ŽIVĚ Plzeň těsně porazila Brno a snížila stav série

31. 3. 2012 19:48
Sledujte online reportáž čtvrtého semifinálového utkání mezi Brnem a Plzní. Domácím dnes stačí vyhrát a postoupí do finále.

Minuta po minutě

- To je pro dnešek vše, u dalšího semifinálového online přenosu napočtenou.

- Plzeň nakonec obránila těsné vítězství 3:2 a snižuje stav série na 1:3. Příští zápas se bude hrát v pondělí v Plzni.

60. Konec zápasu.

60. Kovář obětavým zákrokem vytlačil puk do středního pásma.

60. Puk v ochranné síti a bude se vhazovat před Mazancem. Trenér Venera si bere oddechový čas.

59. Brno hraje bez brankáře.

58. Plzeň se nyní zcela evidentně pouze brání a prodlužuje kotouče do středního pásma.

58. Duda nahrával Strakovi před brankou, ale plzeňskému vůdci se kotouč nepodařilo tečovat na Trvaje.

57. A Plzeň už je kompletní.

57. Hráči Plzně se dobře pohybují v pásmu a vykrývají střely Komety.

56. Plzeň se zatím brání dobře. Heroický výkon v oslabení opět předvádí kapitán Straka.

55. Brno bude hrát přesilovku. Za podražení odchází na trestnou lavici Hanzlík. Velká šance Komety na vyrovnání.

55. Duda zaměstnával obránce Komety dlouhou dobu, nakonec se pokusil i tečovat nahození od modré. Trvaj ale chytá.

54. Brno sice vstřelilo gól, ale až po odpískání. Rozhodčí totiž přerušili puk kvůli zraněnému Jeřábkovi, který ležel u tyčky. Svoboda tedy zvedal ruce marně.

53. Po zásahu Mazance se opět hráči pošťuchovali na brankovišti. Tentokrát to ale nikdo trestem neodnesl.

53. Straka chvíli motal hlavy rovnou třem hráčům v obraně Komety. Nakonec proti přesile přeci jen neuspěl.

52. Plzeň se drží v útočném pásmu. Dobře střílel Vykoukal, ale neúspěšně.

51. Velká šance Plzně. Vostřák z úhlu najížděl sám na Trvaje. Hattrick z toho tentokrát nebyl.

50. Duda už je opět na ledě poté, co si odseděl desetiminutový trest.

50. Bude se po delší době opět vylučovat. Na trestných lavicích Švrček a Mrňa. Hrát se tedy bude ve čtyřech.

49. Téměř se nepřerušuje a čas tedy, především pro Brněnské, letí dost rychle.

48. Do podobné šance se dostával Vlasák, ale znovu ho domácí beci dokázali zastavit.

47. Heřman se snažil procpat do úniku k Trvajovi. Vašíček ho ale včas odzbrojil.

46. Hraje se poměrně svižně. V přečíslení zakončoval Čermák, ale netrefil branku.

45. Ani Trvaj nevychladne. Marušák ho udržel v permanenci.

45. Hostující gólman podruhé. Tentokrát pálil Svoboda.

44. Petrovického střelu od modré vyrazil Mazanec vyrážečkou.

43. Branka domácího gólmana je mimo své postavení. Postarali se o to Stránský s Žižkou.

43. Dvořákovu tvrdou střelu tečoval do ochranné sítě Švrček. Vhazování tedy před Trvajem.

42. Brno se s přehledem ubránilo. Jen v posledních vteřinách vyzkoušel Vostřák Trvaje. Ten ale v pohodě chytá.

41. Plzni se v úvodu přesilovky nedaří usadit v pásmu. Brnu vyhazuje a je už ve čtyřech.

41. Začala třetí třetina.

- Plzeň díky Vostřákovi v druhé třetině odskočila už na rozdíl dvou gólů, jenže Tomáš Svboda snížil. Hosté měli v závěru třetiny dvojnásobnou početní výhodu, ale nedokázali vyprodukovat žádnou nebezpečnou střelu. Na začátku třetí třetiny, ale budou ve stejné přesilovce pokračovat. Zatím tedy Plzeň drží naději na prodloužení série.

40. Skončila druhá třetina.

40. Po odpískání konce třetiny dostal Pletka přes ruce a Brno bude hrát ve třech i na začátku třetí části.

40. Přesilovková pětka Plzně svírala poslední minutu zápasu obranou trojku v těsně před Trvajem. Přímá střela z toho ale nebyl, jen Straka nakonec otřel puk o boční síť.

