

V obrovské šanci se ocitl Alinč, Cháber ale sklapnul betony k sobě včas a jeho obránci pak kotouč odpálili pryč.

44.

V závěru přesilovky vypálil Koma, dorážel Hertl, ale Chábera opět na místě.

45.

Chábera si teď skutečně zachytá, také se mu z ledu moc nechce, jeho pozornost nyní otestoval i Jelínek. Kromě svého brankáře to vypadá, že Kladenští tak nějak ještě furt pauzírují...

46.

Nejdříve lapil Chábera nájezd Hertla, poté zastavil i otočku Růžičky.

48.

Hra se nám nyní po komerční přestávce trochu zklidnila...

...To ve Zlíně sledujeme obrat, Zlín jde ve 46. minutě do vedení 2:1!

50.

Krenželok se proháčkoval před Cháberu, kladenský brankář ale odolal.

51.

Před Cháberou se objevil Jelínek, na kladenského brankáře si ale nepřišel, místo kotouče skončil nakonec v brance domácí útočník Micka.

54.

Alinč hledal ve druhé vlně najetého Krenželoka, ten si ale na Cháberu nepřišel.

56.

Hosté zvýšili presing a hned je z toho šance, jenže Kopřiva se překvapit nenechal a vytáhl parádní semafor.

56:06

Rudovský byl faulován před Kopřivou - krosčekem se provnil Růžička - a hosté dostávají velkou šanci na vyrovnání.

59.

Hostům ale přesilovka slušně řečeno vůbec nevyšla... Růžička je na ledě.

59.

Hosté začínají 86 vteřin před koncem třetí třetiny hru bez brankáře.

59:19

GÓÓÓL!!! Je rozhodnuto, do prázdné branky se trefuje po nahrávce Jelínka Tomica.

59:19

Konec

Zápas končí, Slavia vítězí 3:1 a v úvodu série naplno využila domácího ledu, když v ní vede 2:0 na zápasy.

Konec

V souběžně hraném duelu vede Zlín nad Vítkovicemi 2:1. Pro dnešek děkuji za pozornost a u dalších on-line reportáží zase nashledanou.