39. A Plzeň bude hrát dvojnásobnou přesilovou hru. Žižka to přehnal s důrazem v brankovišti a Brno bude hrát ve třech.

39. Plzeň ale bude hrát přesilovku. Po pár vteřinách hry vyhodil Hruška puk mimo hřiště a dostáva za to dvě minuty.

38. A Duda z této šarvátky odchází s desetiminutovým osobním trestem.

38. Kovářova formace dobře sevřela Kometu. Hru nakonec přerušil dobrým zákrokem Trvaj. Následuje rozmíška v brankovišti.

37. Straku v souboji jeden na jednoho ubránil Kováčik. Neuspěl ani následně Frolo.

36. Růžička vybojoval buly v útočném pásmu Plzně. Jeho střela byla zblokovaná do sítě.

36. Bude se hrát ve čtyřech. Duda a Malec dostávají po dvou minutách za přehnané vyřizování účtů.

35. A Plzeň se ubránila. Straka hned vedl první útok hostů, ale neuspěl. Na druhé straně měl možnost Divíšek, ale už byl příliš z úhlu a navíc podklouzl.

35. Kromě nestálého rozehrávání od Trvajovi branky se při brněnské přesilovce nic neděje.

34. Plzeň je už ve čtyřech a zatím se velmi dobře brání.

33. Jenže Plzeň půjde do tří. Za krosček dostává dvě minuty za krosček. 37 vteřin dvojnásobné přesilovky pro Brno.

33. Bičánkovu střelu Mazanec vyráží a Vykoukal vyhazuje.

32. Brno je kompletní a pro změnu si zahraje přesilovou hru. Vlasák hákoval a jde na trestnou lavici.

31. Obrovská šance Plzně.  Kratěna krásně našel Kováře a ten měl před sebou odkrytou bránu. Trvaj ale do jeho střely strčil beton.

30. Hostům se ale opět nedaří udržet v pásmu. To co Plzeň vždy zdobilo, tedy hra v přesilových hrách, se jí v poslední době nedaří.

30. Plzeň si zahraje přesilovku. Na dvě minuty si rozhodčí poslali sednout Kováčika.

29. Velká šance Plzně. Vostřák byl před Trvajem úplně sám. Brněnský gólman ale dobře vykryl prostor a chytá vyloženou příležitost.

28. Pletka z dobré pozice přestřelil. Plzeň rozhodně neusíná na vavřínech.

27. Straka s Dudou jeli v přečíslení dva na jednoho, plzeňský kapitán ale nenašel přesně hůl svého spoluhráče.

26. Brno snižuje na 2:3. Tomáš Svoboda se dostal k odraženému puku a z úhlu procedil puk přes Mazance až do brány.

26. Plzeň teď dvakrát vyhodila na zakázané uvolnění a hráči tak nemůžou. vystřídat. Mazanec hráčům daruje cenné vteřiny odpočinku úpravou výstroje.

24. Duda z úhlu mířil mezi betony Trvaje. Ten ale puk za svá záda nepustil. Poté ještě Duda provokoval na brankovišti. Ale vylučovat se nebude.

23. A Plzeň je na koni a hrne se znovu do útoku.

22. Plzeň vede 3:1. A autorem branky je znovu Pavel Vostřák, který nahodil na Trvajovu branku a Koreis puk tečoval mimo dosah gólmana.

22. Na Andrašovského už mířila skvělá přihrávka mezi kruhy. Jeden z obránců mu ale brnknul o hůl a on tak kotouč nezpracoval.

21. Tomáš Svoboda hned v úvodu prověřil Mazance. Ten střelu z úhlu chytil do lapačky.

21. Začala druhá třetina.

- Trvajovou kouzlo neprůstřelnosti je pryč a Plzeň ho dokázala v první třetině překonat rovnou dvakrát. Po úspěšném úniku Vostřáka sice odpověděl Erat, ale vedení na stranu hostů opět vrátil Kovář. Západočeši byli aktivnější, důraznější a vedení si zaslouží. Uvidíme, co přinese druhé dějství.

20. Konec první třetiny.

20. Velká šance Plzně. Kovář si v rychlosti najel mezi kruhy a střelou zápěstím otřel lehce kotouč o tyč.

19. Po delší době také práce pro Mazance. O propagační střelu se postaral Žižka, plzeňský gólman vyrazil.

18. Duda opět před brankou svedl souboj s jedním z obránců na brankovišti. Respektive v něm a buly bude ve středním pásmu.

17. Plzeň v posledních minutách předváděla velký důraz na brankovišti a byla za to odměněna. Zdá se, že recept na Trvaje už hosté znají.

17. Plzeň vede 2:1. Jan Kovář naznačil přihrávku před branku, ale nakonec vystřelil na přední tyč. To Trvaj nečekal a po dlouhé době pouští trochu lacinější gól.

15. Plzeň jela ve dvou na jediného obránce. Strakovi trochu utekl puk, zbrzil, a tak sám vystřelil. Trvaj ale neměl problém puk vyrazit.

14. Na konci přesilovky měl zajímavou příležitost Tomáš Svoboda. Mazanec vše řeší.

13. Brno se před brankou Mazance nemůže usadit a Plzeň se s přehledem brání.

12. Frolo hrál i se zlomenou holí a to se nesmí. Dostává za to dvě minuty a oslabuje Plzeň.

11. Oba týmy se teď nemůžou ideálně dostat do útočného pásma. Zdá se, že opět budou dominovat spíš obrany.

10. Mazanec po střele Koreise málem upadl, nakonec ale pád vyrovnal a kontroloval pokusy o dorážku.

9. Duda měl opět náznak šance. Před bránou se mu ale nepodařilo zkrotit kotouč.

8. Plzeň už je v plném počtu a svižný hokej pokračuje. Brzké góly utkání rozhodně pomohly.

7. Brno už hrálo zkrácenou přesilovku, když Jakub Svoboda šermoval před Mazancem a snažil se dorazit poskakující puk do branky. Nakonec byl ale gólman přeci jen úspěšnější.

7. Brno vyrovnává na 1:1. Ještě při hře ve čtyřech Roman Erat vystřelil od modré, před Mazancem ho někdo tečoval a zapadl k levé tyči plzeňské brány.

6. Během jedné minuty Plzeň nic nevymyslela a bude se hrát ve čtyřech. Duda potrestán za hru vysokou holí.

5. Plzeň bude hrát první přesilovku. Koreis si jde sednout za hákování.

4. Obrovské šance na obou stranách. Divíšek se dostal také do úniku, ale Mazanec mu kotouč skvěle vypíchl. Trvaj zase zneškodnil zakončení Dudy i Pletky.

3. Plzeň vede 1:0. Hosté tentokrát odčarovali kouzlo Trvaje. Při vlastním oslabení se do úniku dostal Pavel Vostřák, naznačil střelu a pak zakončil do prázdné brány.

2. Velká šance Brna. Mazanec sebral betonem gól z hole Tomáše Svobody. Skvělý přesun plzeňského brankaře.

2. První vyloučení zápasu. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Pletka. Brno bude hrát přesilovku. Jestli krom nevyužívání šancí Plzeň něco v této sérii sráží jsou to zbytečná vyloučení. A tohle bylo jedno z nich.

1. Hanzlík při prvním střídání předvedl ukázkový bodyček a přehodil si přes záda Dlouhého.

1. Utkání začalo.

- Utkání budou pískat Milan Minář a Martin Fraňo.

Sestava Plzeň: Mazanec (Svoboda) - Jeřábek, Hanzlík, Mrňa, Frolo, Vostřák, Kratěna, Straka (C), Marušák, Kovář, Modrý, Vykoukal, Dvořák, Růžička, Havlíček, Duda, Pletka, Andrašovský, Stránský, Heřman. Trenéři: Marian Jelínek, Michal Straka.

Sestava Brno: Trvaj (Hovi) - Žižka, Kováčik, Bičánek, Švrček, Hruška. Malec, Vašíček - Jaroslav Svoboda, Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Petrovický, Koreis - Balej, Zohorna, Polodna. Trenéři: Zdeněk Venera, Lubomír Oslizlo.

- Hrdinu na straně Brna už jsme si uvedli. Gólman Marek Mazanec je v Plzni tak trochu smolným hrdinou. Ve dvaceti letech naskočil do špatně rozjeté semifinálové série a ve dvou zápasech dostal vždy jen po jedné brance. Jenže, když nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal překonat Trvaje, byly jeho výborné výkony k ničemu.

- Plzeň nezbývá než se pokusit o nemožné. Brno vede v sérii 3:0 na zápasy a tento stav se ještě žádnému týmu v historii play off české extraligy nepodařilo otočit. Západočeši navíc už dva a půl zápasu nepřekonali Jiřího Trvaje v bráně Komety. Ten svými zákroky dvakrát dovedl svůj tým k hubenému vítězství 1:0.

- Dobrý večer, vítám vás u online přenosu ze čtvrtého utkání semifinále play off hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Plzní. Stav série je 3:0 pro Brno. Úvodní buly zápasu se vhazuje v 18:10.